Громадсько-політичний тижневик Кіцманщини

І зал притихає…

13 янв 2017

І зал притихає…

 Коли на сцену виходять тендітні дівчатка та юнаки у традиційному буковинському вбранні і виносять з собою бандури, зал притихає… Кожен звук їхнього виступу точний і вивірений, чисті голоси доповнює перелив струн… Таке перше враження справляє народно-аматорський ансамбль бандуристів «Передзвін».

Створений на базі Киселівської музичної школи близько тридцяти років тому, ансамбль постійно розвивається, діти займаються, виростають, на зміну одному складу приходить інший, та вже традиційно колектив об’єднує дітей з Шишківців.
Сьогодні молодшу вікову групу «Передзвону» складають 9 талановитих учасників: двоє хлопчиків Віктор Островський, Олександр Лучик та восьмеро дівчаток — Надія Мельник, Тетяна Грінка, Марія Фалібога, Аріна Сербин, Ангеліна Бодянчук, Тетяна Візнюк, Богдана Дерпак. Разом із старшою групою колектив налічує 25 дітей.
Про те, яким видався для учасників ансамблю минулий рік, розповідає художній керівник, викладач вищої категорії, член Національної спілки кобзарів України, магістр музичної педагогіки Тетяна Островська:
— 2016 рік був досить вдалим і творчо-урожайним, адже мої вихованці увійшли в десятку найсильніших бандуристів України. Ми виступали на багатьох конкурсах. Особливо запам’ятаються Всеукраїнський конкурс «Золоті струни» у м.Хмельницькому, де ансамбль посів перше місце, обласні конкурси «Різдвяний візерунок» та «Чисті роси», в яких також ми здобули перше місце.
Приємно, що учасники ансамблю протягом року ставали лауреатами різних конкурсів в індивідуальних номінаціях. Так Аріна Сербин удостоєна районної мистецької премії для талановитих дітей, Марійка Фалібога — лауреат другої премії в номінації «Інструменталісти» вже згаданого конкурсу «Золоті струни», номінантом третьої премії у ньому ж стала Аліна Сербин, четверте місце в Ангеліни Бодянчук, а Тетяна Грінка відзначена дипломом.
Всю повноту володіння інструментом мої «дзвіночки» показали у першому обласному фестивалі кобзарського мистецтва, який проходив в палаці «Академічний». Яскравим дійством на початку минулого року для нас стали обласні театралізовані фольклорно-етнографічні заходи «Різдвяні зустрічі» та «Від Різдва Христового до Йордану», які проходили в Чернівецькому обласному музеї народної архітектури та побуту.
Колектив «Передзвін» радо відгукується на запрошення із сусідніх сіл, області, України та навіть зарубіжжя. На їхньому рахунку численні виступи для наших краян, участь у благодійних акціях, а також на  творчих фестивалях в Румунії, Угорщині, Росії, Туреччині.
Де б не виступали учасники «Передзвону», журі та глядачі завжди відзначають їх високу виконавську майстерність, бездоганну підготовку і щоразу цікавляться, звідки ці талановиті діти, не вірячи, що ансамбль з простого невеликого села на Буковині.
Секрет успіху, ділиться Тетяна Юріївна Островська, полягає в клопіткій роботі, у взаємодії з батьками, співпраці між учнями і викладачем. Однак злагоджена праця колективу та його участь у багатьох заходах були б неможливими без підтримки. Так вболіває за ансамбль шишківський сільський голова Олексій Добровольський, який не рахується ні з часом, ні з ресурсами і завжди допомагає, чим може. Завдяки його турботі вдалося залучити певні кошти для ремонту приміщення, де займаються юні бандуристи. Допомагають колективу місцеві підприємці, зокрема Юрій Візнюк, відгукується на потреби «Передзвону» начальник відділу культури РДА Оксана Тощук. Значну підтримку надав у 2016 році голова райдержадміністрації Іван Друцул, який посприяв у придбанні інструменту для однієї з учасниць ансамблю. Не менш важливим є внесок батьків юних музикантів, які присутні на кожному концерті, вболівають і розділяють зі своїми дітьми успіхи та досягнення.
У ці святкові дні народно-аматорський ансамбль особливо ретельно працює над колядками та щедрівками, хоча у їхньому репертуарі є твори до різних релігійних та пам’ятних історичних дат. Однак центром творчого натхнення колективу є звичайно українська народна пісня, яку якнайкраще підкреслює звучання бандури. У цьому інструменті закладена пам’ять нашого народу, збережена і передана кобзарями протягом століть, тож кожен дотик струн вихованців «Передзвону» будить українську душу у кожному з нас.
Янна НИКОЛАЙЧУК.
Фото автора.
 
Довідка
Ансамбль бандуристів «Передзвін» був створений у 1988 році на базі учнів Шишківського ЗНЗ та Кіцманської ДМШ.
Незмінним керівником ансамблю є Тетяна Островська.
В репертуарі колективу українські народні пісні, пісні різних музичних жанрів та твори сучасних композиторів.
Колектив є лауреатом районних, обласних конкурсів і фестивалів: «Пісенний вернісаж» м.Київ, «Золоте зернятко» м.Херсон, телефестиваль «Горицвіт» м.Львів, телефестиваль «Крок до зірок» м.Київ, володарем Гран-Прі Міжнародного фестивалю «Золотий лелека» м.Коблево, обласного фестивалю оркестрової музики, Міжнародного фестивалю «День          народження» м.Санкт-Петербург (Росія), Міжнародного фестивалю національних меншин (Румунія), Міжнародного фольклорного фестивалю м.Айдин (Туреччина), Міжнародного фестивалю «Золота осінь Балатона» м.Балатонфюрет (Угорщина), «Від серця до серця» м.Будапешт (Угорщина).
У 2005 році ансамблю бандуристів «Передзвін» було присвоєно звання «народний аматорський».
Основною метою колективу є досконале володіння азами кобзарського мистецтва, а також пропаганда української народної пісні, яка є невичерпним  джерелом мудрості українського народу.655

Схожі новини:

Турніри з дзюдо

Турніри з дзюдо

 23 грудня в м.Дунаївці Хмельницької області проходили змагання відкритого міжобласного турніру з дзюдо серед юнаків на призи «Діда Мороза», в яких
Легка атлетика

Легка атлетика

 Напередодні Дня Святого Миколая в м.Чернівцях відбувся відкритий чемпіонат обласного ФСТ «Україна та ДЮСШ «Авангард» з легкої атлетики в закритих
Юні художники нагороджені дипломами міжнародного конкурсу графіки

Юні художники нагороджені дипломами міжнародного конкурсу графіки

   Учні Кіцманської художньої школи, вивчаючи різні види образотворчого мистецтва, часто свої найкращі роботи подають на розгляд журі різних
Найсильніші — наші гирьовики

Найсильніші — наші гирьовики

 Серед різних видів спорту гирьовики Кіцманщини мають чи не найвищі досягнення. Особливу радість приносять успіхи молодих спортсменів-гирьовиків.17-21
Хорові колективи з Кіцманя, Оршівців та Лужан отримали відзнаки на конкурсі ім.С.Воробкевича

Хорові колективи з Кіцманя, Оршівців та Лужан отримали відзнаки на конкурсі ім.С.Воробкевича

   12 листопада у Чернівцях відбувся Х ювілейний обласний конкурс аматорських хорових колективів ім.С.Воробкевича, який проводиться раз на два
На «Буковинській зіроньці-2016»

На «Буковинській зіроньці-2016»

 26-27 жовтня в приміщенні Кіцманського районного Будинку дитячої творчості відбувся районний фестиваль-конкурс дитячої творчості «Буковинська зіронька».

Додати коментар

Ваше Ім’я:
Ваш E-Mail:
Запитання:
Як звали Шевченка
Відповідь:*
Код:
Кликните на изображение чтобы обновить код, если он неразборчив
Введіть код:

soc

Ми в соц.мережах
soc soc soc soc
Погода


ВХІД НА САЙТ