Громадсько-політичний тижневик Кіцманщини "Вільне життя"

Зміни у нарахуванні субсидій: стипендія тепер належить до доходів, навіть якщо студент її не отримує, пільгову ціну на газ відмінили, непрацюючим порахують два прожиткові мінімуми

03 ноя 2016

Зміни у нарахуванні субсидій: стипендія тепер належить до доходів, навіть якщо студент її не отримує, пільгову ціну на газ відмінили,  непрацюючим порахують два прожиткові мінімуми

 З початком опалювального сезону та похолоданням вся увага жителів району прикута до питання надання субсидій. Зокрема, багатьох людей цікавить, наскільки оперативно субсидії будуть призначатись і які зміни сталися у цій сфері. Роз’яснення з цього приводу читачам «Вільного життя» надає виконуючий обов’язки директора департаменту соціального захисту населення Чернівецької ОДА Юрій ПІВЕНЬ:


- Цілком зрозуміло, що з настанням холоду нашим громадянам доведеться    значно більше сплачувати за опалення і постачання газу. Для того, щоб люди витримали зимовий період, держава розробила хорошу систему надання субсидій, яка добре спрацювала минулого року. Приблизно 65 відсотків сімей на Буковині отримали допомогу від держави, в зимовий період сплачуючи за житлово-комунальні послуги близько 10-15% від свого місячного доходу. Цього року вся ця система продовжує працювати, знов люди отримають субсидії. Тим, кому вона була призначена минулого року, субсидія буде перерахована автоматично на цей опалювальний період і буде направлено повідомлення про її розмір. Але одна третина з усіх, хто мав субсидію минулого року, отримали її за рішенням комісії. Для них є потреба знову звернутися із заявою та повним пакетом документів.

 — Протягом останнього року в багатьох сім’ях відбулися зміни: хтось переїхав, виписався, у когось додалися члени сім’ї, а у когось їх стало менше. Що слід робити в такому випадку?

— Про кількісний склад сім’ї  та про зміну соціального статусу людина має повідомити протягом місяця. Тоді субсидія буде перерахована на нову кількість людей і її розмір відповідно буде інший. Субсидія особливо вигідна тим, хто має велику опалювальну площу, користується газом та має багато осіб, які зареєстровані у будинку. Максимальна субсидія в Чернівецькій області минулого року сягала 10400 грн. в Глибоцькому районі (призначена багатодітній сім’ї). Вигідно отримувати субсидію двом небагатим пенсіонерам, які проживають у стандартній квартирі з центральним опаленням. Вони сплачують близько 150-170 грн. по субсидії і спокійно зимують без інших витрат на комунальні послуги. Трохи складніше доводиться середньому класу, бо тут не всі потрапляють під субсидію.
— Які зміни запроваджено у системі субсидіювання на опалювальний сезон 2016-2017 року? 
— Перша з них стосується молодих пенсіонерів. Тобто, тих, хто минулого року ще працював на роботі і отримував достойну зарплатню, а цього року має пенсію близько 2 тисячі гривень. Розрахунок субсидії, як відомо, здійснюється на основі доходів за минулий рік, але ж тепер у людини пенсія значно менша. Тому для таких осіб зроблено виключення: до розрахунку буде братися розмір пенсії за останній місяць перед поданням субсидії. 
За таким же принципом тепер враховуються доходи студентів-першокурсників. Якщо студент отримує стипендію розміром меншим, ніж прожитковий мінімум 1450 грн., то до розрахунку субсидії беруться 1450 грн., якщо студент стипендії немає — також 1450. А особам, які після набуття 18 років ніде не працюють, буде зараховано подвійний прожитковий мінімум 2900 грн. 
— Чи змінилося щось для підприємців?
— Так, для підприємців, які знаходяться на єдиному податку, до розрахунку субсидії беруться тільки доходи за минулий місяць. Платникам єдиного податку першої категорії зараховується подвійний прожитковий мінімум, ІІ категорії — потрійний, ІІІ категорії — розмір 4 прожиткових мінімумів. Це сучасні запровадження, які допомагають полегшити оформлення субсидії і зменшити розмір обов’язкової частки для людей, які втратили можливість заробляти так, як вони     заробляли торік. 
— Минулого року на перші 200 куб.м газу діяла пільгова ціна. Тепер це відмінили… 
— Дійсно, на сьогодні пільгової ціни немає. Натомість ввели кредит, який доступний тим, хто не користується субсидією: людина може сплатити тільки половину витрат, а починаючи з квітня, протягом літа сплачувати другу половину. 
Ті, хто добре вміють рахувати, бачать, що вигідно економити. А хто не хоче рахувати, то сплачує обов’язкову плату. І не хвилюйтеся ні про що. Ви отримаєте всі послуги з газопостачання і більше, ніж за обов’язкову плату сплачувати не будете. 
— Як бути людям, котрі через високу обов’язкову плату за встановлений ліміт додавали куби наперед, а насправді їх не спалювали?  
— Цей обсяг залишається у людини і вона може навіть кілька місяців не платити за газ, але я все ж таки раджу якусь суму вносити, ретельно все прораховувати, щоб не зайти в борги і ще більші витрати. Можна також продовжити сплачувати обов’язкову частку. 
— Скільки необхідно чекати на призначення субсидії цьогоріч і як людям платити за спожиті послуги за жовтень?
— Кількість справ у районі, області і державі, що підлягають перерахунку, надзвичайно велика. Наші працівники у цій сфері працюють у напруженому ритмі з 8 до 20 години, без вихідних. Ту кількість заяв, яка збільшилася протягом останніх років приблизно у 17 разів, опрацювати за короткий період важко. Кількість працівників ми збільшили у 4-5 разів, але і вони фізично не можуть виконати такий обсяг роботи. Тому доведеться трохи почекати, доки будуть проведені перерахунки і ви зможете отримувати платіжки вчасно.
Щодо оплати за жовтень, то ті, кому субсидія вже була призначена раніше, можуть сплатити цього року таку ж суму, як і у 2015 році у цей же період. А коли ви отримаєте чіткі суми, то тоді вже зможете скоректувати свої дані. Ті, хто цього року звернувся вперше за призначенням субсидії і ще не знає, скільки платити, візьміть за основу приблизно 10-15 відсотків від свого доходу. Розбийте цю суму на всі житлово-комунальні послуги: світло, воду, газ. Так у вас не виникне ніяких проблем і ви зможете спокійно дочекатися призначеної субсидії. 
Закликаю всіх буковинців набратися терпіння, субсидії будуть призначені всім, хто звертався за ними.
Записала 
Янна НИКОЛАЙЧУК.


661

Схожі новини:

Loading...
Громадськість просить зберегти ліс

Громадськість просить зберегти ліс

Звернення до народних депутатів Кіцманського району, Кіцманської міської і Суховерхівської сільської рад   Шановні депутати Кіцманського району, міста
Василь МИСЕВИЧ: «Не ліжка лікують хворих, а кваліфіковані медики і сучасні технології»

Василь МИСЕВИЧ: «Не ліжка лікують хворих, а кваліфіковані медики і сучасні технології»

Так уже сталося, що українці остерігаються слова «реформи», адже, навчені гірким досвідом, знають, що більшість реформ у нашій державі зазвичай закінчувалися
Кіцманський район додатково отримає 915 тисяч гривень

Кіцманський район додатково отримає 915 тисяч гривень

   «Опубліковані зміни до постанови Кабінету Міністрів України за номером 395. Згідно з цими змінами враховані мої пропозиції щодо виділення коштів
Пацієнт обирає – держава платить: як працюватиме страхова медицина

Пацієнт обирає – держава платить: як працюватиме страхова медицина

З першого січня 2017 року в Україні почне розгортатися страхова модель медицини. Пацієнти матимуть пакет гарантованих медичних послуг, зможуть обирати лікаря
Як відрізнити грип від ГРВІ

Як відрізнити грип від ГРВІ

В холоду пору року різко зростає кількість гострих респіраторних вірусних інфекцій, які в структурі інфекційних захворювань посідають перше місце. Які ж
Відбулася позачергова сесія районної ради (+ ВІДЕО)

Відбулася позачергова сесія районної ради (+ ВІДЕО)

20 жовтня депутати Кіцманської районної ради зібралися на позачергову сесію, щоб заслухати про виконання за 9 місяців та прийняти зміни до бюджету Кіцманщини,

Додати коментар

Ваше Ім’я:
Ваш E-Mail:
Запитання:
Як звали Шевченка
Відповідь:*
Код:
Кликните на изображение чтобы обновить код, если он неразборчив
Введіть код:


soc

Ми в соц.мережах
soc soc soc soc
Погода
Кіноафіша


ВХІД НА САЙТ