Громадсько-політичний тижневик Кіцманщини

10 січня: визначні дати і народні прикмети

10 янв 2017

Сьогодні в Україні третій день Святок

Церква вшановує цього дня пам’ять 20 тис. мучеників, у Нікомідії(нині турецький Ізміт) в церкві спалених, та інших, також і поза церквою постраждалих, серед котрих – Гликерій, Зинон, Феофіл, Дорофей, Мардоній, Агафія, Домна, Антонія та ін. Ця кривава драма розгорталася в Нікомідії – тодішній східній столиці Римської імперії на початку IV століття за правління римського імператора (а згодом і узурпатора) Максиміана (284-305) в добу Великого гоніння на християн. Жорстокий правитель спалив 20 тисяч християн у церкві, та просто повбивав мало не всіх, хто сповідував християнство у місті. Щодо самого Максиміана, то кінчив він дуже погано – наклав на себе руки.

 

10 січня - Різдвяний м'ясоїд

М'ясоїд не вважався святковим днем, з нього починався тривалий період певного способу життя православного - часу, коли в їжу можна вживати м'ясні страви.

 

М'ясоїд називали також Домочадцевим днем. Вся родина збиралася в домі: спільно виконували роботи по господарству, разом сідали за стіл. Цей день нагадував про те, що сімейне згоду - найдорожче, що може бути у людини.

У цей час розпочиналася пора весіль. Коли, як не в М'ясоїд, сім'ї молодих могли накрити багатий стіл для гостей? А оскільки Різдвяний м'ясоїд був довгим (він тривав до Масляної), часу для веселих шлюбних обрядів і застіль цілком вистачало. Тривали в М'ясоїд і святочні гуляння. У будинках збиралися гості і грали в різні ігри. Існували й прикмети на погоду для цього дня. Вважалося, що якщо в цей день на скиртах ляже іній, то літо буде дощовим.

 

У Беніні ж сьогодні офіційне свято – День Вуду.Вуду перекладається як «дух» і є офіційною релігією багатьох країн Африканського континенту. У Беніні свято запровадив колишній президент цієї країни Нісефор Согло, котрий дивом уник смерті завдяки чарам жреців вуду (до речі, вони ж разом із політичними опонентами Согло її й наслали на президента). Після того він вирішив, що стародавній культ має право на визнання державою. Наступний президент спробував був по-тихому скасувати нове свято, але бенінські парламентарі йому цього не дозволили, ставши горою за батьківську віру.

Іменинники сьогодніПетро, Софія, Гнат.

 

Сьогодні 13 місячний день. Місяць у Близнюках, символ дня – колесо, планета – Марс. Колесо вертиться, фіра котиться, життя триває. Половина новорічно-різдвяних свят позаду, так само, як і майже половина січня. Гарно відпочили, тож гайда до праці – вже час! Гарний день для колективної роботи, отримання нової важливої інформації. Добре експериментувати з їжею. Коли є час і бажання, можете подивувати рідних чимось незвичним і смачненьким. А коли нема – вони й борщеві будуть раді. Тим більш, що під час зимових холодів тарілка смачного традиційного українського борщу зі стручком червоного пекучого перцю буде саме враз. Розгонить кров, зігріє. Не рекомендується кидати раніше розпочаті справи. Проявіть терплячість і наполегливість. Воно того варте.

Згідно з даними Центральної геофізичної обсерваторії України, найхолоднішим цей день у Києві був у 1940 році –30,7, а найтеплішим у 2007 - +9,8.

 

Сьогодні виповнюється 25 років зі встановлення Україною дипломатичних відносин з Австралією та Великою Британією.

98років тому(1919)продовжувався обмін нотами протесту між урядами УНР і Росії у зв’язку з вторгненням радянських військ на територію України. Росіяни заперечували сам факт збройної агресії з їхнього боку, а українці вимагали пояснень. Через три дні після отримання ноти від уряду РСФРР, уряд УНР відповів зустрічною нотою, у якій, зокрема, ставилось питання, чому уряд Росії «явно ухиляється від прямої відповіді на поставлене йому урядом України запитання про мету наступу на Україну, який проводить російське військо». Уряд УНР заявив, що умови, висунуті в ноті від 6 січня, про запровадження в Україні диктатури пролетаріату є неприйнятними. Директорія згоджувалася при цьому на мирні переговори, якщо Рада Народних Комісарів РСФРР припинить воєнні дії проти України і виведе свої війська з її території. Варто зауважити, що Схід України був повністю окупований більшовиками. Так, 3 січня до Харкова вступили червоні, і була відновлена радянська влада. Вже 6 січня Тимчасовий робітничо-селянський уряд України (як він себе називав) видав декрет про нову назву країни: Українська Соціалістична Радянська Республіка (УСРР). Така назва за республікою збереглася до 1936 року.

160років від дня народженняСофрона Недільського (1857-1917)українського лексикографа, філолога, члена Наукового товариства імені Шевченка. Вчителював у гімназіях Закарпаття, був директором української гімназії в Коломиї (1894–1917). Допомагав Желахівському у праці над «Малорусько-німецьким словарем».

90років від дня народженняІвана Антоновича Тихого (1927-1982), українського живописця, заслуженого діяча мистецтв України (1964). Майже 20 років працював викладачем Київського художнього інституту (1964-1982). Серед найвідоміших творів: «Чорногузи», «Жменя землі», «Материнство».

 

10 січня народились:

 

1827- Джордж Вільям Кокс, англійський історик, фахівець з порівняльної міфології.
1883- граф Толстой Олексій Миколайович, російський письменник ( «Петро I», «Аеліта», «Гіперболоїд інженера Гаріна» тощо)
1913- Густав Гусак, чехословацький політичний і державний діяч, президент Чехословаччини в 1975-1989.
1934- Леонід Кравчук, президент України 1991-1994 рр..
1936- Роберт Вільсон, американський астроном, лауреат Нобелівської премії 1978
1938- Дональд Ервін Кнут, американський учений, почесний професор Стенфордського університету, «батько» сучасного програмування, творець TEX.
1945- Валентина Теличкіна, радянська і російська актриса театру і кіно ( «Міняли», «Божевільний день інженера Баркасово», серіал «Бригада» тощо)
1979- Майя Іварссон, провідна солістка в Шведської групі нової хвилі The Sounds.

 

День в історії

49 до н. е.-Юлій Цезарперейшов з військом Рубікон, що означало неминучий початок громадянської війни.
1429- Герцог Бургундський Філіп III Добрий заснував орден Золотого Руна.
1601- Англійська Ост-Індійська компанія отримала право монопольної торгівлі на півострові Індостан, в Індокитаї та на островах Південно-східній Азії.
1775- У Москві, на Болотної площі, страчений Омелян Пугачов, який видавав себе за Петра III.
1781- підписання першого морехідного і торгового договору між Російською Імперією і Францією.
1810- анульований шлюб Наполеона і Жозефіни.
1863- в Лондоні запущена перша лінія метрополітену (довжина 3,6 км).
1877- здобуто перемогу російських військ і болгар під Шипкою над 30-тисячною турецькою армією Весіль-паші.
1920- на першому в історії засіданні Ліги Націй ратифікованийВерсальський договір, що закінчивПершу світову війну.
1939- утворені Запорізька, Кіровоградська та Сумська області УРСР.
1946- перше засідання Генеральної Асамблеї ООН у Лондоні, на якому було представлено 51 держава.
1962- найбільша в історії лавин катастрофа: обвал з Невадо-Уаскаран (Перу). Обсяг маси снігу і льоду склав приблизно 3 млн кубічних метрів, а до кінця руху досяг 10 млн кубометрів. Лавина за 7 хв. стерла з лиця землі містечко Ранраірка, 6 менших поселень і частково зруйнувала ще три. Точне число жертв невідомо. За приблизними підрахунками загинуло 4 тис. чоловік і 10 тис. голів домашніх тварин.
1989- початок виводу кубинських військ з Анголи.
468

Схожі новини:

9 січня: визначні дати і народні прикмети

9 січня: визначні дати і народні прикмети

Сьогодні Стефана; продовжуємо колядувати; 9 січня - день народження Сергія Параджанова  Сьогодні Стефана. Це мав бути морозяний день, тому
8 січня: релігійний і астрологічний календар

8 січня: релігійний і астрологічний календар

Сьогодні православні християни вшановують Божу Матір; а ще 8 січня - день потужної енергії, «любові до гроба» і відмови від солоного.     На
Про традиції на Святвечір

Про традиції на Святвечір

Всі члени родини повинні бути вдома. Кажуть, якщо в цю ніч десь заночувати, то цілий рік будеш блукати по світу.Не можна і сваритися в цей день, а навпаки,
Як зустрічати Новий 2017 рік Півня

Як зустрічати Новий 2017 рік Півня

Майбутній 2017 рік пройде під знаком Вогняного Півня. Щоб задобрити жваву птицю, а також спокійно пережити період вогняної стихії, багато хто намагається
4 грудня - Введення: народні прикмети

4 грудня - Введення: народні прикмети

Четвертого грудня відзначаємо свято Введення в храм Пресвятої Богородиці - "Введення", або Третю Пречисту. У Святому Євангелії нічого не згадується про подію
Результати могли бути кращими

Результати могли бути кращими

 Стартувала 72 обласна спартакіада школярів. Цьогоріч її особливість в тому, що участь беруть не збірні команди районів, а команди ЗНЗ, які стали

Додати коментар

Ваше Ім’я:
Ваш E-Mail:
Запитання:
Як звали Гагаріна
Відповідь:*
Код:
Кликните на изображение чтобы обновить код, если он неразборчив
Введіть код:

soc

Ми в соц.мережах
soc soc soc soc
Погода


ВХІД НА САЙТ