Громадсько-політичний тижневик Кіцманщини

Отримати спадщину від бабусі та брата можна без сплати податку на прибуток

07 июн 2017

23 березня 2017 року Президент України підписав Закон № 1910-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо оподаткування спадщини», яким спрощується оформлення спадщини для найближчих родичів спадкодавця.

Відтепер рідні брати та сестри, баба, дід та онуки, що належать до другого ступеня споріднення, звільняються від оподаткування податком на доходи фізичних осіб вартості спадщини, яку вони одержують від спадкодавця. До цього часу таку можливість мали лише члени родини спадкодавця першої лінії споріднення.

Отримати спадщину від бабусі та брата можна без сплати податку на прибуток

 

Тут треба уточнити, що членами сім’ї фізичної особи другого ступеня споріднення для цілей розділу IV Цивільного кодексу України вважаються її рідні брати та сестри, її баба та дід з боку матері та з боку батька, онуки. Тобто, зміни безпосередньо до Цивільного кодексу України не вносились.

Також спадкоємці першого і другого ступенів споріднення звільняються від необхідності проведення оцінки успадкованих об’єктів спадщини для цілей оподаткування.

При цьому для всіх інших спадкоємців податок залишається у розмірі 5 %.

Закон набирає чинності з дня, наступного за днем його опублікування та застосовується до доходів у вигляді спадщини/дарунка, отриманих, починаючи з1січня2017року.

Нагадуємо, що згідно з Цивільним кодексом України право на спадкування за законом мають:

- у першу чергу – діти спадкодавця, зокрема зачаті за життя спадкодавця та народжені після його смерті; той із подружжя, який його пережив, та батьки;
- у другу чергу – рідні брати та сестри спадкодавця, його баба та дід як з боку батька, так і з боку матері;

- у третю чергу – рідні дядько та тітка спадкодавця;

- у четверту чергу – особи, які проживали зі спадкодавцем однією сім’єю не менш як п’ять років до часу відкриття спадщини;

- у п’яту чергу – інші родичі спадкодавця до шостого ступеня споріднення включно, причому родичі ближчого ступеня споріднення усувають від права спадкування родичів подальшого ступеня споріднення, яка визначається за числом народжень, що віддаляють родича від спадкодавця. Народження самого спадкодавця не входить до цього числа.

У п’яту чергу право на спадкування за законом одержують також і утриманці спадкодавця, які не були членами його сім’ї. Утриманцем вважається неповнолітня або непрацездатна особа, яка не була членом сім’ї спадкодавця, але не менш як п’ять років одержувала від нього матеріальну допомогу, що була для неї єдиним або основним джерелом засобів до існування.

Також слід пам’ятати, що спадкоємець, який бажає прийняти спадщину, але на час відкриття спадщини не проживав постійно із спадкодавцем, має подати до нотаріальної контори заяву про прийняття спадщини. Така заява про прийняття спадщини подається ним особисто. Особа, яка досягла чотирнадцяти років, має право подати заяву про прийняття спадщини без згоди своїх батьків або піклувальника, а заяву про прийняття спадщини від імені малолітньої, недієздатної особи подають її батьки (усиновлювачі), опікун.

Для прийняття спадщини встановлюється строк у шість місяців, який починається з часу відкриття спадщини.

Як бачимо, питання спадкування досить складне і самому розібратись буде складно. Тому у разі виникнення необхідності радимо звертатись безпосередньо до нотаріуса або скористатись правом отримати первинну правову допомогу у таких установах, як Бюро правової допомоги.
У нашому місті пропонуємо звертатись до Бюро за адресою: м. Кіцмань, вул. Незалежності, 83 або за тел.: 2-10-38. Крім того, можна зателефонувати через систему інтернет – спілкування «Скайп» набравши «Кіцманське бюро правової допомоги», або «kitsmanske@legalaid.cv.ua» щоденно з 9.00 до 18.00 год. (крім вихідних та святкових днів). Номер гарячої лінії, що працює цілодобово:0-800-213-103.


4 238

Додати коментар

Ваше Ім’я:
Ваш E-Mail:
Запитання:
Як звали Гагаріна
Відповідь:*
Код:
Кликните на изображение чтобы обновить код, если он неразборчив
Введіть код:

soc

Ми в соц.мережах
soc soc soc soc
Погода


ВХІД НА САЙТ