Громадсько-політичний тижневик Кіцманщини

ДФС Буковини: доходи, які не включаються до складу загального оподатковуваного доходу

05 май 2017

Запитання – відповідь

 

 

Чи оподатковується внесення до статутного фонду ЮО грошових коштів? 
До загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку не включається сума майнового та немайнового внеску до статутного фонду юридичної особи – емітента корпоративних прав, в обмін на такі корпоративні права.

Відповідно до пп. 165.1.44 п. 165.1 ст. 165 розділу IV Податкового кодексу України від 2 грудня 2010 року № 2755-VI, до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку не включається сума майнового та немайнового внеску до статутного фонду юридичної особи – емітента корпоративних прав, в обмін на такі корпоративні права.

ДФС Буковини: доходи, які не включаються до складу загального оподатковуваного доходу

 

Чи підлягає оподаткуванню вартість путівок на відпочинок, що надається безоплатно платнику податку профспілкою, членом якої він являється, або за рахунок коштів відповідного фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування?

 

Відповідно до пп. 165.1.35 п. 165.1 ст. 165 розділу IV Податкового кодексу України від 2 грудня 2010 року № 2755-VI до складу загального місячного (річного) оподатковуваного доходу не включаються вартість путівок на відпочинок, оздоровлення та лікування, у тому числі на реабілітацію інвалідів, на території України платника податку та/або його дітей віком до 18 років, які надаються йому безоплатно або із знижкою (у розмірі такої знижки) професійною спілкою, до якої зараховуються профспілкові внески платника податку – члена такої професійної спілки, створеної відповідно до законодавства України, або за рахунок коштів відповідного фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування.

Чи є об’єктом оподаткування ПДФО сума допомоги по вагітності та пологах?

 

Відповідно до пп. 165.1.1 п. 165.1 ст. 165 розділу IV Податкового кодексу України від 2 грудня 2010 року № 2755-VI із змінами та доповненнями до складу загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку не включається сума державної та соціальної матеріальної допомоги, державної допомоги у вигляді адресних виплат та надання соціальних і реабілітаційних послуг відповідно до закону, житлових та інших субсидій або дотацій, компенсацій (включаючи грошові компенсації інвалідам, на дітей-інвалідів при реалізації індивідуальних програм реабілітації інвалідів, суми допомоги по вагітності та пологах).

Чи оподатковується ПДФО сума компенсації, яка виплачується ЮО - працедавцем найманому працівнику, за використання власного автомобіля при виконанні службових обов’язків?

 

Сума компенсації, яка виплачується юридичною особою найманому працівнику за використання власного автомобіля, який не перебуває в оренді у юридичної особи, при виконанні службових обов’язків, є додатковим благом такого працівника та оподатковується податком на доходи фізичних осіб.

 

Згідно з пп.«а» пп.164.2.17 п.164.2 ст.164 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VI із змінами та доповненнями (далі – ПКУ) до складу загального місячного (річного) оподатковуваного доходу включається дохід, отриманий платником податку як додаткове благо у вигляді вартості використання житла, інших об’єктів матеріального або нематеріального майна, що належать роботодавцю, наданих платнику податку в безоплатне користування, або компенсації вартості такого використання, крім випадків, коли таке надання зумовлено виконанням платником податку трудової функції відповідно до трудового договору (контракту) чи передбачено нормами колективного договору або відповідно до закону в установлених ними межах.

 

При цьому, положеннями Кодексу законів про працю України від 10 грудня 1971 року із змінами та доповненнями передбачені випадки, коли юридична особа повинна компенсувати (відшкодувати) найманому працівнику витрати на проїзд, а саме: у зв’язку з переведенням, прийняттям або направленням на роботу в іншу місцевість; у зв’язку з службовими відрядженнями.

 

До складу загального місячного (річного) оподатковуваного доходу включається дохід, отриманий платником податку як додаткове благо у вигляді суми грошового або майнового відшкодування будь-яких витрат або втрат платника податку, крім тих, що обов’язково відшкодовуються згідно із законом за рахунок бюджету або звільняються від оподаткування згідно із р.IV ПКУ (пп.«г» пп.164.2.17 п.164.2 ст.164 ПКУ). Згідно з п.1 ст.759 Цивільного кодексу України від 16 січня 2003 № 435-IV із змінами та доповненнями за договором найму (оренди) наймодавець передає або зобов’язується передати наймачеві майно у користування за плату на певний строк.

 

Таким чином, компенсація, яка виплачується юридичною особою найманому працівнику за використання ним під час здійснення службових обов’язків власного автомобіля, який не перебуває в оренді у юридичної особи, може здійснюватися за рішенням керівника підприємства та буде вважатися додатковим благом найманого працівника. Податковий агент, який нараховує (виплачує, надає) оподатковуваний дохід на користь платника податку, зобов’язаний утримувати податок із суми такого доходу за його рахунок, використовуючи ставку податку, визначену в ст.167 ПКУ (пп.168.1.1 п.168.1 ст.168 ПКУ). Враховуючи вищевикладене, сума компенсації, яка виплачується юридичною особою найманому працівнику за використання власного автомобіля, який не перебуває в оренді у юридичної особи, при виконанні службових обов’язків, є додатковим благом такого працівника та оподатковується податком на доходи фізичних осіб на підставі пп.«а» та пп.«г» пп.164.2.17 п.164.2 ст.164 ПКУ.

Головне управління ДФС у Чернівецькій області.

1 921

Схожі новини:

Loading...
Змінено порядок оподаткування спадщини

Змінено порядок оподаткування спадщини

Чернівецька ОДПІ звертає увагу, що 25.03.2017 набрав чинності Закон України від 23 лютого 2017 року №1910-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу
Як розраховується податкова соціальна пільга на дітей у 2017 році

Як розраховується податкова соціальна пільга на дітей у 2017 році

Платник податку має право на зменшення суми загального місячного оподатковуваного доходу, отримуваного від одного роботодавця у вигляді зарплати, на суму
Відповіді на поширені запитання щодо змін до податкового законодавства

Відповіді на поширені запитання щодо змін до податкового законодавства

Спілкування он-лайн – дієва форма комунікації з платникам податків, наголошують у Головному фіскальному відомстві Буковини. Відтак, враховуючи нинішню
Про доходи від продажу майна необхідно повідомити фіскальну службу

Про доходи від продажу майна необхідно повідомити фіскальну службу

У відомстві наголошують, що триває кампанія декларування доходів отриманих громадянами у 2016 році. Цьогоріч фізичні особи декларують свої доходи за новою
Отримали спадщину — подавайте декларацію і платіть податок

Отримали спадщину — подавайте декларацію і платіть податок

Спадкоємці мають подати до ДФС декларації про отримання об’єктів спадщини у 2016 році Фахівці Головного управління ДФС у Чернівецькій області нагадують, що
Кому потрібно декларувати доходи за 2016 рік

Кому потрібно декларувати доходи за 2016 рік

У Головному управління ДФС у Чернівецькій області звертають увагу жителів краю, що обов’язок щодо подання річної декларації про майновий стан та доходи у

Додати коментар

Ваше Ім’я:
Ваш E-Mail:
Запитання:
Як звали Гагаріна
Відповідь:*
Код:
Кликните на изображение чтобы обновить код, если он неразборчив
Введіть код:









soc

Ми в соц.мережах
soc soc soc soc
Погода


ВХІД НА САЙТ