Громадсько-політичний тижневик Кіцманщини

Ветеранів поважаємо і не забуваємо

15 ноя 2016
 У перший день листопада громадськість вітала з 90-літтям авторитетного господарника, керівника Кіцманського району в 70-х-80-х роках, орденоносця, громадського діяча Дмитра Опанасовича Фундюра.
Вітаючи поважного ювіляра, голова ОДА Олександр Фищук зазначив, що своєю життєвою позицією, невтомною наполегливою працею на благо рідної землі Дмитро Фундюр здобув заслужений авторитет умілого й знаючого керівника, став учителем і наставником не одного покоління державних службовців Буковини.

Ветеранів поважаємо і не забуваємо

 

 
— Мені, синові буковинського гуцула і золочівської козачки з Харківщини, — поділився спогадами Дмитро Фундюр, — судилося пережити розкуркулення, репресії, голодні тридцяті на Слобожанщині, румунізацію на Буковині, радість возз’єднання з Великою Україною у червні 1940 року і велике розчарування через масові депортації буковинців у Сибір, участь у підпільному русі ОУН, арешт румунською сигуранцою. Після війни вчився, відбудовував народне господарство, працював на відповідальних, керівних посадах Путильського, Вижницького, Глибоцького, Сторожинецького районів, та найбільше прислужився Кіцманщині. Але якими б шляхами не водила доля, моїм життєвим кредом було і залишається: «Бути корисним Вітчизні до останнього подиху».
*  *  *
Учаснику бойових дій у Другій світовій війні, найстаршому жителю села Ставчани Івану Олександровичу Філіпчуку минулої суботи виповнилося 95 літ. Тож повнилась у ці дні хата ювіляра поважними гостями та родинними вітаннями, а його славний роботящий рід багатий нащадками: 6 дітей, 28 внуків і 29 правнуків. І цим сказано все.
Радий був приймати Іван Олександрович вітання, подарунки, вінчування від голови РДА Івана Друцула, його заступника Галини Мельничук, голови районної ради Петра Лумея, сільського голови Івана Тодоровича, голови Кіцманської організації ветеранів Миколи Семененка, депутата обласної ради Андрія Маковея (на знімку), керівника місцевого господарства СВК «Зоря» Василя Скорейка та голови профкому Орисі Співак.
Кожному ювіляр потиснув руку і сказав: «Най Вас Бог благословить і у всьому допомагає». А також поділився спогадами. Про свою життєву стежину розповів поважний ювіляр і учням Ставчанської школи, які завітали з квітами та віршованими вітаннями.
Відрадно, що у свої 95 Іван Філіпчук не скаржиться на здоров’я, він ніколи не лікувався і не вживав медикаментів. Секрет його довголіття — праця на землі, любов до Бога, молитва і вдячність Всевишньому за прожитий день.
*  *  *
Із мудрим 90-річним ювілеєм приймала вітання Ольга Петрюк із с.Мамаївців. Як розповів голова Мамаївської ради ветеранів Омелян Глібка, жінка все своє життя старанно працювала: одинадцять років — дояркою, п’ять років — у колгоспному саду, два роки — на пару з чоловіком-конюхом, а далі — на різних роботах. Коли ж чоловік захворів, протягом шести років доглядала за ним. До недавнього часу сама ткала коверці, торбини, тайстри, писала до кожного Великодня пречудові писанки.
Життєвим кредом цієї ще досить енергійної душею і чутливої серцем жінки є повага і благородне ставлення до людини.
Ольга Семенівна Петрюк отримує пенсію учасника війни, тому що працювала під час війни на телеграфі. Потім трудилася в городній бригаді. Треба відмітити, що вона не цуралася жодної роботи в колгоспі.
О.С.Петрюк багато працювала, але багатства так і не добилася. Все багатство її життя — це гумор і спів, віра у Господа Бога. І, звичайно, родина, яка теж сповідує її богобоязний християнський приклад.
*  *  *
У Малятинцях наприкінці жовтня члени ветеранської організації вітали з 80-річчям свою поважну односельчанку, ветерана праці Марію Василівну Гнатюк.
Доля була не надто прихильною до неї, адже дуже молодою, у 28 років, залишилася вдовою з двома синами на руках. Меншому тоді не було і двох рочків. Сама, як могла, ростила їх, давала раду господарству. Вдруге заміж уже не вийшла, а присвятила своє життя дітям.
40 років пропрацювала Марія Василівна санітаркою, 17 років була в церкві касиром, бо сама глибоко віруюча людина і в храмі знаходить відраду. Сьогодні пишається своїми дітьми, онуками і правнуками.
Первинна ветеранська організація с.Малятинці на чолі із Зоєю Іванівною Ткачик привітали Марію Василівну з ювілеєм, накрили стіл, запросили родичів та друзів, вдягнули вишиванки, і звичайно, заспівали українських народних пісень.
Галина СКУЛЕБА.
Янна НИКОЛАЙЧУК.

330

Схожі новини:

Loading...
Наслідки негоди на Кіцманщині майже подолано, але є проблеми з електропостачанням

Наслідки негоди на Кіцманщині майже подолано, але є проблеми з електропостачанням

Сьогодні, 14 листопада, усі служби району продовжили відновлювати життєдіяльність Кіцманщини та долати наслідки листопадового снігу. Транспортне сполучення уже
14 листопада заборонено рух на автошляхах Кіцманщини і ще 6 районів Буковини

14 листопада заборонено рух на автошляхах Кіцманщини і ще 6 районів Буковини

У семи районах Чернівецької області повністю закривають рух на дорогах 14 листопада. Про це сьогодні на сторінці у Facebook  повідомила ДАК "Автомобільні
Дітям радість: через сніг та негоду учні в понеділок не йдуть до школи

Дітям радість: через сніг та негоду учні в понеділок не йдуть до школи

У зв’язку зі складними погодними умовами та снігопадами у школах Кіцманщини в понеділок відмінили навчання. Вчителі обдзвонюють учнів, батьків і повідомляють
Через снігові замети на Кіцманщині ускладнено рух транспорту

Через снігові замети на Кіцманщині ускладнено рух транспорту

 Сьогодні на Буковині — сильні снігопади та хуртовини, утворюються снігові замети, сніговий покрив сягає 15-45 см, налипає мокрий сніг, на дорогах —
Учасник АТО Дмитро Савчук живе в хаті, яка розвалюється, а не за горами зима…

Учасник АТО Дмитро Савчук живе в хаті, яка розвалюється, а не за горами зима…

Майже на вулиці може застати зима 21-річного інваліда війни, учасника АТО Дмитра Савчука з Борівців. Отримавши поранення у зоні бойових дій на Сході, після
Кіцманський район додатково отримає 915 тисяч гривень

Кіцманський район додатково отримає 915 тисяч гривень

   «Опубліковані зміни до постанови Кабінету Міністрів України за номером 395. Згідно з цими змінами враховані мої пропозиції щодо виділення коштів

Додати коментар

Ваше Ім’я:
Ваш E-Mail:
Запитання:
Як звали Шевченка
Відповідь:*
Код:
Кликните на изображение чтобы обновить код, если он неразборчив
Введіть код:

soc

Ми в соц.мережах
soc soc soc soc
Погода


ВХІД НА САЙТ