Громадсько-політичний тижневик Кіцманщини

Хвороби серцево-судинної системи поширені серед людей похилого віку. Але хворіє і молодь...

23 сен 2017
Хворобами системи кровообігу
страждають близько половини 
жителів Кіцманщини
 За загальноприйнятою класифікацією літньою особою вважається той, хто досягнув 65 років. Таких у світі — 629 мільйонів, а в Кіцманському районі — 19836 осіб. Хвороби системи кровообігу є вікозалежною патологією. Крім того, підвищенням захворюваності є  ослаблення профілактичних заходів, поширення шкідливих звичок і нездорового способу життя. Поширеність хвороб системи кровообігу в Кіцманському районі за 2016 р. склала 33456 осіб.
Аналіз загальної смертності населення нашої країни свідчить: 66,3% випадів смертей стаються через хвороби системи кровообігу. Так, за 2016 р. в Кіцманському районі від цієї патології померло 773 особи, з них у працездатному віці — 234 особи. 
Основною причиною порушення кровопостачання серця, мозку та інших органів у людей старших вікових груп є атеросклероз — проникнення і відкладення у стінці артерій жирових мас з подальшим звуженням просвіту судини з ішемією (порушенням і навіть повною втратою кровопостачання) відповідного органу. При цьому можуть виникати важкі ускладнення, наприклад, інфаркт міокарду, інсульт тощо. Розвиток атеросклерозу визначається багатьма факторами: вік людини, збільшення вмісту в крові холестерину, гормональні порушення, підвищений артеріальний тиск, стреси, куріння, несприятлива спадковість тощо.
Підвищений артеріальний тиск крові сприяє розвитку атеросклерозу судин, розвитку ішемічної хвороби серця, інфаркту міокарда та інсульту, слабоумства (судинної деменції). У значної частини людей літнього віку артеріальний тиск підвищується до 160/95 мм рт.ст. і вище.  
В Україні зареєстровано понад 12 млн. осіб, хворих на артеріальну гіпертензію, що становить 32% дорослого населення, в Кіцманському районі за 2016 р. зареєстровано 18910 осіб, що становить 33,4%.
Найважчими ускладненнями гіпертонічної хвороби є інфаркти та інсульти.
За 2016 р. на Кіцманщині зареєстровано 64 випадки захворювання на гострий інфаркт міокарду (13 з них померло), 98 випадків інсультів (20 померло). 
Крім того, у людей літнього віку нерідко відзначається порушення регуляції тонусу судин, тобто різке зниження артеріального тиску при переході з положення лежачи у стояче положення.
Ожиріння також є основною причиною розвитку серцевої патології, має найбільше значення у віці 60-80 років. Збільшення маси тіла у старої людини є додатковим навантаженням на серце, сприяє порушенню обміну жирів і прогресуванню атеросклерозу.
Ожиріння підвищує ризик виникнення інсулінонезалежного діабету, а також гіпертонічної хвороби, артриту і деяких онкологічних захворювань. Зменшувати вагу (низькокалорійна дієта і розвантажувальні дні) потрібно повільно, з втратою приблизно 0,5 кг ваги тіла за тиждень.
Психоемоційні перенапруження. На людей старших вікових груп вкрай негативно впливають зміни звичних умов життя і визначеного стереотипу, закріпленого протягом багатьох років. Для представників літнього віку дуже важливо відчувати свою значимість для колективу, сім'ї, суспільства. Це залежить як від самої людини, так і від її оточення. Люди з урівноваженим типом нервової діяльності частіше досягають довголіття і залишаються здоровими.
Роль харчування у профілактиці виникнення та прогресування патології органів кровообігу. Надмірне споживання м'яса, молока, яєць, тваринного жиру сприяє підвищенню, а вживання зернобобових — зниженню смертності від ішемічної хвороби серця, раку кишечника і лейкемії.
Можлива нормалізація обміну речовин, призупинення атеросклеротичного процесу під впливом риби і риб'ячого жиру, часнику, цибулі, харчової клітковини. Харчування повинно бути різноманітним, багатим  на клітковину, вітаміни (особливо С, групи В, А, РР, Е) та на мікроелементи з достатньою кількістю повноцінних білків. Обмеження кухонної солі – профілактика артеріальної гіпертензії, інфаркту, інсульту, прогресування серцевої недостатності. Щоденне споживання 2-3 плодів ківі може бути корисним при ішемічній хворобі серця, знижуючи ризик прогресування атеросклерозу.
Фізична активність — потужний стимул і регулятор практично всіх фізіологічних функцій, попереджує передчасне старіння та сприяє досягненню активного довголіття. 
Фізичні вправи сприяють нормалізації ваги тіла та психоемоційного стану людини, стимулюють діяльність органів кровообігу і дихання, багатьох інших функцій організму.
Кава і серцево-судинні захворювання. При регулярному споживанні кави збільшується рівень холестерину в крові та ризик розвит-ку ішемічної хвороби серця. 
Кава викликає короткочасне (3-4 години) підвищення артеріального тиску на 4-10 мм рт.ст. (цей ефект може бути відсутнім при регулярному вживанні кави — звикання).
Одночасне вживання кави та куріння викликають більш значне підвищення артеріального тиску, ніж кожний фактор окремо. Кава може викликати чи посилити аритмії серця. Тому не можна зловживати кавою при схильності до частого та неритмічного биття серця (тахікардії, екстрасистолії).
Бережливе та уважне ставлення до стану свого здоров’я, профілактика хвороб серцево-судинної системи, здоровий спосіб життя, правильне харчування, фізична активність та регулярне (з метою профілактики) відвідування лікарів дозволить відсунути старість на 10-20 років, побороти кризу літнього віку, сформувати активну життєву позицію, отримати задоволення від життя.
Ірина ЗАЛЯВСЬКА,
районний кардіолог.

443

Схожі новини:

Loading...
У Кіцманському районі монетизацією скористаються 6484 осіб

У Кіцманському районі монетизацією скористаються 6484 осіб

На Кіцманщині загальна сума осіб, які можуть скористатися монетизацією, становить 6484. Саме стільки отримувачів субсидії з нашого району включено
Щороку імунізація попереджає від 2 до 3 мільйонів смертей

Щороку імунізація попереджає від 2 до 3 мільйонів смертей

До українського тижня імунізації З 24 до 30 квітня цього року в Україні, як і в усьому світі, традиційно проводиться Всесвітній тиждень імунізації. Головна
На Кіцманщині ФОПи продовжують закривати підприємницьку діяльність

На Кіцманщині ФОПи продовжують закривати підприємницьку діяльність

Уже з початку року протягом січня у Кіцманському районі припинили підприємницьку діяльність 276 осіб. Одночасно, за інформацією сектору з питань державної
67% шлюбів у Кіцманському районі завершилися розлученням

67% шлюбів у Кіцманському районі завершилися розлученням

       Як повідомила начальник Кіцманського районного відділу державної реєстрації актів цивільного стану Головного територіального
Епідемія ГРВІ в Кіцманському районі триває

Епідемія ГРВІ в Кіцманському районі триває

В 11 областях України та місті Києві інтенсивні показники захворюваності на грип та ГРВІ перевищили епідемічні пороги, найбільше перевищення (у 2,4 рази)
Буковина перша за кількістю хворих на грип та ГРВІ

Буковина перша за кількістю хворих на грип та ГРВІ

За період з 5 по 11 грудня захворіло більше 300 тис. осіб. Показники захворюваності на грип та ГРВІ перевищили епідемічні пороги в 11 областях України та місті

Додати коментар

Ваше Ім’я:
Ваш E-Mail:
Запитання:
Як звали Шевченка
Відповідь:*
Код:
Кликните на изображение чтобы обновить код, если он неразборчив
Введіть код:

soc

Ми в соц.мережах
soc soc soc soc
Погода


ВХІД НА САЙТ