Воєнний стан набув чинності: що варто знати кожному
Указ президента Петра Порошенка про введення в Україні воєнного стану набув чинності.
Його опублікували в газеті "Урядовий кур'єр".
Документ вводить у чинність рішення РНБО про введення воєнного стану до 14-ї години 26 грудня 2018-го у Вінницькій, Луганській, Миколаївській, Одеській, Сумській, Харківській, Чернігівській, а також Донецькій, Запорізькій, Херсонській областях і внутрішніх водах Азово-Керченської акваторії.
Правила воєнного стану будуть діяти лише у випадку, якщо Росія почне повномасштабну наземну операцію проти України. "Те, що відбулося 25 листопада – це надзвичайна подія. Вперше за 4,5 роки російської агресії офіційно, без будь-якого зривання шевронів, без "зелених чоловічків" російські військові кораблі у величезній кількості атакували кораблі ВМС ЗСУ", - пояснив рішення президент Петро Порошенко.
Воєнний стан: що треба знати кожному?
В 10 областях України запроваджується режим воєнного стану - терміном на 30 днів. У переліку - Одеська, Миколаївська, Херсонська, Запорізька, Луганська, Донецька, Сумська, Харківська, Чернігівська, Вінницька області. Президент включив до Указу лише кілька заходів з 24, передбачених у законі. Більшість - стосуються Збройних Сил, Нацгвардії, СБУ та МВС. Зокрема підсилюються заходи із кібербезпеки, інформаційної безпеки, контррозвідувального, антитерористичного та контрдиверсійного режимів. В режим готовності приводиться протиповітряна оборона. Проводитимуться навчальні збори з резервістами оперативного резерву. Прикордонслужба посилить охорону державного кордону та адмінмежі з Кримом.
Під час дії воєнного стану НЕ ПЛАНУЄТЬСЯ конфіскація авто, іншої власності, примусової трудової повинності, поселення військових у квартирах українців. Розширення списку обмежень може бути ВИКЛЮЧНО за умов наступу Росії. Президент підкреслив - його принципова позиція зробити ВС мінімально помітним для цивільного населення. Петро Порошенко також заявив, що підстави для запровадження ВС більш, ніж серйозні - загроза захоплення Маріуполя та Бердянська і повномасштабний наступ Росії. На відміну від 2014-2015 рр. - тоді введення особливого режиму було неможливим - стан економіки не дозволяв заблокувати інвестиції і угоду з МВФ. Під загрозою зриву опинилися б і угода про асоціацію з ЄС, і безвіз, і зона вільної торгівлі з ЄС.
Додати коментар