Громадсько-політичний тижневик Кіцманщини

У реабілітаційному центрі «Дзвіночок» величали Великдень

24 апр 2017

У реабілітаційному центрі «Дзвіночок» величали Великдень

Під час Великодніх свят в Кіцманському районному центрі соціальної реабілітації дітей-інвалідів «Дзвіночок» пройшов тиждень відкритих дверей під назвою «Шуткова неділя наступає, за тиждень Великдень величає!». З метою розширення уявлень дітей про Великодні свята, звичаї та обряди відбувся ряд заходів за спільної участі вихованців, їх батьків, працівників центру.

Як повідомила редакцію директор Кіцманського районного центру соціальної реабілітації дітей-інвалідів «Дзвіночок» Людмила Крестянікова, з 5 по 14 квітня було проведено навчально-виховні, реабілітаційні та організаційні заходи. Зокрема, тематичне заняття з дітьми-інвалідами «Моя красива писаночка» (провела психолог центру Валентина Грабовська), фізкультурні хвилинки «В здоровому тілі здоровий дух» (організувала фахівець з фізичної реабілітації Галина Савчук). Годину народознавства  «На дзвіниці дзвонять дзвони Великодні, голосні — всюди втіха, всюди гомін, всюди радісні пісні» та консультацію для батьків на тему: «Привиття любові до народних традицій» провели логопед Тетяна Колісник та вчитель-реабілітолог Людмила Крестянікова. Колективна працетерапія з елементами самообслуговування та виховання культури ведення побуту спонукала дітей до спільної роботи, навчання трудових дій, виховання допомоги ближньому та любові один до одного.
Майстер-клас «Писанка, крапанка, крашанка, мазанка» організувала Марія Костинюк. Написання писанок позитивно вплинуло на самопочуття як дітей, так і працівників центру, усі відзначили, що цей звичай несе в собі силу поколінь, відчуття свята, духовності, умиротворення та любові.
Розвиваючи творчі навики вихованців, педагоги креативно підійшли до роботи й спробували з дітьми різні методики малювання, ліпки, аплікації та створили виставку робіт на тему: «Найвеличніше свято радості — Великдень!». У куточку для батьків був зібраний тематичний матеріал, який дав їм можливість ознайомитися з програмою навчання дітей національного виховання. Батьки активно брали участь в обговоренні теми: «Усе в житті починається з малого...». Протягом тижня спільно з дітками було проведено прибирання прилеглої до установи території, посаджено дерева, квіти та оброблено клумби й квітники.
Вже доброю традицією стало проведення в реабілітаційному центрі «круглого столу» з підбиття підсумків роботи. У Чистий четвер, 13 квітня, на закриття тижня зустрічей діти порадували своїх батьків, працівників центру та гостей чудовим святом «Пасхальні вітання на добро сподівання!». Діти з любов’ю й трепетом розповідали вірші, співали пісні, величаючи воскресіння Христа та спасіння кожного з нас.
Вихованцям центру і їх батькам найкращі вітання та побажання адресували голова районної ради Петро Лумей, заступник голови райдержадміністрації Галина Мельничук, директор департаменту соціального захисту населення ОДА Віталій Савкін.
Великий торт, уквітчаний, ніби писанка, з нагоди свята дітям вручив Василь Пацарнюк (ПП «Мега Крокус»), який щоразу тішить діток солодкими подарунками.
Запашну паску з кіндер-сюрпризом за гарні виступи кожному з вихованців центру презентував депутат обласної ради Андрій Маковей.
Після свята діти, батьки, гості ще довго ділилися враженнями, обговорювали теми соціалізації дітей-інвалідів у суспільстві, їх навчання у звичайних школах, можливості здобути професію, спілкувалися про необхідність створення в центрі європейських умов перебування та інше.
Христина МЕЛЬНИЧУК.

735

Додати коментар

Ваше Ім’я:
Ваш E-Mail:
Запитання:
Як звали Гагаріна
Відповідь:*
Код:
Кликните на изображение чтобы обновить код, если он неразборчив
Введіть код:

soc

Ми в соц.мережах
soc soc soc soc
Погода


ВХІД НА САЙТ