Громадсько-політичний тижневик Кіцманщини

Про досягнення і проблеми галузі культури Кіцманщини говорили на підсумковій нараді

07 фев 2017

 

 

Про досягнення і проблеми галузі культури Кіцманщини говорили на підсумковій нараді

Підсумкову нараду за результатами роботи протягом 2016 року минулої п’ятниці, 3 лютого, провели працівники культури Кіцманщини. За нелегку працю з розвитку та збереження української культури, задоволення культурних потреб, формування національної свідомості, утвердження духовності в суспільстві представникам галузі подякували голова райдержадміністрації Іван Друцул та голова районної ради Петро Лумей. Вони відзначили кращих культпрацівників Почесними грамотами.

 

Хвилиною мовчання присутні вшанували загиблого в Авдіївці викладача ЧНУ Леоніда Дергача та усіх, хто пожертвував своїм життям на Сході, захищаючи свободу і територіальну цілісність України.

Про досягнення і проблеми галузі в цілому доповіла начальник відділу культури, національностей та релігій РДА Оксана Тощук. А директори районного будинку народної творчості та дозвілля В.Білокрила, центральної бібліотечної системи О.Сухолотюк, мистецьких шкіл Кіцманщини більш детально зупинилися на успіхах та потребах очолюваних ними установ і колективів.

 

Про досягнення і проблеми галузі культури Кіцманщини говорили на підсумковій нараді

У своєму виступі О.Д.Тощук зазначила, що головними в роботі відділу культури, національностей та релігій спільно з органами місцевого самоврядування є створення умов для подальшого розвитку культури і мистецтва в районі, збереження та повноцінне функціонування діючої мережі закладів культури і мистецтва. А протягом 2016 року в нашому районі таких функціонувало 87 установ — 35 бібліотек та 4 пункти видачі книг, 5 шкіл естетичного виховання та 5 їхніх філій, 43 клубні установи. 18 колективів носять звання «народний аматорський», 2 — «зразковий» та є постійними учасниками різноманітних районних і обласних заходів, всеукраїнських та міжнародних конкурсів і фестивалів.

Як зазначає керівник галузі культури Кіцманщини, оновлення і покращення потребує матеріально-технічна база закладів культури, а стан багатьох приміщень вимагає капітальних ремонтів.

Краще матеріально-технічне забезпечення в Кіцманській центральній бібліотечній системі. Протягом року бібліотекарі спрямовували свою діяльність на формування та збереження документних та інформаційних ресурсів, забезпечення доступу до друкованих видань та мережі Інтернет, популяризацію кращих літературних та мистецьких здобутків, підтримку розвитку читання, задоволення інформаційних, професійних та дозвіллєвих потреб користувачів.

Знаковою подією для центральної районної бібліотеки у минулому році стало відкриття Пункту Європейської інформації, де в рамках святкування днів Європи в Україні було проведено ряд заходів.

У 5 школах естетичного виховання та 5 їхніх філіях, що діють в районі, навчаються 580 дітей. Це — Кіцманська музична школа ім.В.Івасюка (директор І.В.Мігірюк), Мамаївська музична школа та філія у смт.Лужани (директор Ю.В.Чорней), Зеленівська музична школа та філії у с.Нижні Станівці та с.Драчинці (директор О.О.Синятович), Киселівська музична школа та філії у с.Шишківці та с.Ставчани (директор В.Я.Танасійчук), Кіцманська художня школа (директор Г.В.Мороз).

Ці заклади щорічно можуть похвалитися багатьма вагомими досягненнями. Цьогоріч, зокрема, учні та викладачі музичних шкіл здобули аж 56 призових місць у обласних, всеукраїнських та міжнародних конкурсах (36 із них — у Кіцманської музичної школи).

Протягом 2015-2016 навчального року найвагомішими здобутками учнів та викладачів Кіцманської художньої школи стала участь у трьох міжнародних виставках: у м.Каїр (Єгипет), м.Токіо (Японія) та м.Бітола (Македонія), де здобули 4 перемоги. Ще 2 перемоги отримали на Всеукраїнській виставці в м.Київ і 3 — на регіональних конкурсах рисунка. Загалом ними представлено 422 роботи на 23 виставках. На рахунку школи 19 призових місць та 11 подяк.

«Поруч з усіма досягненнями, найбільшою проблемою є застарілий інструментарій шкіл, недостатньо коштів для придбання нових музичних інструментів, для здійснення їх ремонту та настройки, для впровадження інноваційних методів роботи, що є важливим моментом у якісному естетичному вихованні учнів. Не вичитуються близько 40% годин, передбачених типовими навчальними планами, через відсутність фінансування», — підсумувала О.Тощук.

Директор Мамаївської музичної школи Ю.Д.Чорней пишається, що в обласному рейтингу серед мистецьких малокомплектних шкіл їх заклад впевнено зайняв перше місце, а також що завдяки спільним зусиллям у 2016 році збулась багаторічна мрія учнів, батьків та шкільного колективу — відкрито нове приміщення музичної школи зі всіма сучасними умовами. А директор Киселівської музичної школи В.Я.Танасійчук з приємністю повідомив, що в червні 2016-го заклад став лауреатом ІІ обласної культурно-мистецької рейтингової програми в номінації «Краща музична школа» із занесенням на Галерею пошани в учбово-методичному центрі культури Буковини. Він також зауважив, що серед проблемних питань — відсутність у школі бібліотеки, недостатня кількість аудіотехніки, музичних інструментів та меблевого інвентарю, а також проведення капітальних ремонтів філіалів у с.Шишківці та с.Ставчани.

Христина ФЕДИК.

764

Схожі новини:

Напередодні свят пожежники провели інструктажі з правил безпеки

Напередодні свят пожежники провели інструктажі з правил безпеки

 16 грудня ц.р. працівники Кіцманського РВ управління ДСНС України у Чернівецькій області провели інструктажі з правил пожежної безпеки під час підготовки
Кіцманщину відвідали представники галузі культури з усієї України (ФОТОРЕПОРТАЖ)

Кіцманщину відвідали представники галузі культури з усієї України (ФОТОРЕПОРТАЖ)

Сьогодні, 19 листопада, Кіцманщину в рамках Всеукраїнської наради керівників обласних центрів народної творчості та культосвітньої роботи відвідала делегація
Хорові колективи з Кіцманя, Оршівців та Лужан отримали відзнаки на конкурсі ім.С.Воробкевича

Хорові колективи з Кіцманя, Оршівців та Лужан отримали відзнаки на конкурсі ім.С.Воробкевича

   12 листопада у Чернівцях відбувся Х ювілейний обласний конкурс аматорських хорових колективів ім.С.Воробкевича, який проводиться раз на два
Концертне життя вирує

Концертне життя вирує

  30 жовтня відбувся звітний концерт колективів, гуртків та окремих виконавців аматорської народної творчості Будинку культури села
Георгій МОРОЗ став заслуженим працівником культури України

Георгій МОРОЗ став заслуженим працівником культури України

 УКАЗОМ ПРЕЗИДЕНТА УКРАЇНИ №495/2016 «Про відзначення державними нагородами України з нагоди Всеукраїнського дня працівників культури та майстрів
Працівників культури Кіцманщини привітали з професійним святом (ФОТОРЕПОРТАЖ)

Працівників культури Кіцманщини привітали з професійним святом (ФОТОРЕПОРТАЖ)

Сьогодні, 9 листопада, в районному будинку народної творчості та дозвілля з професійним святом привітали працівників галузі культури нашого району. Кращих із

Додати коментар

Ваше Ім’я:
Ваш E-Mail:
Запитання:
Як звали Гагаріна
Відповідь:*
Код:
Кликните на изображение чтобы обновить код, если он неразборчив
Введіть код:

soc

Ми в соц.мережах
soc soc soc soc
Погода


ВХІД НА САЙТ