Громадсько-політичний тижневик Кіцманщини

Кіцманська районна гімназія: неповторні, оригінальні, креативні особистості

31 окт 2016

Кіцманська районна гімназія: неповторні, оригінальні, креативні особистості

Відповідно до плану роботи Департаменту освіти і науки облдержадміністрації на 2016/2017 навчальний рік та з метою подальшого вдосконалення організації науково-дослідницької роботи учнів-членів наукових товариств та об'єднань 20 жовтня на базі Кіцманської районної гімназії відбувся обласний семінар Буковинської Малої академії наук учнівської молоді з проблеми «Науково-методичні аспекти проведення польових досліджень у сучасній школі».
У роботі семінару взяли участь і виступили: Оксана Сакрієр — начальник управління освіти і науки Департаменту облдержадміністрації, Руслана Равлюк — начальник відділу освіти, молоді та спорту райдержадміністрації, Марія Тріска — директор Буковинської Малої академії наук учнівської молоді, Іван Костащук — доцент ЧНУ імені Юрія Федьковича, кандидат географічних наук, керівник наукового відділення наук про Землю, методисти районних та міських методичних кабінетів, які відповідають за роботу з обдарованою учнівською молоддю, методисти БМАНУМ, науково-педагогічні працівники ЧНУ ім.Юрія Федьковича, працівники ІППОЧО.
До гостей з вітальним словом звернулася заступник голови райдержадміністрації Г.Г.Мельничук.
Учасникам семінару було запропоновано поринути в світ польових досліджень, їх важливості під час написання наукових учнівських робіт. Про це у своєму виступі з теми «Науково-методичні аспекти проведення польових досліджень» говорив Іван Іванович Костащук — доцент ЧНУ ім.Ю.Федьковича, кандидат географічних наук. А також він провів авторський майстер-клас на тему «Польові дослідження як основа написання учнівських наукових робіт».
Робота педагогічного колективу направлена на формування інформаційно-компетентного учня, який зможе реалізувати свої здіб-ності, орієнтуватися в навколишньому середовищі, відповідально ставитися до власного здоров’я, здатного до самоосвіти, самоаналізу, самоконтролю і самокоригування.
Кожен обдарований учень — індивідуальність, яка потребує особливого підходу.
Більш детально про роль учнівських наукових товариств та об'єднань Кіцманського району в формуванні компетентної особистості розповіла завідуюча районним методичним кабінетом Галина Іванівна Артименко.
Тенденцією розвитку освіти у цивілізованому світі є впровадження у педагогічну практику компетентісно орієнтованої освіти, яка сприяє набуттю учнями компетентностей, необхідних у житті.
Сприяння реалізації обдарування потребує організації особливого середовища. Кіцманська районна гімназія — це, перш за все, творче середовище, де формується нова людина, не як субстант до існуючого суспільства, а як творча особистість.
Оксана Борисівна Рихло, заступник директора з науково-методичної роботи, звернула увагу на роль наукового учнівського об’єднання «Олімп» у формуванні компетентної особистості гімназиста. Завдання наукового об'єднання «Олімп» — надати учневі змогу розвинути свій інтелект у самостійній, творчій діяльності з урахуванням індивідуальних особливостей та нахилів. Головне правило участі у НУО «Олімп» — це його особистий інтерес та захоплення, які допомагають відчути свою значущість, належність до науки, ознайомитись з методами наукової та творчої роботи, розвивають пізнавальний інтерес. Адже тільки інтелектуальна еліта спроможна ініціювати системні позитивні зрушення в суспільно-економічному та духовному розвитку суспільства.
Віталій Іванович Гешко, директор Кіцманської районної гімназії, більш детально зупинився на етапах розвитку сучасної школи у практичній діяльності Кіцманської районної гімназії.
Марина Вікторівна Гудима, вчитель географії, провела заняття на тему «Аналіз гідрологічного режиму р.Прут для будівництва малої ГЕС на території Кіцманщини». Під час заняття учасники семінару мали можливість відчути себе юними науковцями, працюючи у групах разом з учнями гімназії, вони за допомогою програмного середовища MicrosoftOfficeExcel обчислювали гідроенергетичний потенціал річки Прут з метою визначення побудови малої ГЕС на території Кіцманщини.
Підсумовуючи заняття, М.К.Тріска зазначила, що воно пройшло на високому науково-методичному рівні. В.М.Рибчинський, методист ОІППО з географії, висловив своє захоплення, як гімназисти працюють з програмним забезпеченням і мають глибокі знання з географії.
Галина Степанівна Бугай, учитель історії, провела заняття авторського курсу «Археологія та етнологія рідного краю» на тему «Характеристика археологічних артефактів Кіцманщини». Учні та учасники мали можливість дослідити, охарактеризувати справжні археологічні артефакти (трипільської культури, епохи бронзи та козацької доби), працюючи в групах. О.Л.Сакрієр відзначила високий науково-методичний рівень проведеного заняття та знань учнів. С.І.Ляшенко, заступник директора з науково-методичної роботи Буковинської Малої академії наук учнівської молоді, зауважила важливість наочного дослідження артефактів та ознайомлення з ними у підготовці до ЗНО. М.В.Ільків, кандидат історичних наук, асистент кафедри історії стародавнього світу, середніх віків та музеєзнавства ЧНУ ім.Ю.Федьковича, був вражений знаннями учнів з археології та запросив їх до подальшої співпраці в стінах університету.
Педагогічний колектив усвідомлено працює над створенням освітнього простору закладу як сукупності умов для розвитку особистості. Враховуючи сучасні тенденції, поступово здійснює перехід до нової педагогічної установки — від ідеї розвитку до ідеї саморозвитку, самоактуалізації всіх учасників освітнього процесу.
Учасники семінару отримали творчий альманах «Кіцманська районна гімназія: неповторні, оригінальні, креативні особистості»(каталог обдарованих дітей Кіцманської районної гімназії). Автором цього видання є О.Б.Рихло, заступник директора з науково-методичної роботи.
До видання увійшли відомості про обдарованих дітей Кіцманської районної гімназії — переможців всеукраїнських, обласних олімпіад, конкурсів і фестивалів.
Викликали зацікавленість в усіх присутніх фрагменти науково-дослідницьких робіт учнів гімназії під час творчого портфоліо учнівського наукового об'єднання «Олімп». Також гімназисти продемонстрували свої мистецькі таланти.
Активну роботу в проведенні семінару взяли заступник директора гімназії з навчально-виховної роботи А.В.Олексюк, заступник з виховної роботи А.Г.Дарчук, практичні психологи гімназії О.М.Шевчук та Ставчанського ЗНЗ І-ІІІ ст. Ю.М.Вашкеба, а також увесь педагогічний колектив гімназії.
Під час круглого столу від гостей лунали щирі слова подяки творчому та креативному колективу Кіцманської районної гімназії. Всі учасники відмітили, що семінар був змістовний, цікавий, проведений на високому рівні.
Оксана РИХЛО,
заступник директора
з науково-методичної роботи
Кіцманської районної гімназії.

1 404

Схожі новини:

Кожна дитина має право на здобуття освіти

Кожна дитина має право на здобуття освіти

Щорічно з 1 вересня в нашому районі розпочинається профілактичний захід «Урок». Метою цього заходу є запобігання дитячій бездоглядності, правопорушенням і
Корисне спілкування

Корисне спілкування

 Днями працівники Кіцманського РВ УДСНС України у Чернівецькій області взяли участь у проведенні методичного семінару із директорами ЗНЗ району, який
Як відрізнити грип від ГРВІ

Як відрізнити грип від ГРВІ

В холоду пору року різко зростає кількість гострих респіраторних вірусних інфекцій, які в структурі інфекційних захворювань посідають перше місце. Які ж
Живі традиції

Живі традиції

Кіцманчани взяли участь у фольклорно-етнографічному святі "Осінь весільна" 23 жовтня у Чернівецькому музеї просто неба вже вдруге відбулося
Служба зайнятості допомагає учнівській молоді обрати професію

Служба зайнятості допомагає учнівській молоді обрати професію

Незабаром учні випускних класів отримають атестати та їм доведеться приймати рішення щодо свого майбутнього. Роботу служби зайнятості із учнівською молоддю та
Іван РИБАК: «Одним з найважливіших рішень останнього часу  в Парламенті було голосування за основу рамкового Закону про освіту»

Іван РИБАК: «Одним з найважливіших рішень останнього часу в Парламенті було голосування за основу рамкового Закону про освіту»

В цьому документі, зокрема, передбачається: 1. Встановлення фінансування галузі освіти в розмірі не менше 7% ВВП України.  2. Встановлюється мінімальний

Додати коментар

Ваше Ім’я:
Ваш E-Mail:
Запитання:
Як звали Гагаріна
Відповідь:*
Код:
Кликните на изображение чтобы обновить код, если он неразборчив
Введіть код:

soc

Ми в соц.мережах
soc soc soc soc
Погода


ВХІД НА САЙТ