Громадсько-політичний тижневик Кіцманщини

120-річний ювілей зустріла школа у Ревному

16 сен 2016

120-річний ювілей зустріла школа у Ревному

Про те, яким особливим видався цьогоріч Першовересень для учнів та вчителів Ревнянського ЗНЗ І ступеня, розповіли у листі до редакції рада школи, батьківський комітет та вчителі Мар’яна КАТЕРИНЧУК, Тетяна КВАСНЮК і Галина ПИНТЕЛЮК.
... Того дня вранці, зі сходом сонця, листя на столітніх дубах шелестіло: «Нам сьогодні 120 років, адже ми посаджені в рік відкриття школи 1 вересня 1896 року». З нагоди цієї дати на подвір’ї школи зібралася шкільна дружна родина та гості, які прийшли привітати учнів, учителів та батьків із початком нового навчального року.

Директор Ревнянського ЗНЗ Руслана Вікторівна Рибак привітала всіх зі святом та подякувала сільському голові Василю Костянтиновичу Вудвуду, батькам та депутатам Стрілецькокутської сільської ради, які допомогли підготувати школу до святкування ювілею, та вручила нагороди кращим учням. З гарними побажаннями звернулась до учнів художній керівник народного аматорського театру-фольклору «Родина» с.Ревне Людмила Дмитрівна Лагодин.
Батьки першокласників пригощали калачем із медом усіх, хто завітав на свято.
... Ревнянська школа була збудована ще за Австрії, в 1896 році, з початковим розрахунком на 60 осіб. До 1940 року в школі було 7 класів, після 1940 р. — лише початкова школа — 4 класи. Довгий час на базі початкової була вечірня школа. Навчання велося австрійською, румунською, російською та українською мовами. При школі була створена хата-читальня, в склад якої входило 68 членів, і яка мала власну бібліотеку зі 170 книгами. Секретарем був вчитель Михайло Кракалія. Люди приходили і знайомились у читальному залі із газетами «Буковина», «Гайдамаки», «Руська Рада», а також читали книги видавництв «Просвіта», «Руська бесіда».
Заслужений вчитель України Іван Ілліч Бульбук пригадує, як 22 лютого 1922 року газета «Руська Рада» писала, що учитель Ревнянської школи Михайло Ташкевич скликав парубків з Ревного і створив хор при школі із 38 співаків. Вони виконували церковні та світські пісні. За це жителі сіл Ревне та Стрілецький Кут виголосили пану-вчителеві подяку: «... і готові були йти з ним у вогонь за правду, за рід і Україну».
Наприкінці травня 1901 р. у с.Ревне на запрошення отця Федоровича гостювали велика українська поетеса Леся Українка та її добра буковинська подруга Ольга Кобилянська. Від відвідання села у Лесі Українки залишилися добрі враження. Протягом двох днів письменниці зустрічалися з місцевими жителями, цікавилися усною народною творчістю, збирали польові квіти. Тоді з Лесею Українкою познайомився учитель місцевої школи Іларій Карбулицький. Пізніше, у 1933 році, Карбулицький напише спогади про перебування відомої поетеси на Буковині й передусім у селі Ревне. Наш край став Лесі Українці настільки дорогим та рідним, що в одному з листів до Ольги Кобилянської вона писала: «Привітним буковинцям я завжди готова служити словом і ділом, оскільки це у моїй силі».


Схожі новини:

Звітувала Мамаївська музична школа

Звітувала Мамаївська музична школа

23 квітня в приміщенні будинку культури с.Мамаївці відбувся звітний концерт Мамаївської музичної школи. Він став своєрідним підсумком 2014-2015 навчального
Сім’я і школа — два крила

Сім’я і школа — два крила

“Дитина — це дзеркало життя своїх батьків. Як у краплині води відбивається сонце, так і в дітях відображається духовне багатство мами й тата”
Першовересень у Брусенках

Першовересень у Брусенках

Біля школи у Брусенках ще задовго до дев’ятої ранку  було весело та людно. Більша частина односельчан зібралася на шкільному подвір’ї. Першим
Перша вчителька

Перша вчителька

Минає 40 днів, як на 97 році відійшла у вічність Олександра Якимівна Міщенко, відмінник народної освіти України, учителька, з іменем якої пов'язаний певний
Нові стандарти — нова школа

Нові стандарти — нова школа

Добігають кінця теплі літні дні, невпинно наближається першовересень. Цей навчальний рік буде особливим для початкової школи, адже з 1 вересня 2012 року
Шипинська школа проводжає випускників

Шипинська школа проводжає випускників

З теплом травневих днів нерозривно пов’язане свято останнього дзвоника. Ця чудова шкільна традиція — тепле родинне свято, яке неможливо нічим замінити.

Додати коментар

Ваше Ім’я:
Ваш E-Mail:
Запитання:
Як звали Гагаріна
Відповідь:*
Код:
Кликните на изображение чтобы обновить код, если он неразборчив
Введіть код:

soc

Ми в соц.мережах
soc soc soc soc
Погода


ВХІД НА САЙТ