Громадсько-політичний тижневик Кіцманщини

ПРО ПРИЗНАЧЕННЯ ПЕНСІЙ ДЕРЖАВНИМ СЛУЖБОВЦЯМ

09 окт 2016
З 1 травня 2016 року набув чинності Закон України "Про державну службу" від 10 грудня 2015 року № 889-VIII (далі - Закон № 889-VIII), яким визначено право на пенсійне забезпечення державних службовців відповідно до статті 37 Закону України "Про державну службу" № 3723-ХІІ від 16.12.1993 року (далі - Закон № 3723-ХІІ).
Порядок призначення таких пенсій затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 14.09.2016 року №622 "Деякі питання пенсійного забезпечення окремих категорій осіб" (далі - Постанова), яка застосовується починаючи з 1 травня 2016 року.
ПРО ПРИЗНАЧЕННЯ ПЕНСІЙ ДЕРЖАВНИМ СЛУЖБОВЦЯМ


Згідно з пунктом 2 Прикінцевих та перехідних положень Закону № 889-VIII втратив чинність Закон № 3723-XII, крім статті 37, що застосовується до осіб, зазначених у пунктах 10 і 12 цього розділу.
Пунктами 10 та 12 Прикінцевих та перехідних положень Закону № 889-VIII передбачено право державних службовців на призначення пенсії відповідно до статті 37 Закону № 3723-ХІІ.
Пенсії відповідно до Закону № 889-VIII призначаються особам, які:
-досягли пенсійного віку:
А) чоловіки, які досягли віку 62 роки. До досягнення зазначеного віку право на призначення пенсії мають чоловіки 1955 року народження і старші після досягнення ними такого віку:
61 рік - які народилися по 31 грудня 1954 р.;
61 рік 6 місяців - які народилися з 1 січня 1955 р. по 31 грудня 1955 р.;
Б) жінки, які досягли пенсійного віку, встановленого статтею 26 Закону України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування”.
- мають страховий стаж: чоловіки - 35 років, жінки - 30 років;
- не призначали пенсію відповідно до Закону № 3723-ХІІ;
- станом на 1 травня 2016 року займають посади державної служби та мають не менш як 10 років стажу на посадах, віднесених до відповідних категорій посад державних службовців, визначених статтею 25 Закону № 3723-ХІІ та актами Кабінету Міністрів України, або мають не менш як 20 років стажу на посадах, віднесених до відповідних категорій посад державної служби, визначених статтею 25 Закону № 3723-12 та актами Кабінету Міністрів України незалежно від факту роботи на державній службі станом на 1 травня 2016 року.
Пенсії по інвалідності та у разі втрати годувальника відповідно до Закону № 889-VIII «Про державну службу» не призначаються.

Пенсія державним службовцям призначається з дати звернення, але не раніше дати виникнення права, в розмірі 60 відсотків суми їх заробітної плати, до якої включаються всі види оплати праці, з якої сплачено єдиний внесок на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, а особам, які на час звернення за призначенням пенсії не є державними службовцями, - заробітної плати працюючого державного службовця відповідної посади та відповідного рангу за останнім місцем роботи на державній службі, до якої включаються всі види оплати праці, з якої було сплачено єдиний внесок на загальнообов’язкове державне соціальне страхування. При цьому:
посадовий оклад, надбавки за ранг та вислугу років враховуються в розмірах, установлених на день звернення за призначенням пенсії за останньою займаною посадою державної служби (або прирівняною до неї у разі відсутності у державному органі відповідних посад державної служби);
розмір виплат (крім посадових окладів, надбавок за ранг та вислугу років), що включаються в заробіток для обчислення пенсії, визначається за вибором того, хто звернувся за пенсією, за будь-які 60 календарних місяців роботи на посаді державної служби підряд перед зверненням за пенсією незалежно від наявності перерв починаючи з 1 травня 2016 року.
Середньомісячна сума зазначених виплат за 60 календарних місяців визначається шляхом ділення загальної суми цих виплат на 60. За бажанням особи неповні місяці роботи на посаді державної служби враховуються як повні;
у разі коли в осіб, зазначених в пункті 2 цього Порядку, станом на дату звернення немає 60 календарних місяців роботи на посаді державної служби підряд перед зверненням за пенсією починаючи з 1 травня 2016 р., середньомісячна сума виплат (крім посадових окладів, надбавок за ранг та вислугу років) визначається шляхом ділення загальної суми таких виплат за наявні місяці роботи починаючи з 1 травня 2016 р. на кількість таких місяців. За бажанням особи неповні місяці роботи на посаді державної служби враховуються як повні. При цьому для державних службовців, які звернулися за призначенням пенсії у травні 2016 р., а також для осіб, які не працювали починаючи з 1 травня 2016 р. на посадах державної служби, сума виплат (крім посадових окладів, надбавок за ранг та вислугу років) визначається з розрахунку таких виплат за травень 2016 р. як за повний місяць;матеріальна допомога та виплати, які нараховуються за період, що перевищує календарний місяць, враховуються в частині, що відповідає кількості місяців у розрахунковому періоді.

За додатковою інформацією необхідно звертатись за адресою: вул.Незалежності, 85-А, м. Кіцмань чи скориставшись скайп-зв’язком (kpfu-24065), телефоном гарячої лінії управління (2-39-58).

Начальник управління
Пенсійного фонду України
в Кіцманському районі
Тетяна Шемчук

Схожі новини:

Зміни в пенсійному законодавстві

Зміни в пенсійному законодавстві

З 1.01.2016р. набрали чинності Закони «Про Державний бюджет України на 2016 рік» (від 25.12.2015 р. за №928), «Про внесення змін до деяких
Зміни в пенсійному законодавстві

Зміни в пенсійному законодавстві

Щодо дострокових пенсій та доплат З 1 січня 2015 року не призначаються дострокові пенсії: - відповідно до пункту “в” частини другої статті 12
Несплачені внески — втрачений страховий стаж

Несплачені внески — втрачений страховий стаж

Нагадуємо всім, що сплата внесків є основною умовою для зарахування відповідного періоду роботи до страхового стажу при призначенні пенсії. Не сплатив внесок
Право жінок на зниження пенсійного віку

Право жінок на зниження пенсійного віку

В якому віці жінка має право вийти на пенсію за віком, якщо з моменту аварії на Чорнобильській АЕС по даний час постійно проживає на території зони посиленого
Для обчислення розміру пенсії застосовується поняття «страховий стаж», а для визначення права на пільгову пенсію та на пенсію за вислугу років — «стаж роботи за спеціальністю»

Для обчислення розміру пенсії застосовується поняття «страховий стаж», а для визначення права на пільгову пенсію та на пенсію за вислугу років — «стаж роботи за спеціальністю»

Відповідно до п.1 ст.24 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування», який набув чинності з 1 січня 2004 року,
Щодо порядку сплати єдиного внеску  з 1 січня 2013 року

Щодо порядку сплати єдиного внеску з 1 січня 2013 року

Управління Пенсійного фонду України в Кіцманському районі доводить до відома платників єдиного соціального внеску, що 16 жовтня 2012 року Верховною Радою

Додати коментар

Ваше Ім’я:
Ваш E-Mail:
Запитання:
Як звали Гагаріна
Відповідь:*
Код:
Кликните на изображение чтобы обновить код, если он неразборчив
Введіть код:

soc

Ми в соц.мережах
soc soc soc soc
Погода


ВХІД НА САЙТ