Громадсько-політичний тижневик Кіцманщини "Вільне життя"

Про анулювання реєстрації платника єдиного податку та нарахування пені

07 июн 2017

Податкова роз’яснює

 Про анулювання реєстрації платника єдиного податку та нарахування пені

Про анулювання реєстрації платника єдиного податку та нарахування пені

У яких випадках та у які строки контролюючий орган має право анулювати реєстрацію ФОП як платника ЄП?

 

Відповідно до п. 299.10 ст. 299 Податкового кодексу України реєстрація платником єдиного податку є безстроковою та може бути анульована шляхом виключення з реєстру платників єдиного податку за рішенням контролюючого органу у разі:

1) подання платником податку заяви щодо відмови від застосування спрощеної системи оподаткування у зв’язку з переходом на сплату інших податків і зборів, визначених ПКУ, - в останній день календарного кварталу, в якому подано таку заяву;


2) припинення підприємницької діяльності фізичною особою - підприємцем відповідно до закону - в день отримання відповідним контролюючим органом від державного реєстратора повідомлення про проведення державної реєстрації такого припинення;

3) у випадках, визначених п.п. 298.2.3 п. 298.2 ст. 298 ПКУ. У разі виявлення відповідним контролюючим органом під час проведення перевірок порушень платником єдиного податку першої - третьої груп вимог, встановлених гл. І розд. XIV «Спеціальні податкові режими» ПКУ, анулювання реєстрації платника єдиного податку першої - третьої груп проводиться за рішенням такого органу, прийнятим на підставі акта перевірки, з першого числа місяця, наступного за кварталом, в якому допущено порушення. У такому випадку суб’єкт господарювання має право обрати або перейти на спрощену систему оподаткування після закінчення чотирьох послідовних кварталів з моменту прийняття рішення контролюючим органом (п. 299.11 ст. 299 ПКУ).

Слід зазначити, що норми ПКУ не передбачають встановлення певної форми рішення про анулювання реєстрації платника єдиного податку. Таке рішення надається платнику податків у письмовій формі за підписом керівника контролюючого органу з обов’язковим зазначенням підстав для анулювання реєстрації платника єдиного податку.

За якою формою контролюючий орган повідомляє ФОП про прийняте рішення про анулювання реєстрації платника ЄП?

 

Відповідно до п. 291.2 ст. 291 Податкового кодексу України спрощена система оподаткування, обліку та звітності – особливий механізм справляння податків і зборів, що встановлює заміну сплати окремих податків і зборів, встановлених п. 297.1 ст. 297 ПКУ, на сплату єдиного податку в порядку та на умовах, визначених гл. 1 розд. ХІV ПКУ, з одночасним веденням спрощеного обліку та звітності.

У разі виявлення відповідним контролюючим органом під час проведення перевірок порушень платником єдиного податку першої - третьої груп вимог, встановлених цією главою, анулювання реєстрації платника єдиного податку першої - третьої груп проводиться за рішенням такого органу, прийнятим на підставі акта перевірки, з першого числа місяця, наступного за кварталом, в якому допущено порушення. У такому випадку суб’єкт господарювання має право обрати або перейти на спрощену систему оподаткування після закінчення чотирьох послідовних кварталів з моменту прийняття рішення контролюючим органом (п. 299.11 ст.299 ПКУ).

Слід зазначити, що норми ПКУ не передбачають встановлення певної форми рішення про анулювання реєстрації платника єдиного податку. Таке рішення надається платнику податків у письмовій формі за підписом керівника контролюючого органу з обов’язковим зазначенням підстав для анулювання реєстрації платника єдиного податку.

 

Чи нараховується пеня у разі несвоєчасної сплати ЄП ФОП?

Відповідно до п. 295.1 ст. 295 Податкового кодексу України платники єдиного податку першої і другої груп сплачують єдиний податок шляхом здійснення авансового внеску не пізніше 20 числа (включно) поточного місяця.

Такі платники єдиного податку можуть здійснити сплату єдиного податку авансовим внеском за весь податковий (звітний) період (квартал, рік), але не більш як до кінця поточного звітного року.

Нарахування авансових внесків для платників єдиного податку першої і другої груп здійснюється контролюючими органами на підставі заяви такого платника єдиного податку щодо розміру обраної ставки єдиного податку, заяви щодо періоду щорічної відпустки та/або заяви щодо терміну тимчасової втрати працездатності (п. 295.2 ст. 295 ПКУ).

Платники єдиного податку третьої групи сплачують єдиний податок протягом 10 календарних днів після граничного строку подання податкової декларації за податковий (звітний) квартал (п. 295.3 ст. 295 ПКУ).

Платники єдиного податку несуть відповідальність відповідно до ПКУ за правильність обчислення, своєчасність та повноту сплати сум єдиного податку, а також за своєчасність подання податкових декларацій (п. 300.1 ст. 300 ПКУ).

За порушення законів з питань оподаткування та іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, застосовується, зокрема фінансова відповідальність (п. 111.1 ст. 111 ПКУ).

Фінансова відповідальність застосовується у вигляді штрафних (фінансових) санкцій (штрафів) та/або пені (п. 111.2 ст. 111 ПКУ).

Пунктом 129.1 ст. 129 ПКУ визначено, що нарахування пені розпочинається:

при нарахуванні суми податкового зобов’язання, визначеного контролюючим органом у випадках, не пов’язаних з проведенням податкових перевірок, - починаючи з першого робочого дня, наступного за останнім днем граничного строку сплати податкового зобов’язання (в тому числі за період адміністративного та/або судового оскарження) (п.п. 129.1.2 п. 129.1 ст. 129 ПКУ);

при нарахуванні суми податкового зобов’язання, визначеного платником податків або податковим агентом, - після спливу 90 календарних днів, наступних за останнім днем граничного строку сплати податкового зобов’язання (п.п. 129.1.3 п. 129.1 ст. 129 ПКУ).

Згідно з п. 129.4 ст. 129 ПКУ на суми грошового зобов’язання, визначеного, зокрема п.п. 129.1.2 п. 129.1 ст.129 ПКУ (включаючи суму штрафних санкцій за їх наявності та без урахування суми пені), та в інших випадках визначення пені відповідно до вимог ПКУ, коли її розмір не встановлений, нараховується пеня за кожний календарний день прострочення сплати грошового зобов’язання, включаючи день погашення, з розрахунку 120 відсотків річних облікової ставки Національного банку України, діючої на кожний такий день.

При самостійному нарахуванні суми грошового зобов’язання платником податків - нарахування пені розпочинається після спливу 90 календарних днів, наступних за останнім днем граничного строку сплати податкового зобов’язання, визначеного п.п.129.1.3 п. 129.1 ст.129 ПКУ (включаючи суму штрафних санкцій за їх наявності та без урахування суми пені), нараховується пеня за кожний календарний день прострочення у його сплаті, включаючи день погашення, із розрахунку 100 відсотків річних облікової ставки Національного банку України, діючої на кожний такий день.

Таким чином, у разі несвоєчасної сплати фізичними особами – підприємцями єдиного податку контролюючим органом нараховується пеня.

У 2017 році термін сплати єдиного податку за кожен конкретний місяць не пізніше : 20 січня, 20 лютого, 20 березня, 20 квітня, 19 травня, 20 червня, 20 липня, 18 серпня, 20 вересня, 20 жовтня, 20 листопада, 20 грудня.

Для підприємців та підприємств на 3 групі податку строк сплати настає через 50 днів після закінчення кожного кварталу. Це до 17 лютого 2017 за останній квартал 2016 р, та поквартально у 2017 році відповідно до 19 травня, до 19 серпня, до 17 листопада та до 19 лютого 2018 року.


2 847

Схожі новини:

Loading...
У разі зміни головного бухгалтера та керівника необхідно внести зміни до облікових даних платників податків

У разі зміни головного бухгалтера та керівника необхідно внести зміни до облікових даних платників податків

Про це нагадують у Головному управлінні ДФС у Чернівецькій області. Слід знати, відповідно до п. 66.1 ст. 66 Податкового кодексу України (далі – ПКУ)
Які доходи потрібно задекларувати?

Які доходи потрібно задекларувати?

Податковим кодексом України (далі – Кодекс) визначено, які види доходів, отримані протягом звітного року, зобов’язані декларувати громадяни. До таких доходів,
Пенсіонери за віком земельний податок не сплачують

Пенсіонери за віком земельний податок не сплачують

Відповідно до п.п. 14.1.72 п. 14.1 ст. 14 Податкового кодексу України (далі – Кодекс) земельний податок – це обов’язковий платіж, що справляється з власників
ЄСВ сплачується за повний місяць, незалежно від дати  припинення підприємницької  діяльності

ЄСВ сплачується за повний місяць, незалежно від дати припинення підприємницької діяльності

Фахівці Головного управління ДФС у Чернівецькій області нагадують, що зняття з обліку платників Єдиного соціального внеску  фізичної особи -
Відповіді на поширені запитання щодо змін до податкового законодавства

Відповіді на поширені запитання щодо змін до податкового законодавства

Спілкування он-лайн – дієва форма комунікації з платникам податків, наголошують у Головному фіскальному відомстві Буковини. Відтак, враховуючи нинішню
Про порядок декларування акцизного податку у зв'язку з набранням чинності наказом Міністерства фінансів України від 26.09.2016 № 841

Про порядок декларування акцизного податку у зв'язку з набранням чинності наказом Міністерства фінансів України від 26.09.2016 № 841

З метою належного декларування податкових зобов'язань з акцизного податку, у зв'язку з прийняттям Закону України від 24 грудня 2015 року № 909 «Про внесення

Додати коментар

Ваше Ім’я:
Ваш E-Mail:
Запитання:
Як звали Гагаріна
Відповідь:*
Код:
Кликните на изображение чтобы обновить код, если он неразборчив
Введіть код:


soc

Ми в соц.мережах
soc soc soc soc
Погода
Кіноафіша


ВХІД НА САЙТ