Громадсько-політичний тижневик Кіцманщини

Міністерство освіти й науки України затвердило зміни до програми початкових класів

12 сен 2016

У початкових класах більше не перевірятимуть читання на швидкість,
на уроках фізкультури не буде нормативів і команд "рівняйсь-струнко",
а в 1-2 класах дітей не примушуватимуть зубрити напам’ять
таблиці множення і додавання


З 1 вересня дітям в молодшій школі буде навчатися легше, обіцяють у Міністерстві освіти і науки.
Перш за все зміни стосуються фіксованої кількості годин на вивчення кожної теми — учителі відтепер визначатимуть їх самостійно. Вчитель, орієнтуючись на базу знань учнів, сам буде визначати кількість годин для певної теми.

"Ні" червоній ручці
Вчителі не писатимуть червоною ручкою, а система оцінювання молодших учнів враховуватиме вікові особливості дітей.
Найближчим часом МОН підготує нові вимоги до оцінювання досягнень учнів. "Ці зміни міститимуть виконання завдань олівцем для молодших класів, вчителі не писатимуть червоною ручкою, а система оцінювання молодших учнів враховуватиме вікові особливості дітей", — запевняють у Міністерстві.

Мова без застарілих слів
У програмі з української мови оголосили війну застарілим словам. В оновленому варіанті замість телеграми, агронома та комбайнера до переліку “словникових слів” увійдуть поняття приязний, врівноваженість, оптимізм, співчуття, творчість, креативний тощо. На думку психологів, саме робота з такими словами сприятиме розвитку емоційного інтелекту у дітей, що вкрай важливо в початковій школі.
У 3-му класі введуть жанр есе, щоби стимулювати дітей вільно висловлювати свою думку. У старші класи перенесли текст-роздум, текст-міркування, текст-розповідь.

Нова математика: без зубріння таблиць
Оновлена програма з математики – яскравий приклад зміщення акцентів зі знаннєвих результатів на діяльнісні. Замість того, щоб просто завчати математичні таблиці та визначення, головним завданням дитини в рамках оновленої програми стане вміння використовувати ці знання в реальних життєвих ситуаціях. Наприклад, учням 1–2-х класів не потрібно буде завчати напам’ять таблиці додавання, віднімання тощо. Дітей вчитимуть віднімати і додавати, але не буде вимоги щодо знання цих таблиць напам’ять.

Техніка читання без секундоміра
Одне з основних нововведень у літературі — відтепер не буде кількісного показника темпу читання. За словами розробників програми, акцент має бути на "розвитку якісного читання дітей". Тобто вчитель має розвивати не лише темп, а й спосіб читання, виразність, правильність, розуміння прочитаного.
Крім того, на уроках літератури будуть оцінювати не героя (позитивний-негативний), а вчинки. Дитину стимулюватимуть висловлювати свої емоції від прочитаного, розвивати задоволення від читання, а не вимагати виконання інструкцій.
З кола читання вилучили неактуальних радянських авторів і додали сучасних. До програми залучать таких авторів, як Іван Андрусяк, Зірка Мензатюк, Лариса Денисенко, Василь Голобородько, Мар’яна Прохасько та Тарас Прохасько, Ірен Роздобудько, Марина та Сергій Дяченки, Юрко Бедрик та багато інших.

На іноземній менше письма
У першому класі буде менше письма і більше усної іноземної мови, щоби розвивати у дітей "здатність вести прості діалоги".
З музики вилучили пісні з російськими текстами і додали сучасних авторів, збільшили час на рухову активність і творчість.
З фізкультури прибрали "психологічно шкідливі ігри", скасували команду "рівняйсь-струнко" і нормативи. На уроках буде більше сучасних активних ігор на співпрацю і взаємодопомогу.

Полегшене природознавство
Програма з природознавства також виявилась надто важкою для маленьких дітей. Деякі теми для першокласників практично повністю дублювали теми з географії для старших класів. Наприклад, за старою програмою діти в початковій школі вивчали склад грунту та умовні позначення на карті України. В “розвантаженому” варіанті більше уваги приділяється формуванню у дітей повної картини світу. Наприклад, пропонують вивчати, чому грунт важливий для природи та як люди використовують властивості води.

Як на практиці втілюються зміни до програми початкових класів, читайте в матеріалі за посиланням: http://freelife.cv.ua/osvta-kultura/6188-a-scho-na-praktic.html


Схожі новини:

А що на практиці?

А що на практиці?

Міністерство освіти й науки України затвердило зміни до програми початкових класів Деталі читайте за
Економія на харчуванні або удар по батьківській кишені

Економія на харчуванні або удар по батьківській кишені

Як відомо, протягом січня школярі були на канікулах, які продовжено до 1 лютого у зв’язку з епідемією грипу та ГРЗ. А поки діти відпочивали, сталися
Нові стандарти — якісні знання

Нові стандарти — якісні знання

2012 рік є особливим саме для школи першого ступеня, яка впевнено стоїть на шляху до якісної освіти. Нова редакція Державного стандарту та Базовий навчальний
Нові стандарти — нова школа

Нові стандарти — нова школа

Добігають кінця теплі літні дні, невпинно наближається першовересень. Цей навчальний рік буде особливим для початкової школи, адже з 1 вересня 2012 року
Про зовнішнє незалежне оцінювання

Про зовнішнє незалежне оцінювання

У 2012 році вступ до вищих навчальних закладів України відбуватиметься за результатами зовнішнього незалежного оцінювання, що буде проведено у травні-червні
Найкращий вчитель англійської мови

Найкращий вчитель англійської мови

Цього року в районному конкурсі "Учитель року-2012" у номінації "Іноземна мова. Англійська" взяли участь С.Я.Онищук (Мамаївський ЗНЗ І-ІІІ ст.№2, Л.М.Віктюк

Додати коментар

Ваше Ім’я:
Ваш E-Mail:
Запитання:
Як звали Гагаріна
Відповідь:*
Код:
Кликните на изображение чтобы обновить код, если он неразборчив
Введіть код:

soc

Ми в соц.мережах
soc soc soc soc
Погода


ВХІД НА САЙТ