Громадсько-політичний тижневик Кіцманщини

В агрофірмі «Оршівській» очікують високого урожаю цукрових буряків

16 сен 2017

В агрофірмі «Оршівській» очікують високого урожаю цукрових буряків

Днями розпочали збирати цукровий буряк на полях ТОВ «Агрофірми «Оршівська», що входить до складу корпорації «Сварог Вест Груп». Зокрема, минулої середи викопували солодкий коренеплід на масиві у смт.Неполоківці. Тут загальна площа землі, яку орендує «АФ «Оршівська», становить 640 гектарів. З них 85 засіяно цукровим буряком. Всього господарством було засіяно 1007 гектарів цієї культури: 185 га у Хлівищі, де два інші комбайни уже завершують збирання, 385 га в Шишківцях, в Іванківцях — 250 га, в Оршівцях — 102 гектари.

В агрофірмі «Оршівській» очікують високого урожаю цукрових буряків

На масиві Малятинців було засіяно озимий ріпак. Він успішно зібраний і там проводиться передпосівний обробіток з підготовки площі для посіву озимої пшениці.

Цукровий буряк — культура досить складна у вирощуванні і переробці, та разом з тим досить важлива в структурі господарювання і сівозміні, й економічно вигідна. Однак протягом останніх років у районі і області аграрії відмовлялися його засівати у зв’язку з тим, що не було куди здавати продукцію, багато цукровопереробних заводів закрилися. Крім того, вирощене треба ще й доставити до точки прийому, а це додаткові витрати на перевезення. Тож зі зростанням ціни на пальне і відсутністю переробних заводів стало не рентабельно вирощувати цю культуру і доправляти її за багато кілометрів. Тому на певний час цукровий буряк випав зі структури посівних площ.

Проте зараз буряківництво відновлюється. Відносно недалеко від нас, у Чорткові, запрацював цукровий завод, де і відкрили приймальний пункт. Тож керівництво «АФ «Оршівська» уклало взаємовигідну угоду, згідно з якою завод замовив у господарства цукровий буряк, однак засів мав бути не менше 1000 гектарів. Ще однією з важливих з важливих умов була відстань, яка від полів до цукрового заводу не мала перевищувати 95 кілометрів. Орендовані поля агрофірмою у Кіцманському районі саме підійшли за своїм розташуванням, тож було прийнято рішення засівати цукровий буряк. Адже і збут, і доставку урожаю забезпечує Чортківський цукровий завод.

Цьогорічний урожай цукрового буряка в «АФ «Оршівська» вирощено фактично без втручання людських рук. Раніше буряки просапували і прополювали, що вимагало значних трудозатрат. А нині процес абсолютно механізовано: висівали буряк сівалками точного посіву «Prime Twine» на кінцеву густоту — 13 насінин на 2 метри. Щоб не просапувати, проводився триразовий обробіток гербіцидами, таким чином вдалось уникнути поширення бур’янів. Міжрядне рихлення виконали спеціальними міжрядними культиваторами. Одночасно підживили рослини азотними добривами. Завдяки хімічному захисту цукровий буряк вдалося захистити від різних хвороб. Особливо небезпечним є церкоспороз, адже він вражає листя, і воно починає відсихати, а корінь в свою чергу витрачає енергію і поживні речовини на те, щоб відростити новий листок. Як наслідок, зменшується цукристість коренеплодів. Аби цього уникнути, на полях провели дворазовий обробіток фунгіцидом, внесли певну кількість мікроелементів для підживлення.

— Ми і раніше вирощували цю культуру, — розповідає старший агроном «Агрофірми «Оршівська» Людмила Ярославівна Ілюк, — тому маємо досвід, хороші родючі землі, тож впевнено внесли буряк у структуру господарювання. Розкладка насіння при висіванні вийшла дуже вдала, буряк зійшов з ідеальною густотою, всі обробітки провели вчасно, чому посприяла погода. А тепер, коли почали копання, були дуже вражені тим, наскільки гарні коренеплоди. Середня маса одного кореня в межах 700 гр, максимальна буде близько 1 кг. Біологічна врожайність складає 743 цнт з гектара, а взагалі очікуємо отримати найвищу врожайність, яка тільки можлива.

Тут, в смт.Неполоківці, на полі працюють три комбайни «Holmer». Цей сучасний агрегат німецького виробництва одночасно проводить дві операції: викопує буряк і подрібнює гичку, яку зразу ж розсіває полем як органічне добриво. Продуктивність комбайна — понад 20 гектарів за добу. Тож до кінця вересня плануємо закінчити збір урожаю, якщо не підведе погода і будуть сприятливі умови.

Янна НИКОЛАЙЧУК.

 В агрофірмі «Оршівській» очікують високого урожаю цукрових буряків

 В агрофірмі «Оршівській» очікують високого урожаю цукрових буряків1 645

Схожі новини:

У Кіцманському районі — найвища урожайність ранніх зернових культур в області

У Кіцманському районі — найвища урожайність ранніх зернових культур в області

Про це повідомив під час засідання колегії Кіцманської райдержадміністрації начальник відділу агропромислового розвитку РДА Володимир Костюк. За словами
Гарним урожаям радіють хлібороби Кіцманщини

Гарним урожаям радіють хлібороби Кіцманщини

На ланах району вже зібрано понад половину площ озимої пшениці, якої господарства Кіцманщини посіяли цього року на 5878 гектарах. Середня урожайність
Збирають понад 90 центнерів пшениці з гектара  на полях агрофірми «Оршівська»

Збирають понад 90 центнерів пшениці з гектара на полях агрофірми «Оршівська»

Цей рік, на щастя, урожайний для основних видів сільгоспкультур. На Кіцманщині в розпалі жнива: на полях збирають озимі зернові, ярий ячмінь та горох. Як
На полях АФ

На полях АФ "Оршівська" буде засіяно понад тисячу гектарів цукрового буряка

 На сьогодні сільськогосподарські підприємства нашого району в цілому завершили сівбу ранніх зернових. Посіяно 400 гектарів ярого ячменю, 200 гектарів

Додати коментар


soc

Ми в соц.мережах
soc soc soc soc
Погода


ВХІД НА САЙТ