Громадсько-політичний тижневик Кіцманщини

26 квітня чорнобильцям та учасникам АТО безкоштовно проведуть дослідження щитоподібної залози

25 апр 2017

26 квітня в приміщенні обласної комунальної установи «Чернівецький обласний ендокринологічний центр» (м.Чернівці, вул. ім.Ю.Федьковича, 50) співробітниками центру, фахівцями та студентами ВДНЗ України «Буковинський державний медичний університет» буде проведено акцію з нагоди Дня вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС.

Буковинцям, які мають статус постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи, учасникам АТО та членам їхніх родин буде безкоштовно проведено ряд обстежень, зокрема:

- ультразвукове дослідження щитоподібної залози (в УЗД-кабінеті центру з 9.00 до 15.00);

- визначення рівня гормонів щитоподібної залози (забір крові у маніпуляційному кабінеті поліклінічного відділення центру з 8.00 до 10.00, обов’язково натщесерце);

- консультації провідних ендокринологів та ендокринних хірургів.

Також для всіх охочих об 11 годині в конференц-залі центру відбудеться круглий стіл на тему: «Профілактика захворювання щитоподібної залози».

— Однією із найактуальніших медичних проблем, які виникли в результаті аварії на Чорнобильській атомній електростанції, є проблема тиреоїдної патології, зокрема раку щитоподібної залози. При надходженні в організм радіоізотопи йоду вибірково накопичуються в щитоподібній залозі і викликають її опромінення й ураження, — зазначила завідувач кафедри клінічної імунології, алергології та ендокринології БДМУ, співорганізатора акції Наталія Пашковська. — Найбільш згубна дія на цей орган відбувається за умов йододефіциту, коли «голодна» залоза активно поглинає радіоактивний йод. Як показали результати 30-річного спостереження, в окремих регіонах нашої держави після аварії на ЧАЕС захворюваність на рак щитоподібної залози збільшилась у десятки разів. Також значно зросла частота гіпотиреозу — зниження функції щитоподібної залози.

Тому дуже важливо особам, які зазнали радіаційного впливу, регулярно проходити ультразвукове обстеження та визначати рівень гормонів щитоподібної залози з метою ранньої діагностики та своєчасного лікування.

http://kitsman.bukoda.gov.ua/


618

Додати коментар

Ваше Ім’я:
Ваш E-Mail:
Запитання:
Як звали Шевченка
Відповідь:*
Код:
Кликните на изображение чтобы обновить код, если он неразборчив
Введіть код:

soc

Ми в соц.мережах
soc soc soc soc
Погода


ВХІД НА САЙТ