Будьте в курсе последних событий, подпишитесь на обновления сайта
Громадсько-політичний тижневик Кіцманщини

Кіцманській районній дитячій бібліотеці — 70

29 сен 2017

Кіцманській районній дитячій бібліотеці — 70

Наша історія — фундамент для творчих задумів

Кіцманську районну бібліотеку для дітей відкрито в 1947 році, а з 1949 року завідуючою було призначено випускницю Чернівецького культосвітнього училища Калину Антонюк. Вона одразу організувала збір книжок до бібліотеки, відремонтувала приміщення. З 1956 по 1979 роки бібліотеку очолювала Валентина Палагнюк, випускниця Харківського інституту культури. За час її перебування на посаді завідуючої змінився сам імідж бібліотеки: гарно оформлювалися книжкові виставки, тематичні полиці, стенди. Валентина Дмитрівна мала чудовий смак, часто змінювала інтер’єр бібліотеки, чим викликала живу цікавість у дітей та батьків. Книжковий фонд бібліотеки в 1979 році становив 26632 примірники, обслуговувалося 1577 читачів.
З 1981 року бібліотекою керувала Галина Квачук. Вона закінчила Київський інститут культури, почала працювати в бібліотеці на посаді завідуючої читальним залом у 1971 році, а згодом стала завідуючою бібліотекою. Багато уваги приділяла методичній роботі. Брала безпосередню участь у виданні методичних, бібліографічних матеріалів, пам’яток, буклетів, складанні цікавих сценаріїв. Вона однією з перших почала приділяти особливу увагу краєзнавчій бібліографії для дітей, організовувала семінари, практикуми, "круглі столи” тощо.
Протягом 2006-2013 років на посаді заступника директора з роботи з дітьми Кіцманської ДРБ працювала Світлана Сохолотюк. Крім неї, в книгозбірні трудилися бібліотекарі абонементу старшого і молодшого відділів Людмила Разінкіна і Надія Руданець, бібліотекар читальної зали Любов Водянчук.
З 2011 року бібліотекарем молодшого та старшого відділів абонементу працює Наталія Савчукевич. З 2012 року бібліотекар читальної зали — Мирослава Андроник. Протягом цього часу для користувачів книгозбірня була і залишається світлою, затишною домівкою, переступаючи поріг якої читач потрапляє у світ книжкової мудрості і людей, відданих благородній справі.
Знаковою подією для бібліотеки був перехід у 2009 році в інше, просторіше приміщення, що розташоване в Кіцмані по вулиці Незалежності, 55. У 2010 році районна дитяча бібліотека як переможець програми «БІБЛІО-МІСТ» отримала безкоштовно три комплекти комп’ютерного обладнання та підключилася до Всесвітньої мережі Інтернет. Наразі суттєво збільшилася кількість користувачів бібліотеки, урізноманітнились їх запити, а відповідно — зросла потреба у нових послугах книгозбірні та сучасних знаннях бібліотекарів.
Одним з головних напрямків роботи з читачем була популяризація кращих творів української та світової літератури. Тож у бібліотеці постійно проходили літературні знайомства, заходи, присвячені письменникам-ювілярам, видатним діячам культури і мистецтва тощо. В 2012 році працівники районної дитячої бібліотеки взяли участь і стали переможцями конкурсу «Поповнення фондів сільських бібліотек та активізація їх культурно-просвітницької роботи з дітьми та молоддю» Інституту відкритого суспільства (Нью-Йорк – Будапешт) і Міжнародного фонду «Відродження», придбавши нову літературу на 10 тисяч гривень.
У 2013-2017 роках завідуючою Кіцманської районної дитячої бібліотеки була Богдана Довбуш. Вона зарекомендувала себе здібним, висококваліфікованим спеціалістом бібліотечної справи. Діяльність спрямовувала на проведення різноманітних заходів, реалізацію Національного проекту «Україна читає дітям», виконання загальнодержавної програми «Національний план дій щодо реалізації Конвенції ООН про права дитини до 2016 року». Активно продовжувала і впроваджувала чимало нових проектів у бібліотечній системі.
Із березня 2017 року завідуючою Кіцманської районної дитячої бібліо-теки працює Алла Краснова. За час роботи на цій посаді разом із колегами Наталією Савчукевич та Миро-славою Андроник створили новий дизайн бібліотечного простору, тому що книгозбірня має приваблювати дітей туди приходити, перебувати, вчитись і проводити своє дозвілля.
Зважаючи на війну в Україні, бібліотекарі активно працюють у напрямку національно-патріотичного виховання, формування національної свідомості, високих моральних якостей, необхідних для відданого служіння Батьківщині.
У фойє бібліотеки оформлено експозицію «Герої не вмирають», присвячену героям Кіцманщини В.Я.Баб’юку та В.Я.Моренюку. В читальній залі на відвідувачів чекають розгорнуті книжкові виставки «Буковина — славний куточок України», «На тій преславній Україні, на тій веселій стороні», «А все таки її люблю, мою Україну широку!», у рамках акції «Бібліотека українського воїна» оформлено виставку-колаж. Діти-відвідувачі бібліотеки мають можливість принести книги, котрі ми передаємо воїнам, які захищають нашу землю від ворога.
Сьогодні на нас усіх, хто причетний до справи виховання юного покоління, покладена велика відповідальність за майбутнє нашого народу — дітей. Там, де виховання відкладають «до кращих часів» і починають вирішувати інші, важливіші, на перший погляд, питання, ці кращі часи не настануть ніколи. Виховання дітей — це саме життя, а життя «на потім» відкласти неможливо.
Співпрацюючи із навчально-виховними закладами, проведено ряд заходів національно-патріотичного напрямку: бесіду «Подвигу українських добровольців слава», присвячену Дню українського добровольця; урок-портрет «Людина-легенда», присвячений ветерану Другої світової війни Петру Миколайовичу Снятинчуку; заняття «Батьківщина: що вона для мене значить»; історичний екскурс під назвою «Минуло три роки з дня страшної трагедії під Іловайськом».
«Хай Україна вся читає, бо книга нас усіх єднає» — під таким гаслом Кіцманською дитячою районною бібліотекою було проведено Всеукраїнський тиждень дитячої та юнацької книги, що об’єднав дорослих і дітей. Бібліотека є постійним учасником Всеукраїнського конкурсу дитячого читання «Книгоманія». Під час літніх канікул проводилась акція «Читати модно, круто, бо книги — діти розуму».
На абонементі для користувачів оформлено цікаві пізнавально-розвивальні виставки, які допомагають відвідувачам почерпнути багато корисної інформації для загального розвитку. Велика увага приділяється вихованню у дітей сприйняття та доб-розичливого ставлення до людей з особливими потребами.
Бібліотеку відвідують діти, які не тільки полюбляють читати, а вміють творити, їхні роботи представлені на виставці «Бібліотека має таланти».
Місія бібліотек України полягає у формуванні духовного, культурного та інтелектуального потенціалу юного покоління на основі національної та світової культурної спадщини; забезпеченні дітям найбільш оптимальних умов для задоволення освітніх, комунікативних та інших потреб; створенні комфортного простору для розвитку дитини через читання, книгу та інші види документів, що відповідають її психофізичному розвитку, соціокультурним та індивідуальним особливостям.
Кожне покоління бібліотекарів вносить свою часточку в процес виховання підростаючого покоління як високоосвіченого, духовного і національно свідомого. У центрі уваги роботи Кіцманської районної бібліотеки для дітей сьогодні, як і завжди, — читач. І хай бібліотеці уже сімдесят, та, незважаючи на незгоди і негаразди в державі, бібліотекарі сповнені творчих задумів.
Орися СУХОЛОТЮК,
директор Кіцманської ЦБС.
1 821

Схожі новини:

Кіцманські гімназисти читали поезію Ліни Костенко

Кіцманські гімназисти читали поезію Ліни Костенко

19 березня у приміщенні читальної зали дитячого сектору КЗ «Публічна бібліотека Кіцманської ОТГ» у рамках Всеукраїнського тижня дитячої та юнацької книги для
У районній дитячій бібліотеці відбувся конкурс читців, присвячений творчості Михайла Івасюка

У районній дитячій бібліотеці відбувся конкурс читців, присвячений творчості Михайла Івасюка

  16 листопада у приміщенні Кіцманської районної дитячої бібліотеки відбувся районний етап конкурс читців віршів зі збірки Михайла Івасюка «Елегії для
У Суховерхівській шкільній бібліотеці провели посвяту в читачі

У Суховерхівській шкільній бібліотеці провели посвяту в читачі

За доброю традицією в шкільній бібліотеці Суховерхівського ЗНЗ І-ІІ ст. бібліотекар Пріся Василівна Костенюк та учні 5 класу організували театралізовану
У Кіцманській районній дитячій бібліотеці провели захід до 100-річчя М.Г.Івасюка (ВІДЕО, ФОТО)

У Кіцманській районній дитячій бібліотеці провели захід до 100-річчя М.Г.Івасюка (ВІДЕО, ФОТО)

З нагоди відзначення 100-річчя від дня народження Михайла Григоровича Івасюка в районній дитячій бібліотеці 14 листопада відбувся конкурс читців поезії.
У Кіцманській дитячій бібліотеці вшанували загиблих у страшній трагедії під Іловайськом

У Кіцманській дитячій бібліотеці вшанували загиблих у страшній трагедії під Іловайськом

29 серпня, в день пам’яті за загиблими Героями в Іловайській трагедії, у приміщенні Кіцманської районної дитячої бібліотеки працівники бібліотеки провели
Галина Федорівна Штефаніца — голос Кіцманщини шістдесятих

Галина Федорівна Штефаніца — голос Кіцманщини шістдесятих

Голосом Кіцманщини шістдесятих років можна назвати колишнього диктора районного радіомовлення Галину Федорівну Штефаніцу, яка у ці квітневі дні зустрічає

Додати коментар

Ваше Ім’я:
Ваш E-Mail:
Запитання:
Як звали Шевченка
Відповідь:*
Код:
Кликните на изображение чтобы обновить код, если он неразборчив
Введіть код:

soc

Ми в соц.мережах
soc soc soc soc
Погода


ВХІД НА САЙТ