Громадсько-політичний тижневик Кіцманщини

Іван РИБАК: «Одним з найважливіших рішень останнього часу в Парламенті було голосування за основу рамкового Закону про освіту»

21 окт 2016

Іван РИБАК: «Одним з найважливіших рішень останнього часу  в Парламенті було голосування за основу рамкового Закону про освіту»

В цьому документі, зокрема, передбачається:

1. Встановлення фінансування галузі освіти в розмірі не менше 7% ВВП України. 

2. Встановлюється мінімальний посадовий оклад педагогічного працівника в розмірі трьох мінімальних заробітних плат, посадовий оклад працівника кожної наступної кваліфікаційної категорії підвищується на 10%, а також встановлюється 20% надбавка для працівників, які пройшли добровільну сертифікацію, надбавка за вислугу років від 10 до 30% . 

3. Створюється Національне агентство кваліфікацій, яке, зокрема, здійснюватиме координацію розроблення та реєстрацію професійних стандартів, розроблення стандартів освіти, проектів змін до Національної рамки кваліфікацій, акредитацію кваліфікаційних центрів.

4. Вводиться посада освітнього омбудсмена, який призначається КМУ строком на 5 років, та утворюється служба освітнього омбудсмена. 

5. Визначаються 3 види освіти: формальна, неформальна, інформальна. Вводиться можливість визнання кваліфікацій, здобутих шляхом неформальної та інформальної освіти, у системі формальної освіти.

6. Визначаються 11 рівнів формальної освіти, від дошкільної до наукового рівня вищої освіти.

7. Передбачаються інституційні (очна, заочна, дистанційна, мережева, змішана) та індивідуальні (екстернатна, сімейна (домашня), педагогічний патронат) форми здобуття освіти.

8. Запроваджується 12-річна середня освіта, яка складатиметься з:

- початкової, тривалістю 4 роки (початкова школа — заклад 1 ступеню);

- базової, тривалістю 5 років (гімназія - заклад 2 ступеню);

- профільної, тривалістю 3 роки (ліцей — заклад 3 ступеню або заклад професійної освіти).

Визначаються дати початку навчання учнів за 12-річною програмою:

для початкової освіти — з 1 вересня 2018 року;

для базової середньої освіти — з 1 вересня 2022 року;

для профільної середньої освіти — з 1 вересня 2018 року.

9. Формуються освітні округи — сукупність закладів освіти (їх філій), закладів культури, фізичної культури і спорту, які забезпечують доступність освіти для осіб, які проживають на відповідній території. Положення про освітній округ затверджуватиметься КМУ.

11. Запроваджується система закладів спеціалізованої освіти мистецького, спортивного, військового та наукового спрямувань. 

12. Врегульовуються умови працевлаштування та оплати праці педагогічних працівників:

- наявність педагогічної освіти визначається обов’язковою;

- прийняття на роботу здійснюватиметься шляхом укладання трудового договору за конкурсом в порядку, визначеному Міносвіти;

- передбачається проведення кожні 5 років атестації педагогічних працівників (рішення атестаційної комісії може бути підставою для звільнення педагогічного працівника з роботи).

13. Передбачаються соціальні гарантії здобувачам освіти, зокрема, забезпечення гуртожитками, пільговий проїзд у громадському транспорті, безоплатне гаряче харчування для соціально незахищених категорій дітей.

14. У системі освіти створюється соціально-педагогічний патронаж, що здійснюється соціальними педагогами, які за своїм статусом належать до педагогічних працівників. 

15. Передбачається здійснення державно-приватного партнерства у сфері освіти і науки на основі договорів, які укладаються у порядку, визначеному КМУ. 

18. Врегульовуються питання переходу до нової системи, зокрема:

- встановлюється 3-річний термін для отримання закладами освіти ліцензій відповідно до нового Закону;

- до 31 грудня 2017 року існуючі школи-інтернати для дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, перетворюються на дитячі будинки для дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, та переходять у підпорядкування Мінсоцполітики, або на заклади середньої освіти за рішеннями обласних рад;

- встановлюється 5-річний термін для переоформлення закладами освіти установчих документів відповідно до вимог нового Закону.

Освітяни, прошу ознайомитись, адже це системний Закон та у випадку наявності слушних зауважень готовий внести відповідні поправки.


Схожі новини:

У житті кожної людини настає момент, коли потрібно зробити для себе вибір: мирне небо над головою чи покора агресору

У житті кожної людини настає момент, коли потрібно зробити для себе вибір: мирне небо над головою чи покора агресору

Кіцманський об’єднаний районний військовий комісаріат проводить набір на військову службу за контрактом. Громадяни України мають можливість: - вступу на
Освітній округ. Профілізація  старшої школи

Освітній округ. Профілізація старшої школи

Пошук, навчання, виховання і розвиток обдарованих дітей та молоді розглядається як безперевний процес формування творчої особистості, розвиток культурного та
Вектор наступності державних стандартів дошкільної  і початкової освіти

Вектор наступності державних стандартів дошкільної і початкової освіти

Формування світогляду кожного маленького українця починається з сім’ї та дитячого садочка. Саме тут у дітей формуються перші світоглядні уявлення про
У системі освіти Буковини  дошкільний бум

У системі освіти Буковини дошкільний бум

Найголовніша турбота держави – захистити права дитини на щасливе дитинство й створити оптимальні умови для її розвитку. За два роки Головне управління освіти
Нові стандарти — нова школа

Нові стандарти — нова школа

Добігають кінця теплі літні дні, невпинно наближається першовересень. Цей навчальний рік буде особливим для початкової школи, адже з 1 вересня 2012 року
У Лужанах буде заклад освіти європейського зразка

У Лужанах буде заклад освіти європейського зразка

Лужанські школярі новий навчальний рік розпочнуть у новозбудованій просторій школі. А поки що щовівторка тут відбуваються робочі наради за участю голови

Додати коментар

Ваше Ім’я:
Ваш E-Mail:
Запитання:
Як звали Гагаріна
Відповідь:*
Код:
Кликните на изображение чтобы обновить код, если он неразборчив
Введіть код:

soc

Ми в соц.мережах
soc soc soc soc
Погода


ВХІД НА САЙТ