Громадсько-політичний тижневик Кіцманщини "Вільне життя"

Розвиток інфраструктури та благоустрій — основні завдання міської ради

20 апр 2017

Розвиток інфраструктури та благоустрій — основні завдання міської ради

7 квітня, в день релігійного свята Благовіщення Пресвятої Богородиці, відбулася чергова сесія Кіцманської міської ради, на розгляд якої були винесені питання про зміни до міського бюджету на 2017 рік, звіт депутатів про виконання обов’язків, про затвердження правил благоустрою м.Кіцмань. Говорили депутати і про гостру ситуацію, що виникла через вирубку Кіцманського  лісу. Тож було прийняте звернення до голови обласної ради та голови обласної державної адміністрації про недопущення вирубування лісів на території Кіцманської міської ради. Чимало питань стосувалися погодження різної технічної документації та надання дозволів у відповідь на клопотання жителів міста.

Детальніше про те, чим живе сьогодні районний центр, які перспективи розвитку та як проходить процес об’єднання територіальних громад, розповів в інтерв’ю «ВЖ» міський голова Сергій БУЛЕГА.
— Весняну толоку продовжено до 28 квітня, щоб навести порядок у районі. А як проходив місячник благоустрою в місті?
— Працівники апарату міської ради, депутати та виконавчий комітет, працівники комунального підприємства і багато людей долучилися до прибирання міста, жителі прибрали свої господарства, обійстя, двори та прилеглі території. Висловлюю вдячність депутатам, активістам, яким не байдужа доля і вигляд нашого міста, усім, хто знайшов час та бажання і взяв участь у санітарній очистці. Та, разом з тим, вимушений черговий раз констатувати, що чимало непорядних людей продовжують викидати сміття, де тільки їм заманеться. Це відверта неповага до своїх земляків і природи, і дуже обурює тих, хто змушений прибирати у лісопосадках та посеред міста чуже сміття.
Часто чую захоплення рівнем чистоти у Європі і нарікання на стан справ на батьківщині. Але подивіться, як поводять себе іноземці і українці — це дві великі різниці. Тож чис-то у нас буде тоді, коли наші люди почнуть самі докладати зусиль, щоб підтримувати порядок і не будуть смітити.
Міська рада була учасником і районної весняної толоки. Працівники всіх підрозділів, а також депутати працювали на ділянках, які були за ними затверджені. Це під’їзна дорога з боку Заліщиків до Кастріля, в напрямку Суховерхова, Ошихлібів та в напрямку Чернівців.
— Як взагалі організовано вивіз твердих побутових відходів у Кіцмані? Знаю, що не всі жителі задоволені цим аспектом.
— Хочу, щоб містяни розуміли, що розвиватись Кіцмань почав тільки протягом останніх 2-3 років, коли, завдяки змінам у бюджетному і податковому кодексі, ми отримали суттєвіші надходження до міського бюджету. Адже доти, маючи фінансове забезпечення на розвиток міста на рівні кількасот тисяч у рік, зробити щось вагоме не було можливості.
Як тільки отримали якісь вагомі надходження, то в першу чергу звернули увагу на питання збору і вивезення твердих побутових відходів. На сьогодні ми маємо впорядковане і огороджене сміттєзвалище. На останній сесії депутати виділили близько 100 тис.грн. для придбання бульдозера, який буде впорядковувати цю територію.
Хоч система збору та вивезення сміття у нас добре налагоджена, проте не зовсім відповідає сьогоденню і не зовсім зручна. Хотілося б, щоб люди не були прив’язані до конкретного місця у конкретний час доби за будь-якої погоди, до графіку сміттєвоза. Щоб відійти від цієї практики і вийти на новий рівень надання якісних послуг, в першу чергу треба придбати новий сміттєвоз із заднім завантаженням. І тільки тоді можна буде говорити про купівлю контейнерів для сміття. Вартість сміттєвоза і контейнерів дуже висока. І міський бюджет з цим не впорається. Тож, аби наблизити втілення цього задуму, ми заручилися підтримкою народного депутата Івана Рибака, який пообіцяв докласти всіх зусиль, щоб за кошти Міністерства екології в рамках державного фінансування природоохоронних заходів, до яких належить утилізація і поводження з твердими побутовими відходами, профінансувати придбання такого сміттєвоза і контейнерів, орієнтовною вартістю близько 2 млн.грн. Контейнери будуть безкоштовно надані у користування тим, хто заключить договір на вивезення твердих побутових відходів. Таким чином, ми простимулюємо містян укладати договори з ВУЖКГ і покращимо якість надання послуг.
— Розкажіть, які завдання міська рада ставить перед собою на поточний рік?
— Основне наше завдання — працювати над розвитком інфраструктури. За рахунок перевиконання дохідної частини міського бюджету виникла можливість спрямувати додаткові кошти на ряд потреб у різних галузях життєдіяльності. Перш за все, плануємо здійснити капітальний ремонт світлофорного об’єкта на перехресті вулиць Незалежності, Садової та Сторожинецької. Це доволі проблемна ділянка, тому задля безпеки громадян та дітей, які часто переходять тут дорогу, ми втілимо в життя цей об’ємний і дороговартісний проект.
Далі маємо намір облаштувати площу в центрі міста між районним будинком народної творчості та дозвілля і церквою. Вже після Пасхи проведемо ремонт вулиць з гравійним покриттям і вже завезли для цього будматеріали. Підремонтуємо і вулиці з асфальтовим покриттям. Будемо продовжувати капітальний ремонт тротуарів, вуличного освітлення, яке, хоч і на високому рівні, та треба замінити всі ліхтарі на енерго-зберігаючі.
Серед інших задумів — розвиток мережі водопостачання та водовідведення. Плануємо встановити дитячий майданчик в дворах 5-поверхівок по вул.Незалежності, 2-6. Вже визначено місце в районі стадіону під громадську вбиральню і виділено кошти на її будівництво.
Дуже задоволені вирішенням наболілого питання Кіцманського краєзнавчого музею. Адже підписано договір між музеєм та районною радою про оренду приміщення у Будинку дитячої творчості і тепер у міста є можливість фінансово допомогти музею. А саме — здійснити ремонт, після чого музейні експонати переїдуть в нову домівку, де буде можливість проводити екскурсії та виставки. Також будемо добиватися передачі нашого кінотеатру ім.І.Миколайчука у власність міської громади, бо наразі цей об’єкт перебуває на балансі районної ради.
— Як просувається процес об’єднання Кіцманської громади з іншими населеними пунктами?   
— Треба визнати, що доволі інертно. Причини такого протікання реформи бачу в тому, що не всі посадові особи приділяють цьому питанню належну увагу. Комусь вигідно, щоб все залишалося так, як є: бути на своїй посаді, дочекатися, щоб рішення прийняли за нього і відбулося примусове об’єднання громад. Ця позиція мене дивує, адже такі люди зазвичай нарікають на відсутність реформ і змін на краще, хоча самі змінювати існуючий стан речей не поспішають.  
Міська рада звернулася до всіх громад з пропозицією об’єднатися, відчуваючи за собою правонаступність як районного центру, адже чимало об’єктів у нашому місті є районними. Тому, не поділяючи села на бідні і багаті, свої чи чужі, близькі і дальні, ми дали можливість усім долучитися до процесу об’єднання. Як кожна окрема громада скористається цим правом — справа кожної громади. Принаймні ніхто не звинуватить кіцманчан в тому, що ми до якогось села поставились упереджено. На наше запрошення надали офіційну відповідь з відмовами Лашківська, Мамаївська, Лужанська і і Малятинецька. Давидівці ще не визначилися, але, наскільки відомо, мають намір приєднатися, тож очікуємо офіційної відповіді. Поки що офіційну згоду об’єднатися дала лише Суховерхівська сільрада.
Прикро, що багато сіл просто проігнорували наше звернення, не надали жодної відповіді.
Подальші наші дії будуть базуватися на прописаних у Законі етапах, яких ми будемо неухильно дотримуватися. Згідно з процедурою, відбудуться ще одні громадські слухання, будуть створені робочі групи, залучено експертів. А ближче до кінця цього року пройдуть вибори голови та депутатів об’єднаної територіальної громади.
Розмову вела
Янна НИКОЛАЙЧУК.

334

Схожі новини:

Loading...
На сесії Кіцманської міської ради приймали рішення щодо бюджету та благоустрою

На сесії Кіцманської міської ради приймали рішення щодо бюджету та благоустрою

На порядку денному 15 сесії 7 скликання, яка відбулася минулої п’ятниці, у день релігійного свята Благовіщення Пресвятої Богородиці, були питання про внесення
Під час весняної толоки на Кіцманщині прибирали узбіччя доріг

Під час весняної толоки на Кіцманщині прибирали узбіччя доріг

Початок весни — це перші паростки молодої трави, теплі сонячні дні, цвітіння первоцвітів і ніжна зелень на деревах.  Але, на жаль, цю красу природи псує
Сьогодні, 9 березня, розпочався весняний місячник санітарної очистки та благоустрою

Сьогодні, 9 березня, розпочався весняний місячник санітарної очистки та благоустрою

ШАНОВНІ ГРОМАДЯНИ, КЕРІВНИКИ БЮДЖЕТНИХ, ПРИВАТНИХ, ГРОМАДСЬКИХ, УСТАНОВ ТА ОРГАНІЗАЦІЙ, ЖИТЕЛІ КІЦМАНСЬКОГО РАЙОНУ, ДОРОГІ ЗЕМЛЯКИ! З 9 березня по 9 квітня
Жителі Кіцманя запрошують всі населені пункти  району створити об’єднану громаду (ВІДЕО)

Жителі Кіцманя запрошують всі населені пункти району створити об’єднану громаду (ВІДЕО)

Сьогодні, 12 лютого, в Кіцмані відбулося громадськe обговорення питання добровільного об’єднання територіальних громад Кіцманського району з адміністративним
Перспектива створення Киселівської об’єднаної територіальної громади

Перспектива створення Киселівської об’єднаної територіальної громади

Керуючись рішенням виконавчого комітету Киселівської сільської ради №34/06 від 30.06.2016 р. «Про реалізацію Закону України  «Про добровільне об’єднання
Для розвитку місцевого самоврядування

Для розвитку місцевого самоврядування

  28 жовтня депутат Брусницької сільської ради від ВО «Батьківщина» Артем Ясинівський взяв участь у роботі національного форуму «Реформа місцевого

Додати коментар

Ваше Ім’я:
Ваш E-Mail:
Запитання:
Як звали Шевченка
Відповідь:*
Код:
Кликните на изображение чтобы обновить код, если он неразборчив
Введіть код:


ОПИТУВАННЯ
За якого кандидата на голову Мамаївської сільської ОТГ ви плануєте голосувати 29 жовтня?
 

soc

Ми в соц.мережах
soc soc soc soc
Погода
Кіноафіша


ВХІД НА САЙТ