Будьте в курсе последних событий, подпишитесь на обновления сайта
Громадсько-політичний тижневик Кіцманщини

Кіцманський район планують включити до складу Чернівецького. РДА пропонує об’єднатися лише із Заставнівським

07 окт 2019
1 жовтня т.в.о. голови райдержадміністрації Юрій Косар взяв участь у засіданні круглого столу «Перспективи формування нової системи адміністративно-територіального устрою Чернівеччини. Етап другий – презентація моделі області», організованому Українською асоціацією районних та обласних рад за підтримки Програми Ради Європи «Децентралізація і реформа місцевого самоврядування в Україні».
Уряд планує об’єднати райони Чернівецької області, створивши три нових — Чернівецький, Хотинський і Сторожинецький. 

Кіцманський район планують включити до складу Чернівецького.  РДА пропонує об’єднатися лише із Заставнівським

 

Згідно із картою нового районування до складу майбутнього Чернівецького району увійдуть Заставнівський, Кіцманський, Новоселицький, Герцаївський та Глибоцький райони.  Загальна кількість населення — 570,3 тисячі осіб, в тому числі населення Чернівців — 262,3.
Під час "круглого столу" Юрій Косар виступив перед його учасниками з пропозицією об’єднати Кіцманський район з теперішнім Заставнівським районом та залишити районним центром м.Кіцмань. "Ми підтримуємо подальше впровадження реформи децентралізації та адміністративно-територіального устрою. Але я вважаю, що приєднання Кіцманського району до Чернівецького району не є обґрунтованим. Оскільки у соціально-економічному розвитку район є економічно спроможним, що підтверджується першим рейтинговим місцем в області". Юрій Косар наголосив під час круглого столу, що Кіцманська райдержадміністрація готуватиме звернення до Української  асоціації районних та обласних рад щодо збереження Кіцманського району з центром у м.Кіцмань у перспективному плані формування районного рівня.
По завершенню круглого столу т.в.о. голови райдержадміністрації Юрій Косар провів нараду за участю заступника голови райдержадміністрації Галини Мельничук, керівника апарату райдержадміністрації Надії Попович з керівниками структурних підрозділів райдержадміністрації. За наслідками наради Юрій Косар дав доручення підготувати документи щодо підтвердження спроможності існування Кіцманського району з центром у м.Кіцмань та направити їх до Чернівецької обласної державної адміністрації та Української асоціації районних та обласних рад. Ці документи вже направлено керівникам області, народному депутату Максиму Заремському, в Українську асоціацію районних та обласних рад. 
Як повідомив Юрій Косар, така пропозиція знайшла підтримку як у керівництва Заставніщини, так і серед голів ОТГ двох районів. Якщо жителі цих районів виступають за об’єднання Кіцманського району із Заставнівським, такий адмінподіл підтримають і народні депутати від наших округів. 
 
ПРОПОЗИЦІЇ
щодо впровадження адміністративно
реформи в частині формування адміністративно-територіальної одиниці субрегіонального рівня 
в Чернівецькій області (реформування Кіцманського та Заставнівського районів)
Кіцманський район територіально можна вважати одним із найстарших у Чернівецькій області. Оскільки перша згадка про місто датується 6 червня 1413 року у грамоті молдавського господаря Олександра Доброго. Кіцманський та Заставнівський райони як один Кіцманський район з центром у м.Кіцмань вже функціонували в 1959-1962 роках.
Кіцманський район утворений 11 листопада 1940 року. Територія займає 610 км2, що становить 7,5% території Чернівецької області. Адміністративний центр — місто Кіцмань, населення становить 68362 осіб (на 1 січня 2019 року).
Зважаючи на те, що найважливішим чинником при формуванні районів є спроможність надання адміністративних, соціальних та інших послуг на рівні визначених державою стандартів, ефективність надання таких послуг повинна забезпечуватись доступністю для жителів інших громад району до адміністративного центру. В місті Кіцмань розміщені всі установи адміністративного та соціального призначення, зручне та доступне розміщення яких забезпечує ефективне функціонування і надання якісних послуг населенню району.
Зокрема, Кіцманське управління ГУ ДФС в Чернівецькій області, Кіцманське управління обслуговування громадян Головного управління Пенсійного фонду України у Чернівецькій області, Кіцманська районна філія Чернівецького обласного центру зайнятості, Кіцманський відділ поліції ГУНП в Чернівецькій області, Кіцманська місцева прокуратура Чернівецької області,  Кіцманський районний сектор Управління ДСНС, Центр надання адміністративних послуг Кіцманської РДА, Кіцманське УГГ ПАТ «Чернівцігаз», Кіцманський РЕМ, Кіцманський районний суд.
Також в м.Кіцмань функціонують установи, які надають населенню соціальні послуги, а саме Кіцманський районний центр соціальної реабілітації дітей-інвалідів "Дзвіночок", Кіцманський інклюзивно-ресурсний центр, Кіцманський територіальний центр соціального обслуговування, в складі якого є відділення для постійного проживання одиноких непрацездатних громадян.
Амбулаторно-поліклінічну та стаціонарну медичну допомогу населенню надає КНП «Кіцманська центральна районна лікарня». Завдяки злагодженій роботі медичного персоналу та за сприяння місцевої влади і меценатів покращується матеріально-технічна база та медичне обслуговування жителів району, втілюється в життя реформа медицини з перспективою утворення в Кіцманському районі лікарні інтенсивного лікування, яка забезпечить якісними медичними послугами жителів Кіцманського та Заставнівського районів.
Дохідна частина місцевих бюджетів Кіцманського району за січень - червень 2019 року виконана в сумі 217,8 млн.грн., в тому числі до загального фонду надійшло 214,9 млн. грн. та до спеціального фонду – 2,9 млн.грн.
За даний період до загального фонду місцевих бюджетів району надійшло доходів (без урахування міжбюджетних трансфертів) на суму 22,0 млн.грн., до спеціального фонду - на суму 2,2 млн.грн.
За січень-червень 2019 року одержано:
- базову дотацію з державного бюджету в сумі 18,27 млн. грн.; 
- субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам в 56,756 млн.грн.
За перше півріччя поточного року забезпечено виконання планових показників по доходах по всіх місцевих бюджетах. 
Виконання видаткової частини бюджету Кіцманського району січень - червень 2019 року становить 208,2 млн.грн., в тому числі загальний фонд бюджету виконано в сумі 202,5 млн.грн., спеціальний фонд в сумі 5,7 млн.грн.
Кіцманський район є одним із передових та перспективних районів Чернівецької області з точки зору потенціалу економічного розвитку та інвестиційної привабливості. Це зумовлено не тільки сприятливим географічним положенням та багатством природних ресурсів, а й соціально-політичною стабільністю.
Кіцманщина — незмінний лідер у сільському господарстві області. В районі функціонують 21 агропідприємство та 133 фермерські господарства. Район спеціалізується на виробництві м’яса ВРХ, свиней та птиці, а також на виробництві молока та вирощуванні риби.
Варто зазначити, що за оцінкою соціально-економічного розвитку районних державних адміністрацій, виконавчих комітетів Чернівецької і Новодністровської міських рад, за січень-червень 2019 року Кіцманський район посів 1 рейтингове місце, що вказує на його перспективність та самодостатність. Загальну рейтингову оцінку районів розраховували за 11 показниками, які згруповані за 4 напрямами. За напрямом «Економічна ефективність», який відображає розвиток промислового комплексу та будівельної галузі, район посів друге рейтингове місце, однак за напрямом «Розвиток інфраструктури» Кіцманщина стала беззаперечним лідером (м.Чернівці посіло 5 місце).
Відстань від м.Кіцмань до м.Чернівці: залізницею – 26 км, автошляхами –19 км. Відстань автошляхами від м.Заставна до м.Чернівці  –  34 км, відстань від м.Заставна до м.Кіцмань – 15 км.
Довжина залізничних колій району – 34 км. На території району знаходиться 4 залізничних станції. 
Довжина автомобільних доріг загального користування – 247,2 км, з них з твердим покриттям  – 247,2 км. Щільність автомобільних доріг з твердим покриттям – 406,6 км на 1 тис. км2 території.
Через м.Кіцмань проходить автодорога М19 (автомобільний шлях міжнародного значення на території України, довжиною 512 км, пролягає від переходу Доманове (Волинська область) до автомобільного прикордонного переходу Порубне (Чернівецька область), на території України є частиною Європейського автомобільного маршруту E85.). Також через Кіцманський район пролягають дороги національного значення Житомир—Чернівці Н 03, Стрий—Івано-Франківськ—Чернівці—Мамалига (на Кишинів) Н 10. 
З Кіцманем пов’язано життя багатьох творчих особистостей: великого українського композитора Володимира Івасюка (1949 – 1979), автора знаменитих шлягерів української естради другої половини ХХ століття: «Червоної Рути», «Водограю» та багатьох інших , письменника, композитора, фольклориста та громадського діяча Сидора Воробкевича (1836 – 1903), письменника Михайла Івасюка (1917 – 1995), археолога, поета і українського патріота Олега Ольжича-Кандиби (1878 – 1944), співака Дмитра Гнатюка, Дмитра Бажана 1857-1921 р. - посадник (міський голова) Кіцманя. Посол (депутат) від Кіцманської до Австрійської державної ради. Людина високого обов’язку, патріот. При його сприянні у Кіцмані були збудовані всі найкращі будівлі. Серед спортсменів найбільше наших земляків вихідців саме Кіцманського району.
Історично так склалось, що всі історичні етапи розвитку Кіцманщини тісно пов’язані з розвитком Заставнівщини. І зараз Кіцманський район територіально межує на півночі з Заставнівським. Ці два райони територіально розміщені на перехресті загальнодержавних магістралей. За етнічним складом населення Заставнівський та Кіцманський райони споріднені. Тут проживає 95% українців. Вони розміщені майже на одних географічних широтах, саме тому в цих районах ведеться однакова сільськогосподарська діяльність, в основному це хліборобство та тваринництво. 
Чисельність населення двох районів становить 117 тис. 041 особу (Кіцманський район – 68 тис. 362 особи, Заставнівський район – 48 тис. 679 осіб).
Виходячи з вищевказаного, просимо прийняти до уваги, що Кіцманський район є одним з найбільш розвинених та самодостатніх районів області, про що свідчить постійне зростання соціально-економічних показників, а також в районному центрі зосереджено установи адміністративного та соціального призначення, які ефективно забезпечують послугами жителів краю. Зважаючи на значну географічну віддаленість населених пунктів Заставнівського району та окремих населених пунктів Кіцманського району до Чернівців, створення Чернівецького району з адміністративним центром в м.Чернівці спричинятиме незручності для населення при отриманні адміністративних та соціальних послуг, а також не зможе забезпечити ефективне управління територіями.
З метою ефективного формування адміністративного територіального устрою більш доцільним та економічно вигідним рішенням буде об’єднання Кіцманського та Заставнівського районів Чернівецької області у єдиний — Кіцманський район з адміністративним центром в місті Кіцмань з точки зору як соціально-економічного розвитку, так і географічного розташування, а також транспортної доступності.
Т.в.о. голови районної
державної адміністрації  Юрій КОСАР.

 


4 653

Схожі новини:

3 райони замість 11: обговорено імовірний новий варіант районного поділу Чернівецької області

3 райони замість 11: обговорено імовірний новий варіант районного поділу Чернівецької області

1 листопада 2019 року в облдержадміністрації експерти, представники районів, депутати обговорили варіанти удосконаленого адміністративно-територіального устрою
Кіцманський район лідирує в обласному рейтингу

Кіцманський район лідирує в обласному рейтингу

9 вересня під час апаратної наради з керівниками структурних підрозділів райдержадміністрації обговорили питання соціального розвитку району та його рейтингові
Зміни до обласного бюджету: скільки грошей виділили для Кіцманського району

Зміни до обласного бюджету: скільки грошей виділили для Кіцманського району

Вчора, 28 травня, під час засідання 28 сесії обласної ради 7 скликання були внесені зміни до обласного бюджету. Зокрема, додатково були виділені кошти і на наш
В Кіцманській міській раді під час круглого столу говорили про впровадження інструментів демократії

В Кіцманській міській раді під час круглого столу говорили про впровадження інструментів демократії

            16 серпня  в залі засідань Кіцманської міської об’єднаної територіальної громади відбулося засідання
На Кіцманщині за участі голови ОДА Олександра Фищука відбулася нарада з питань впровадження медичної реформи на території району

На Кіцманщині за участі голови ОДА Олександра Фищука відбулася нарада з питань впровадження медичної реформи на території району

   Сьогодні в малій залі районної ради відбулася нарада за участі голови Чернівецької облдержадміністрації Олександра Фищука, яка стосувалася питань
«Кіцманський район» перефарбували у жовто-блакитний

«Кіцманський район» перефарбували у жовто-блакитний

На Кіцманщині триває місячник санітарної очистки і благоустрою, під час якого традиційно прибирають, впорядковують громадські місця, розчищають поросль вздовж

Додати коментар

Ваше Ім’я:
Ваш E-Mail:
Запитання:
Як звали Гагаріна
Відповідь:*
Код:
Кликните на изображение чтобы обновить код, если он неразборчив
Введіть код:

soc

Ми в соц.мережах
soc soc soc soc
Погода


ВХІД НА САЙТ