Громадсько-політичний тижневик Кіцманщини

Василь МИСЕВИЧ: «Не ліжка лікують хворих, а кваліфіковані медики і сучасні технології»

31 окт 2016
Так уже сталося, що українці остерігаються слова «реформи», адже, навчені гірким досвідом, знають, що більшість реформ у нашій державі зазвичай закінчувалися занепадом галузей та скороченням працівників. Цього разу Міністерство охорони здоров’я обіцяє якісні зміни у медицині за європейським принципом: запуск сімейної медицини європейського зразка на базі існуючої первинної ланки та переведення системи охорони здоров’я на страхову модель, яка розпочнеться вже у 2017 році.
Про реформування медицини на прикладі нашого району, реорганізацію і скорочення ліжкомісць, проблеми і перспективи галузі охорони здоров’я читачам "Вільного життя" розповідає головний лікар Кіцманської ЦРЛ Василь МИСЕВИЧ.

Василь МИСЕВИЧ: «Не ліжка лікують хворих, а кваліфіковані медики і сучасні технології»

Головний лікар Кіцманської ЦРЛ Василь МИСЕВИЧ (в центрі)

 

під час робочої наради зі своїми заступниками Дмитром ФІВЧУКОМ і Володимиром ХРОМЮКОМ.

Василь МИСЕВИЧ: «Не ліжка лікують хворих, а кваліфіковані медики і сучасні технології»

— Василю Михайловичу, на Кіцманщині вже кілька місяців обговорюють реформування медицини, яке розпочинається зі скорочення ліжкомісць у Центральній районній лікарні та об’єднання відділень. Як це позначиться на можливості жителів нашого району отримувати медичну допомогу?

— Насамперед хочу заспокоїти людей: скорочення ліжкомісць не буде великою проблемою, адже зараз не всі існуючі ліжка заповнені хворими, які лікуються стаціонарно. Не секрет, що отримавши медичну допомогу, пацієнти іноді йдуть ночувати додому, де їм комфортніше. Тому цих пацієнтів доцільно лікувати в умовах денного стаціонару. Такий підхід практикується в Європі – цілодобово в лікарні знаходяться лише важкохворі і ті, кому потрібен постійний медичний нагляд. Замість того, щоб витрачати значні кошти на утримання приміщень, оплату комунпослуг, краще закупити сучасне обладнання та медикаменти. Адже не ліжка лікують хворих, а кваліфіковані медики за допомогою якісних ліків і сучасного обладнання.
— То які відділення райлікарні будуть об’єднані і наскільки скоротиться кількість ліжкомісць?
— Ліжковий фонд Кіцманської ЦРЛ становить 295 ліжкомісць, згідно з новими нормативами його слід скоротити до 208. Колись в райлікарні було майже 600 ліжкомісць, тому в приміщенні центрального корпусу достатньо місця для переведення сюди відділень з корпусів, які потребують ремонту і на утримання яких (оплату за комунпослуги) витрачаються значні кошти.
На рівні центральних районних лікарень не повинно бути спеціалізованих відділень, а лише відділення, які надають кваліфіковану допомогу. Тобто хірургічна служба має об’єднувати травматологію, ЛОР-відділення, а терапія — кардіологію і неврологію. Отже ці відділення не закриваються, а реорганізуються і об’єднуються, так само, як пологове відділення з гінекологічним.
— Це об’єднання призведе до скорочення штату медиків та зменшення фінансування райлікарні?
— З нового року лікарні фінансуватимуться не за кількістю ліжкомісць, а за кількістю наданих послуг. Тобто лікарі будуть зацікавлені, щоб до них приходило більше пацієнтів.
Ця реорганізація, звісно, вимагає змін у штатному розписі лікарні. Протягом останнього року ми не приймали на роботу нікого, крім медиків, направлених на роботу Міністерством охорони здоров’я. Тож у штатному резерві є кілька вакантних посад, які насамперед будуть запропоновані спеціалістам, які підпадають під скорочення. Тому суттєвого скорочення людей не планується.
Акцент у лікуванні має робитися на впровадженні нових технологій, швидкому обстеженні хворих на госпітальному етапі, передових технологіях, лапароскопічних операціях, швидкому відновленні після хвороб і тому подібне.
З 1 січня 2017 року будуть впроваджуватися елементи страхової медицини, зокрема, сімейні лікарі отримуватимуть зарплату в залежності від кількості контрактів з пацієнтами.
— Впровадження нових технологій вимагає наявності сучасного обладнання. А на це, як відомо, потрібні немалі кошти.
— Цього місяця завдяки сприянню райдержадміністрації та районної ради з районного бюджету виділено 500 тисяч на закупівлю найнеобхіднішого медичного обладнання. Також фінансово підтримує районну лікарню Кіцманська міська рада. Насамперед ми плануємо придбати автоклав для стерилізації, електроніж для хірургії, фетальний монітор для акушерства, шприци-дозатори в реанімацію, лінійний датчик для обстеження щитовидної залози, електрокардіограф, спектрофотометр для лабораторії, дистилятор для баклабораторії, офтальмоскопи та деяке інше потрібне обладнання. Для закупівлі серйозної дихальної, наркозної апаратури, рентгенологічного обладнання, апарату УЗД, кардіомоніторів потрібно понад мільйон гривень. Нам також допомагають наші партнери з Польщі та Німеччини, беремо участь в різних міжнародних програмах, щоб отримати сучасне медичне обладнання.
— Які, на Вашу думку, найбільші проблеми в медицині району?
— Крім постійної проблеми — недофінансування галузі, хвилює і відтік молодих кваліфікованих кадрів. Молоді медики — як лікарі, так і медсестри, не можуть утримати сім’ю на зарплату близько двох тисяч гривень, тому йдуть працювати в приватні клініки, в фармацевтичну галузь. Також їдуть за кордон, де після кількамісячних курсів вивчають мову і працюють за спеціальністю, отримуючи хорошу платню. Тож без кардинальних змін в медицині нам не обійтися.
— Дякую за розмову.

 
Інтерв’ю вела
Ольга КУЛЬКО.

1 957

Схожі новини:

Кіцманські волонтери знову відправили допомогу захисникам

Кіцманські волонтери знову відправили допомогу захисникам

 Минулими вихідними невтомні волонтери Кіцманського волонтерського центру допомоги Українській Армії та їх помічники — небайдужі жителі району,
Кіцманський район додатково отримає 915 тисяч гривень

Кіцманський район додатково отримає 915 тисяч гривень

   «Опубліковані зміни до постанови Кабінету Міністрів України за номером 395. Згідно з цими змінами враховані мої пропозиції щодо виділення коштів

"Подивіться, як живуть люди, а у нас — не встиг вийти на пенсію, як уже помер", — Володимир Гройсман

Прем'єр-міністр України Володимир Гройсман виступає за розвиток багаторівневої системи охорони здоров'я, що включає й інститут сімейного лікаря, і
Пацієнт обирає – держава платить: як працюватиме страхова медицина

Пацієнт обирає – держава платить: як працюватиме страхова медицина

З першого січня 2017 року в Україні почне розгортатися страхова модель медицини. Пацієнти матимуть пакет гарантованих медичних послуг, зможуть обирати лікаря
Через побутовий конфлікт згоріла оселя

Через побутовий конфлікт згоріла оселя

Після сварки чоловік, щоб помститися, підпалив хату і сім’я залишилася без оселі. Цей випадок стався в одному з сіл нашого району, про це повідомив редакцію
Кіцманські волонтери знову відправили допомогу в зону АТО

Кіцманські волонтери знову відправили допомогу в зону АТО

Цими вихідними невтомні волонтери Кіцманського волонтерського центру допомоги Українській Армії та їх помічники — небайдужі жителі району, підприємці,

Додати коментар

Ваше Ім’я:
Ваш E-Mail:
Запитання:
Як звали Гагаріна
Відповідь:*
Код:
Кликните на изображение чтобы обновить код, если он неразборчив
Введіть код:

soc

Ми в соц.мережах
soc soc soc soc
Погода


ВХІД НА САЙТ