Будьте в курсе последних событий, подпишитесь на обновления сайта
Громадсько-політичний тижневик Кіцманщини

«Вода в Кіцмані не буде коштувати понад 50 гривень», — Сергій Булега

17 май 2017

Значний ажіотаж, обговорення і обурення жителів райцентру, які користуються послугами централізованого водопостачання, викликало повідомлення Кіцманського виробничого управління житлово-комунального господарства про намір здійснити підвищення тарифів на воду і водовідведення, адже економічно обґрунтована ціна на ці послуги становить понад 50 гривень.

Зараз послуги централізованого водопостачання в Кіцмані коштують 10,50 і 11 грн. за кубічний метр (для багатоквартирних будинків), водовідведення — відповідно 9,5 і 10 грн. Разом за один кубометр споживачі сплачують 20-21 грн. У середньому, при помірному споживанні води, одна людина в місяць використовує 2-3 кубометри води у місяць. Звичайно, є сім’ї, яким вдається заощаджувати, а є такі, які використовують більше води, особливо, якщо мають підсобне господарство.

«Вода в Кіцмані не буде коштувати понад 50 гривень», — Сергій Булега

 

 

 

За інформацією ВУЖКГ, до централізованого водопостачання в Кіцмані підключено 1383 домоволодіння, яким щомісяця постачається близько 5400 кубометрів води. Тож в середньому одна сім’я у місяць використовує трохи менше чотирьох кубів води.

Остаточне рішення щодо тарифів на водопостачання встановлюються сесією міської ради, тож за коментарем з приводу ціни на воду ми звернулися до кіцманського міського голови Сергія Булеги:

—Хочу заспокоїти жителів Кіцманя — води за 53, 43 чи 33 гривні за кубометр не буде. Інформацію ВУЖКГ про намір здійснити підвищення тарифів на послуги водопостачання і водовідведення багато людей сприйняли як остаточну ціну. Проте це лише економічно обґрунтований тариф, адже ВУЖКГ і міськрада розуміють, що таку ціну встановлювати для споживачів неможна. З іншого боку, за останні два роки все стрімко подорожчало, особливо електроенергія, вдвічі збільшилася мінімальні зарплата. Тому, я вважаю, збільшення ціни має бути досить помірне і покрокове. Обговорювати і вирішувати ми це питання плануємо на громадських слуханнях, а пізніше — затверджувати на сесії міської ради. Але різкого і значного підняття ціни на воду для споживачів не буде. Я пропонуватиму подорожчання приблизно на 5 гривень.

Чи розглядається можливість дотувати витрати на воду з міського бюджету?

—Це питання неоднозначне, адже в Кіцмані не всі мешканці користуються централізованим водопостачанням. Близько половини домоволодінь самі викопали криниці, каналізації, витратили на це значні кошти, купили насоси, які доводиться періодично ремонтувати і замінювати, витрачають недешеву електроенергію і мають не завжди добру якість води… Ці люди теж вважають несправедливим, що із загального міського бюджету кошти хочуть витрачати на зменшення тарифів для частини мешканців міста, які, переважно, живуть у центрі, де кращі дороги, освітлені вулиці. Зокрема, про це говорили на прийомі жителі Горішнього Кута. Крім того, для функціонування комунального підприємства «Кіцманське ВУЖКГ» з міського бюджету виділяються значні кошти, за квартал ця сума сягає 270 тисяч гривень. Адже і водопостачання, і водовідведення, і вивезення сміття у нас збиткові. Крім того, робота ВЖКГ — це ще й благоустрій і прибирання вулиць міста.

Нещодавно ви анонсували придбання для Кіцманя нового сміттєвоза і сміттєвих баків. Коли очікувати цих нововведень?

—Ми подали пакет документів в Київ, де за сприяння нашого народного депутата Івана Рибака на придбання сміттєвоза мають виділити понад мільйон гривень з міністерства екології. Але приблизно така сума була передбачена на екологічні потреби усієї області на цей рік. Тому на останній сесії облради внесли зміни у відповідну програму, збільшивши суму на екологічні потреби. Тепер ми закінчуємо підготовку другого пакету документів і маємо надію, що цього року зможемо отримати кошти на сміттєві баки, які міська рада надаватиме у безкоштовне користування жителям міста, які заключили договори з ВУЖКГ на вивіз побутових відходів. Ми плануємо придбати два види сміттєвих баків — для роздільного збору органічних відходів і твердих побутових. Сподіваємося, наші плани найближчим часом втіляться в життя і процес збору та вивезення сміття в Кіцмані значно покращиться.

-Дякую за розмову.

Розмову вела Ольга КУЛЬКО.

 

 

 

 

Шановні споживачі  послуг з централізованого  водопостачання та водовідведення!
В №17 газети «Вільне життя» за 28 квітня 2017 року була розміщена інформація Кіцманського ВУЖКГ про намір змінити тарифи на послуги із централізованого водопостачання та водовідведення, яка викликала неоднозначну реакцію споживачів, а також поширення серед жителів міста недостовірної інформації, що розміри тарифів в м.Кіцмань найбільші в Чернівецькій області.
 
У зв’язку з цією ситуацією, наводимо дані про розміри тарифів на послуги із централізованого водопостачання та водовідведення в населених пунктах Буковини станом на 01.05.2017 року.

«Вода в Кіцмані не буде коштувати понад 50 гривень», — Сергій Булега

Ще раз хочемо звернути Вашу увагу, що оприлюднена інформація  — це намір змінити тарифи, які б дали можливість Кіцманському ВУЖКГ бути фінансово спроможним, здійснювати обов’язкові платежі (заробітну плату, податки, за електроенергію та інші) та не накопичувати борги, що давало б змогу якісно і своєчасно надавати послуги.
Кінцеві ж розміри тарифів будуть встановлені сесією міської ради після розгляду всіх зауважень і заперечень споживачів та розрахунків, наданих Кіцманським ВУЖКГ.
Адміністрація Кіцманського ВУЖКГ.

1 361

Схожі новини:

У Кіцманській райлікарні пробурили свердловину для водопостачання

У Кіцманській райлікарні пробурили свердловину для водопостачання

Свердловину для водопостачання будують на території Кіцманської центральної районної лікарні. Її вартість — 270 тисяч гривень, але в майбутньому це дозволить
Вода у Кіцмані дорожчає з 1 травня: скільки доведеться платити за куб

Вода у Кіцмані дорожчає з 1 травня: скільки доведеться платити за куб

Минулої п’ятниці, 22 березня,  відбулася XX сесія Кіцманської міської ради VІI скликання, на порядку денному якої було 72 питання. Одне з питань
У Кіцмані планують підняти тарифи на водопостачаня та водовідведення

У Кіцмані планують підняти тарифи на водопостачаня та водовідведення

Інформація про намір здійснити зміну діючих тарифів на послуги з централізованого водопостачання та водовідведення, що надаються Кіцманським ВУЖКГ
Нове обладнання забезпечить  вищу якість надання послуг з водопостачання

Нове обладнання забезпечить вищу якість надання послуг з водопостачання

 Не секрет, що устаткування, яке вводилося в експлуатацію понад два десятки років тому, безнадійно зношується. Особливо, якщо це стосується комунальних
У Кіцмані з 1 липня здорожчає вода

У Кіцмані з 1 липня здорожчає вода

 Сьогодні, 2 червня, на шістнадцятій сесії Кіцманської міської ради було прийнято рішення про те, що з 1 липня вода для містян подорожчає. Мова про
Вода в Кіцмані може подорожчати майже втричі

Вода в Кіцмані може подорожчати майже втричі

Кіцманське ВУЖКГ, яке надає послуги водопостачання і водовідведення, пропонує суттєво підвищити тарифи, тож вода в Кіцмані може стати однією з найдорожчих в

Додати коментар

Ваше Ім’я:
Ваш E-Mail:
Запитання:
Як звали Шевченка
Відповідь:*
Код:
Кликните на изображение чтобы обновить код, если он неразборчив
Введіть код:

soc

Ми в соц.мережах
soc soc soc soc
Погода


ВХІД НА САЙТ