Громадсько-політичний тижневик Кіцманщини

У Киселеві обговорювали перспективи створення об’єднаної територіальної громади

15 фев 2017
9 лютого в с.Киселів відбулась виїзна нарада на тему «Методика формування спроможних територіальних громад» за участю Тетяни Татарчук, директора Чернівецького підрозділу Центру розвитку місцевого самоврядування, Ігоря Бабюка, експерта з децентралізації, Тараса Халавки, регіонального консультанта з комунікацій РВ АМУ. На  прикладі об’єднаних у 2016 році громад у Чернівецькій області розказали про децентралізацію, нові можливості, реалії розвитку, самоспроможностей, реалізації інтересів людей, покращення їх життя.

У Киселеві обговорювали перспективи створення об’єднаної  територіальної громади

 


Присутні сільські голови та представники сіл Южинець, Шишківці, Борівці, Киселів спокійно та зважено отримали консультації, вислухали всі зауваження та пропозиції, відповіді на запитання щодо об’єднання в одну територіальну громаду.

У Киселеві обговорювали перспективи створення об’єднаної  територіальної громади

 

Виходячи із почутого, активно обговорювала перші кроки до об’єднання Катерина Іванівна Танасійчук. Адже перед сільськими головами сіл Южинець та Шишківці постало завдання зробити розрахунок спроможностей, провести громадські обговорення, узгодити із сельчанами в яку громаду об’єднуватися: Кіцманську, Ставчанську чи Киселівську.
 «Децентралізація потрібна», — висловився Олексій Георгійович Добровольський, щоб кошти спрямовувались для своєї громади, її першочергових питань, хоча б узяти із перевиконаних бюджетів по певним надходженням, розмірковував і над варіантами заробітку грошей до бюджету.
 Директор Борівецької ЗНЗ Галина Василівна Чернятинська озвучила про прийняття рішення на сесії Борівецької сільської ради щодо об’єднання Борівецької та Киселівської сільських рад.
 Директор Киселівського ЗНЗ Микола Іванович Харатін закликав делегованих представників сусідніх сіл швидше вирішити, з ким об‘єднуватися. І  переходити, з Божою допомогою та обіцяною підтримкою представників експертної групи, до інших етапів об’єднання наших громад: розрахунку спроможності об’єднаних сіл, виконання перспективного плану.
 Також потрібно звернутися до обласної державної адміністрації та обласної ради з проханням про включення в перспективний план об’єднання громад Чернівецької області Киселівської територіальної громади.
 Секретар Борівецької сільської ради Людмила Василівна Іричук поцікавилась у експертів про найменш спроможні з уже створених громад.
На завершення зустрічі Киселівський сільський голова Валерій Васильович Федоряк подякував усім присутнім та гостям, що відгукнулися на прохання приїхати, послухати експертів та обговорити спільні перспективи. Він висловив сподівання на співпрацю в ім’я розквіту, соціально–економічного розвитку сіл, децентралізацію, спроможну інвестиційно–привабливу територіальну громаду 4 сіл: Киселів, Борівці, Шишківці та Южинець.
 Директор музичної школи Василь Якович Танасійчук запропонував на хвильку відволіктися від проблем та поринути у світ музики, а музичним дарунком була гра на фортепіано учениці Онисько Тетяни, яка виконала твір Яни Бабалік «Таємна музика». Линула приємна мелодія  і на душі стало спокійно і легко, але разом з тим тривожно за молоде покоління. Чи зможемо ми відкрити їм двері у світ добра, достатку, миру та щастя? Чи будемо добрими ґаздами у новоствореній громаді?
«Так, ми зможемо,ми вистоїмо, ми переможемо, адже ми українці», — ствердилась думка із останніми акордами мелодії.
Любов Філіпчук – Пасічник. 

1 295

Схожі новини:

Жителі Кіцманя запрошують всі населені пункти  району створити об’єднану громаду (ВІДЕО)

Жителі Кіцманя запрошують всі населені пункти району створити об’єднану громаду (ВІДЕО)

Сьогодні, 12 лютого, в Кіцмані відбулося громадськe обговорення питання добровільного об’єднання територіальних громад Кіцманського району з адміністративним
Кіцмань запрошуватиме  до спільної громади  всіх бажаючих

Кіцмань запрошуватиме до спільної громади всіх бажаючих

Розмови про децентралізацію на Кіцманщині ведуться давно, але, на відміну від інших районів, у нас ще не створено жодної об’єднаної територіальної громади. До
Мамаївці запрошують чотири села створити об’єднану територіальну громаду

Мамаївці запрошують чотири села створити об’єднану територіальну громаду

 24 січня в Мамаївцях відбулися чергові громадські слухання в Мамаївській сільській раді щодо питання утворення об'єднаної територіальної громади, яку
Перспектива створення Киселівської об’єднаної територіальної громади

Перспектива створення Киселівської об’єднаної територіальної громади

Керуючись рішенням виконавчого комітету Киселівської сільської ради №34/06 від 30.06.2016 р. «Про реалізацію Закону України  «Про добровільне об’єднання
Стартував проект «Сприяння створенню Ставчанської об’єднаної територіальної громади»

Стартував проект «Сприяння створенню Ставчанської об’єднаної територіальної громади»

   Сьогодні у Ставчанській сільській раді відбулося засідання «круглого столу» на тему «Перспективи створення Ставчанської об’єднаної
Поки громади Кіцманщини ще не вирішили, з ким об’єднуватися, обласна влада пропонує утворити з району одну громаду

Поки громади Кіцманщини ще не вирішили, з ким об’єднуватися, обласна влада пропонує утворити з району одну громаду

На сайті обласної ради оприлюднили проект, який мають розглядати і затверджувати на найближчій сесії. Документом вносяться зміни до перспективного плану

Додати коментар

Ваше Ім’я:
Ваш E-Mail:
Запитання:
Як звали Шевченка
Відповідь:*
Код:
Кликните на изображение чтобы обновить код, если он неразборчив
Введіть код:

soc

Ми в соц.мережах
soc soc soc soc
Погода


ВХІД НА САЙТ