Будьте в курсе последних событий, подпишитесь на обновления сайта
Громадсько-політичний тижневик Кіцманщини

Баталії довкола Кіцманського кінотеатру: віддати не можна залишити?

22 мар 2018

 

22 березня відбулася чергова сесія районної ради, на якій було розглянуто близько 30 питань життєдіяльності району. Але найбільше дискусій і емоційних обговорень було довкола питання про передачу майна спільної власності територіальних громад району (приміщення кінотеатру імені І.Миколайчука в Кіцмані) на баланс Кіцманської міської ради ОТГ.

 

Це питання було заплановано для розгляду на сесії райради, але за рекомендацією комісії з питань бюджету та управління об’єктами територіальних громад району, відклали. Мотивація — для передачі майна Кіцманській громаді, всі інші громади-співвласники (тобто селищні, сільські ради Кіцманщини) мають дати свою згоду. Наразі згода є від 18 місцевих рад, троє відмовилися, а шестеро — не визначилися або утрималися. То може сільські ради, які вважають, що не варто безоплатно віддавати кінотеатр Кіцманській ОТГ, відремонтують приміщення і не допустять його подальшого руйнування? А в районному бюджеті немає коштів на його відновлення, адже не вистачає грошей на захищенні статті (зарплату і енергоносії), то чи не варто передати колишній кінотеатр громаді, на території якої будівля знаходиться, і яка обіцяє її відремонтувати і створити культурно-спортивний центр для місцевих жителів?

На початку сесії районної ради наполіг все ж внести питання про передачу будівлі кінотеатру Кіцманській ОТГ т.в.о.голова РДА і депутат райради Юрій Косар. За вирішення цього питання виступив депутат райради від Кіцманя Орест Македон та інші.

Голова районної ради Петро Лумей сказав, що якби була згода на передачу приміщення від усіх місцевих рад, то затримки із рішенням районної ради не виникало б. А оскільки немає згоди усіх співвласників приміщення, є ймовірність, що рішення райради можуть оскаржити через суд, а це складна і довготривала процедура. Про це говорив і заступник голови райради Іван Гулей. Крім того, він наполіг, щоб будівля передавалась із цільовим призначенням — під культурний і спортивний центр і запропонував перенести розгляд питання до наступної сесії.

Голова постійної комісії райради з питань соціально-економічного розвитку, планування бюджету, фінансів та управління об’єктами спільної власності територіальних громад району Віктор Базна повідомив, що пункт 19 частини першої статті 43 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» уповноважує районні і обласні ради виключно на їх пленарних засіданнях вирішувати за дорученням відповідних рад питання про продаж, передачу в оренду, концесію або під заставу об'єктів комунальної власності, які забезпечують спільні потреби територіальних громад і перебувають в управлінні районних, обласних рад. Об'єкти права комунальної власності не можуть бути вилучені у територіальних громад і передані іншим суб'єктам права власності без згоди безпосередньо територіальної громади або відповідного рішення ради чи уповноваженого нею органу, за винятком випадків, передбачених законом.

Під час обговорення виступив міський голова Сергій Булега, який запевнив, що будівлю кінотеатру планують використовувати на користь громади, провести капремонт і створити культурно-спортивний центр.

І хоч більшості жителям і Кіцманя, і району, хочеться, щоб замість руїни в центрі міста була гарна будівля, установа, яка приноситиме користь людям, вирішення проблеми знову відкладається. Із 29 присутніх на сесії депутатів 16 підтримали пропозицію передати приміщення колишнього кінотеатру міській раді, 13 — утрималися, в тому числі голова райради і його заступник. У знак протесту проти такого рішення фракція «Блоку П.Порошенка» в районній раді покинула сесію. Подальші питання розглядали без них. Детальніше про перебіг сесії та прийняті рішення по бюджету та з інших важливих питань ми повідомимо пізніше.

Ольга КУЛЬКО. 
 
Точка зору

Сергій Булега: Голова райради Петро Лумей та депутати від «Батьківщини» залишили приміщення кінотеатру в Кіцмані для «наркопритону»

Після чергової сесії районної ради, на якій знову безуспішно розглядали питання про передачу приміщення колишнього кінотеатру в Кіцмані на баланс Кіцманської ОТГ, мене, як і багатьох представників громади міста, переповнюють емоції. Не перший рік ми всі спостерігаємо як кінотеатр, який носить ім’я нашого славетного земляка Івана Миколайчука, руйнується, розкрадається, перетворюється на притон для асоціальних осіб, де розпивають спиртні напої та вживають наркотичні речовини. Кіцманчани вже бояться йти попри приміщення в центрі міста, яке колись було одним з осередків культури та творчості. Люди зі скаргами оббивають пороги міської ради, а ми не можемо нічого зробити, адже це приміщення на балансі районної ради.

Міська рада не перший рік просить передати будівлю громаді міста, а тепер — вже на баланс ОТГ. І ось 22 березня на сесії районної ради вкотре гаряче обговорювалося питання передачі занедбаного приміщення міській раді, щоб ми змогли відремонтувати його і зробити там культурно-спортивний центр для цікавого і корисного дозвілля дітей і молоді. Але керівники райради (Петро Лумей та його заступник Іван Гулей) та фракція «Батьківщина» вчергове заблокували це рішення, аргументуючи відмову різними бюрократичними причинами. Ця тяганина триває вже понад двох років. Я хочу звернутися до цих депутатів, які були обрані жителями Кіцманщини, для того, щоб вирішувати проблеми і покращувати рівень життя мешканців району: ви вважаєте, що блокування передачі напівзруйнованого приміщення міськраді є волею ваших виборців, чи вашою особистою примхою? Невже це рішення додасть рейтингів вам, як депутатам, або вашій політичній силі? Навряд. Хіба що вам подякують і аплодуватимуть стоячи асоціальні особи, які облюбували колишній кінотеатр для вживання алкоголю та психотропних речовин.

У черговий раз голова райради і керовані ним депутати знехтували думкою громади міста (і не тільки міста). Сьогоднішній стан будівлі кінотеатру є уособленням господарських здібностей керівництва райради. Тож кожен кінцманчанин, проходячи повз кінотеатр, може і зобов’язаний дати оцінку діям даних «господарів», зробити висновки про їх роботу та дивну позицію їх політсили в райраді «на користь» громади і сьогодні, і на майбутнє.

Я закликаю громаду, як міський голова Кіцманської міської ОТГ, дати оцінку цим діям і обіцяю, що не перестану боротися з тими, хто умисне перешкоджає відновленню в Кіцмані приміщення, на фасаді якого викарбуване ім’я славетного Івана Миколайчука. У ньому буде створено культурно-спортивний центр, який годиться мати в гарному місті Кіцмань.

Сергій Булега,

міський голова Кіцманської ОТГ.

 

   

 

Баталії довкола Кіцманського кінотеатру: віддати не можна залишити?

 

Баталії довкола Кіцманського кінотеатру: віддати не можна залишити?

 

П.С. Як повідомили редакції "Вільного життя" в Неполоківській селищній раді, на черговій сесії 15 лютого, розглянувши лист Кіцманської районної ради № 08 від 16.01.2018 року щодо передачі у комунальну власність територіальної громади Кіцманської міської ради ОТГ будівлі приміщення колишнього кінотеатру ім. І.Миколайчука, що знаходиться в м. Кіцмань площею 717,70 кв.м., та будівлі колишнього приміщення кабінету діагностики площею 137,54 м.кв., склад – 21,5 м. кв., гараж - 33,5 м. кв. в смт. Лужани по вул.Центральній, 50 загальною площею 192,54 м.кв. у власність Мамаївській сільській раді ОТГ, керуючись ст. 26 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», селищна рада погодила передачу  зазначених приміщень у комунальну власність відповідно Кіцманської міської ради ОТГ і Мамаївської сільської ради ОТГ. 

Тож сподіваємося, ще кілька місцевих рад району, які не дали такого погодження, приймуть аналогічні рішення.

 


 

 

 


 


2 763

Схожі новини:

Кіцманській міській раді ОТГ  передано заклади  позашкільної освіти району

Кіцманській міській раді ОТГ передано заклади позашкільної освіти району

20 грудня рішенням сесії районної ради Кіцманській міській раді ОТГ було передано установи та майно спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міста
Кіцманська районна рада нарешті передала будівлю кінотеатру міськраді

Кіцманська районна рада нарешті передала будівлю кінотеатру міськраді

Сьогодні, 21 червня, на сесії Кіцманської районної ради було прийнято рішення про передачу будівлі колишнього кінотеатру ім.Івана Миколайчука Кіцманській
Ще раз щодо кінотеатру. Роз’яснення Кіцманської районної ради

Ще раз щодо кінотеатру. Роз’яснення Кіцманської районної ради

У Конституції України наголошується у ст. 1 «Україна – правова держава». Це означає, що органи виконавчої і представницької влади діють виключно в рамках
Смітник і руїни: у що перетворилося приміщення кінотеатру ім.І.Миколайчука в Кіцмані (фото)

Смітник і руїни: у що перетворилося приміщення кінотеатру ім.І.Миколайчука в Кіцмані (фото)

НІ СОБІ,НІ ЛЮДЯМ...   Більше десяти років тут не демонструють кінофільми. Про колишній кафе-бар, який працював тут, нагадує лише мурована пічка у
Складно ділити гроші, коли їх не вистачає: бюджетні питання на колегії Кіцманської РДА (відео)

Складно ділити гроші, коли їх не вистачає: бюджетні питання на колегії Кіцманської РДА (відео)

19 грудня 2017 року відбулося засідання колегії районної державної адміністрації під керівництвом в.о.голови районної державної адміністрації Юрія Косара.
Кіцманському районному бюджету боргують за оренду комунальних об’єктів понад сто тисяч гривень

Кіцманському районному бюджету боргують за оренду комунальних об’єктів понад сто тисяч гривень

Як повідомляється у звіті голови Кіцманської районної ради, на сьогоднішній день найбільшими боржниками з орендної платиі є ПП Місевич, який орендував фойє і
Пиши в ЛС, все обсудим ------- chew wga

Готовые сообщения Что-ли ----- продажа помещения под офис

Додати коментар

Ваше Ім’я:
Ваш E-Mail:
Запитання:
Як звали Шевченка
Відповідь:*
Код:
Кликните на изображение чтобы обновить код, если он неразборчив
Введіть код:

soc

Ми в соц.мережах
soc soc soc soc
Погода


ВХІД НА САЙТ