Громадсько-політичний тижневик Кіцманщини

Старшокласники вже відтепер розробляють власні бізнес-ідеї

20 янв 2017
 Старшокласники вже відтепер розробляють власні бізнес-ідеї

У наш стрімкий час економічного розвитку та новітніх технологій, попри належну освіту підростаючому поколінню треба формувати також високу соціальну активність, ініціативність та підприємницькі навички. Саме з цією метою вже третій рік поспіль на Буковині, а також в Івано-Франківській та Тернопільській областях у рамках міжнародних проектів проводиться регіональний конкурс «Юніор бізнесу» для учнів віком від 14 до 17 років на найкращу бізнес-ідею підприємницької діяльності.

Цьогоріч обласний вернісаж учнівських бізнес-ідей «Стартап юніор» проходив  на базі Лужанського ЗНЗ І-ІІІ ступенів ім.В.Орелецького, який разом із Мамаївським ЗНЗ І-ІІІ ст. №2 та ДВНЗ «Чернівецький політехнічний коледж» є базовими у втіленні проекту. 
Отож 12 січня Лужанська школа приймала 14 команд із загальноосвітніх, професійно-технічних навчальних закладів та ВНЗ І-ІІ ступенів.
З вітальним словом до учасників та всіх присутніх звернулася заступник директора Інституту післядипломної педагогічної освіти з науково-методичної роботи Тамара Богачик, яка наголосила, що метою вернісажу є впровадження інноваційних освітніх інструментів навчання основ економіки у загальноосвітніх школах І-ІІІ ст. на території Західної України, які суттєво підвищать знання та навички молодих людей в започаткуванні та веденні підприємницької діяльності.
Оцінювало учнівські бізнес-ідеї компетентне журі, до складу якого увійшли підприємці та науковці: кандидат географічних наук, депутат обласної ради Іван Костащук, методист науково-методичного центру виховної роботи ІППОЧО Ольга Осовська, директор школи краси Slava Studio Ярослава Малинська, приватний підприємець смт.Лужани Галина Гайдук, регіональний представник компанії Avon Мар’яна Арійчук, переможці другого регіонального конкурсу «Юніор бізнесу» Валентин Онищук та Оксана Липка, представник громадської організації «Громадський Центр «Ділові ініціативи» Тетяна Кулик.
У рамках вернісажу для педагогів, заступників директорів загальноосвітніх навчальних закладів з навчально-виховної роботи та керівників методичних об’єднань природничо-математичних дисциплін навчальних закладів Кіцманського району був проведений педагогічний практикум «Формування інформаційно-цифрової компетентності та компетентності ініціативність і підприємливість у школярів загальноосвітніх навчальних закладів» за участю Вікторії Миколаївни Косик та Віталія Ярославовича Паздрія. 
За підсумками представлення школярами та студентами розроблених бізнес-ідей членами журі було визначено команди-переможці у всіх номінаціях та нагороджено грамотами. При розробці бізнес-ідеї мали враховуватися актуальність, конкурентоспроможність, продуманий фінансовий план, рекламна кампанія, вікова категорія клієнтів, розподіл обов’язків між членами команди. 
Як зазначила організатор вернісажу Наталія Куриш, кожна ідея по своєму цікава, та найперспективнішими визнано три розробки. Це проект команди  Шипинського ЗНЗ І-ІІІ ст. «Екологічні дрова», який передбачає очищення лісосмуг і присадибних ділянок від порослі, старих дерев та захаращень, а також  засадження запущених територій фруктовими деревами. Команда відзначена у номінації «Надія України».
Ретельний аналіз стратегії розвитку, конкурентоспроможності і ефектну рекламу запропонувала команда Лужанського ЗНЗ І-ІІІ ст. ім.В.Орелецького у бізнес-ідеї «VIP-paintball banda» — створення розважально-ігрового клубу, за що отримала приз у номінації «Економічний прорив».
Однією з кращих також визнано бізнес-ідею команди ДВНЗ «Чернівецький політехнічний коледж» під назвою «Free Way» – створення Інтернет порталу з організації індивідуальних подорожей, на якому можна замовити індивідуальні туристичні маршрути місцями нашої області та регіону (номінація «Майбутнє економіки»).
Сподобалася також розробка команди Мамаївського ЗНЗ І-ІІІ ст. №2 «Салон «Cute animals», який може надавати послуги з догляду за домашніми тваринами та міні-готель для домашніх улюбленців (номінація «Краща презентація»).
Серед інших учасників команду Шипинського ЗНЗ І-ІІІ ст. відзначено за бізнес-ідею «TV-school» (номінація «Оригінальний підхід»), команду Реваківського ЗНЗ І-ІІІ ст. за бізнес-ідею «Спеціалізований магазин для молоді «Young» (номінація «Краща стратегія»), команду Лужанського ЗНЗ І-ІІІ ст. ім.В.Орелецького за бізнес-ідею «CASword» щодо розробки дерев’яних літер з світодіодними лампами (номінація «Креативна ідея»), команду Кіцманського ЗНЗ І-ІІІ ст. за бізнес-ідею «Грифельна дошка «MyBoard» (номінація «Творчий підхід»). 
Оригінальними і цікавими були проекти команди Мамаївського ЗНЗ І-ІІІ ст. №2 — «Агентство «Invisible side» (номінація «Нові віяння»), Шипинського ЗНЗ І-ІІІ ст. — «Ногорукі» (номінація «Кращий фінансовий план»),  Кіцманського ЗНЗ І-ІІІ ст. —  «Служба доставки корисних обідів «Lunch-Express» (номінація «Краща реклама»). 
Янна НИКОЛАЙЧУК.

774

Схожі новини:

Змагаються тенісисти

Змагаються тенісисти

Під час зимових канікул проводилися районні змагання з настільного тенісу серед учнів загальноосвітніх навчальних закладів І-ІІ ст. У результаті на першому
Підготовка фахівців зі спеціальності «Православне Богослов’я» за дистанційною формою навчання

Підготовка фахівців зі спеціальності «Православне Богослов’я» за дистанційною формою навчання

  Чернівецький православний богословський інститут запрошує на навчання всіх бажаючих здобути богословську освіту відповідно до практично апробованих
У школах Кіцманщини оголошено карантин

У школах Кіцманщини оголошено карантин

У школах Кіцманського району оголосили карантин. Таке рішення прийняла сьогодні, 5 грудня на своєму засіданні районна комісія з питань техногенно-екологічної
Серед «Сумлінних платників податків–2015» — два підприємства з Кіцманського району

Серед «Сумлінних платників податків–2015» — два підприємства з Кіцманського району

29 листопада відбулася урочиста церемонія нагородження платників податків, які стали переможцями першого туру Всеукраїнського рейтингу «Сумлінні платники
Кіцманська районна гімназія: неповторні, оригінальні, креативні особистості

Кіцманська районна гімназія: неповторні, оригінальні, креативні особистості

Відповідно до плану роботи Департаменту освіти і науки облдержадміністрації на 2016/2017 навчальний рік та з метою подальшого вдосконалення організації
Кожна дитина має право на здобуття освіти

Кожна дитина має право на здобуття освіти

Щорічно з 1 вересня в нашому районі розпочинається профілактичний захід «Урок». Метою цього заходу є запобігання дитячій бездоглядності, правопорушенням і

Додати коментар

Ваше Ім’я:
Ваш E-Mail:
Запитання:
Як звали Гагаріна
Відповідь:*
Код:
Кликните на изображение чтобы обновить код, если он неразборчив
Введіть код:

soc

Ми в соц.мережах
soc soc soc soc
Погода


ВХІД НА САЙТ