Громадсько-політичний тижневик Кіцманщини

Українці — народжені вільними!

26 авг 2016

Українці — народжені вільними!

25 років незалежності своєї держави відзначили українці — свободолюбива і незламна нація, яка століттями несла в серцях мрію про власну незалежну державу і боролась за неї, не шкодуючи свого життя. І ось коли вільна Україна вже відбулася й утвердилася, перед нашим народом постала нова загроза. Тисячі найкращих синів і доньок України захищають нашу державу, землю працьовитих і вільнодумних предків, щоб передати її у спадок нашим дітям.
Урочистим, патріотичним і велелюдним було відзначення Дня незалежності на Кіцманщині. Центральною вулицею Кіцманя святкова хода вирушила до меморіалу Слави та Пам’ятного хреста.

Українці — народжені вільними!

Нинішнє відзначення 25 річниці незалежності України було б неможливим без жертовного патріотизму і боротьби всіх тих поколінь, які в кривавих протистояннях відстоювали волю української держави, хто в тоталітарні часи зберігав духовні скарби і традиції рідного народу. Вшанувати їх пам’ять і подякувати нинішнім героям-захисникам зібралися біля меморіалу Слави та Пам’ятного хреста «Борцям за волю України» небайдужі жителі Кіцманщини. Про особливе значення найбільшого державного свята, про непросту історію українського народу і прагнення нинішнього покоління жити в незалежній, цілісній, мирній і благополучній Україні говорили у своїх виступах голова райдержадміністрації Іван Друцул, голова районної ради Петро Лумей та міський голова Сергій Булега. Вони подякували воїнам АТО, які захищають Україну від зазіхань ворога, та побажали нашій батьківщині миру, а її громадянам — щастя, здобутків та процвітання.
Під час Всеукраїнської хвилини мовчання присутні схилили голови, з пошаною і вдячністю згадали всіх полеглих у боротьбі за незалежність України. Під журливу мелодію «Пливе кача», яка стала однією з символів Революції гідності, до Пам’ятного хреста поклали квіти… У багатьох кіцманчан на очах блищали сльози. То біль і смуток за непросту і водночас величну долю рідної землі. То туга за Небесною сотнею, яка полягла на Майдані, за тисячами загиблих українських синів і доньок на Сході…

Українці — народжені вільними!

Святкові заходи районних урочистостей продовжилися в «Буковинській Трої». Під козацький марш вершники у вишиванках та костюмах історичних постатей пронесли синьо-жовті прапори довкола сцени. Різні історичні епохи становлення української держави на дійстві були представлені селянами, козаками і воїнами ОУН-УПА. Під гучні оплески присутніх вийшли сучасні захисники України — учасники АТО, яким діти вручили букетики квітів кольорів державного прапору. Запальні танці різних регіонів України виконали учасники танцювальних колективів, а дівчина-Україна прочитала патріотичний вірш.

Після виконання Державного гімну розпочалась офіційна частина свята.
Голова райдержадміністрації Іван Друцул, виступаючи, зокрема, сказав: «За право жити вільно на своїй землі заплачено зусиллями десятків поколінь нашого народу. Про незалежність України мріяли, за неї боролися і віддали свої життя мільйони українських патріотів. І сьогодні її змушені відстоювати найкращі сини і доньки нашого народу, серед яких наші з вами земляки. Ми відчуваємо їх духовну присутність у нашому сьогоденні. І ця присутність сповнює нас не лише почуттям відповідальності перед героями минувшини і сьогодення, але й вірою у щасливе майбутнє відновленої 25 років тому держави.
Тож схилімо голови перед світлою пам’яттю усіх тих, хто загинув в ім’я України, хто віддав їй свою працю, свій талант, пожертвував власним життям, серед яких і наші земляки Віктор Бабюк та Валер’ян Моренюк». Після вшанування їх пам’яті хвилиною мовчання І.В.Друцул продовжив: «Річниця незалежності — це свято єдності, гордості і надії. Разом з цим — це час підбити підсумки нашої роботи, відверто і вимогливо оцінити пройдене, обміркувати напрямки та перспективи подальшого розвитку, дати відповіді на найбільш актуальні питання сьогодення.
За 25 років у нашій державі здійснено багато економічних перетворень, практично заново створено державні інституції, запроваджено нові правила і стандарти життя. Поступово ми об'єднуємося з європейським простором у всіх важливих сферах.
Незважаючи на військові дії, нестабільну ситуацію в Україні, наш район не тільки зміг зберегти стабільність, але й суттєво покращити свої економічні показники. За період незалежності України в Кіцманському районі значно збільшився промисловий потенціал...
Сьогодні, у цей величний день, я низько вклоняюся хліборобам, освітянам, працівникам охорони здоров'я та культури, спортсменам, підприємцям, усім тим, хто своєю щоденною, наполегливою працею прославляє та збагачує Кіцманщину і нашу державу. Та насамперед найбільша подяка усім учасникам антитерористичної операції, призваним і добровольцям, волонтерам, нашим громадянам. Без перебільшення хочу сказати ви — герої, без яких не було б можливим відзначати цю чудову дату.
Дякую усім вам за вашу самовідданість, за підтримку один одного, за активне розуміння нашої спільної мети. Бажаю кожному із вас, вашим сім'ям, близьким та друзям впевненості у завтрашньому дні. Нехай і надалі у всіх ваших справах супроводжує вас успіх, а незламна віра у краще прийдешнє додає сил і наснаги в ім'я процвітання нашої Батьківщини.
І, наостанок, хочу наголосити: наша держава відбулася і її новітнє відновлення — це виняткове історичне досягнення всього українського народу. Україна була, Україна є, Україна завжди буде! Слава Україні!».
Вітаючи  присутніх на святі, голова районної ради Петро Лумей сказав: «Ще з часів Київської Русі наші предки прагнули вільно жити, сповідувати свої традиції на рідній землі. Та історично склалося так, що довелося віками боротися за свою свободу. Сьогодні до України прикута увага всього світу: громадяни суверенної та демократичної держави знову виборюють своє право жити в правовій, успішній і стабільній країні, самим вирішувати свою майбутню долю. На Сході нашої держави тривають запеклі бої саме за єдність, незалежність та право українців самим обирати своє майбутнє. Кращі сини своєї Батьківщини щодня віддають життя за мир та спокій на рідній землі.
Наша держава переживає нелегкі часи. Але цей урок повинен загартувати нас і зробити ще сильнішими. Кожному з нас варто пам’ятати, якого ми славного роду. Сьогодні той день, коли слова «незалежність», «суверенність», «єдність» набувають нового звучання для кожного українця.
На долю народу України випало чимало випробувань. Проте, тільки здолавши цей важкий шлях, ми зрозуміємо своє покликання та місце в історії. І тому для нас пам’ять про минуле, героїчні вчинки предків, патріотизм сучасників є джерелом невичерпного натхнення та віри у гідне майбутнє всіх, хто живе на українській землі.
Сьогодні від кожного залежить, якою бути Україні. Реформування усіх сфер життя єдиної незалежної держави вимагає від нас чіткої громадянської позиції та невтомної праці.
Кожен з нас, своєю плідною працею примножуючи здобутки Кіцманщини, робить власний внесок у справу розбудови всієї України. Ми всі разом розбудовуємо суверенну Українську державу, в якій має бути затишно всім її громадянам. Тому, як ніколи, ми повинні бути єдиною згуртованою громадою заради того, щоб зберегти стабільність у нашому регіоні, щоб повернути мир на всю українську землю, щоб нащадки наші жили у вільній і демократичній країні, в якій людина є найвищою цінністю.
Від імені районної ради, депутатів усіх рівнів сердечно вітаю вас, ваші родини з великим радісним і світлим святом Української Державності, бажаю вам і вашим рідним миру, спокою та злагоди, міцного здоров’я, щедрої долі, успіхів у справах та починаннях заради процвітання незалежної України та її народу. Нехай ваші серця будуть сповнені гордістю за нашу державу, прагненням до єднання та порозуміння, а джерело віри, надії та любові до України буде невичерпним! Слава Україні!».
Саме в ці дні на Кіцманщині перебуває делегація з дружнього нам Бєльського повіту. Віце-староста Гжегож Щетинський також привітав усіх жителів району і зазначив, що наша держава розвивається і поляки, відвідуючи Кіцманщину, бачать ці позитивні зміни. Він побажав нашому народу миру, процвітання і благополуччя. Символічно, що на святкування Дня незалежності в Київ завітав Президент Польщі Анджей Дуда, який підписав спільну декларацію з Президентом України Петром Порошенком, в якій глави держав підтверджують взаємно стратегічний характер відносин та декларують прагнення і надалі будувати українсько-польське сусідство на засадах спільного цивілізаційного розвитку, який зміцнить наші відносини, гарантуючи сучасному та майбутнім поколінням поляків і українців відчуття взаємної довіри, злагоди та безпеки.
З нагоди найбільшого державного свята нагороди від обласної та районної влади отримали жителі Кіцманщини, які своєю працею і громадянською позицією утверджують і примножують здобутки краю і держави в цілому. Керівники району привітали з днем народження ровесницю Незалежності — Марію Урсуляк з Драчинців, яка народилася 24 серпня 1991 року.
Після офіційної частини свято продовжилось виступами народних аматорських колективів та ансамблів, а також запрошених професійних артистів: Ірини Зінковської, Георгія Постевки, Ірини Журавець, Олександра Атодиреса та Ірини Стиць.
Окрім насиченої концертної програми на святі відбувалися змагання з силових видів спорту, конкур, діти залюбки дивилися циркову виставу київського цирку шапіто. Виставкові палатки освітніх закладів привертали увагу різнобарвними тематичними композиціями, люди охоче фотографувалися на їх фоні. Поруч розташувалися продавці меду, сувенірів, а трохи далі — сільськогосподарської продукції.
Рятувальники району провели виставку пожежної техніки та аварійно-рятувального обладнання, а також відбувся практичний та теоретичний  показ користування первинними засобами пожежогасіння.
Взяли участь у святі байкери, які прикрасили свій одяг і своїх «залізних коней» українською символікою.
Тож День незалежності на Кіцманщині був змістовним і цікавим, свято вдалося зробити патріотичним і емоційно піднесеним.

 

Українці — народжені вільними!
Українці — народжені вільними!
Українці — народжені вільними!
Українці — народжені вільними!


Ольга КУЛЬКО.


Схожі новини:

У Кіцмані відкрили Пам’ятний хрест

У Кіцмані відкрили Пам’ятний хрест "Борцям за волю України"

Сьогодні, 14 жовтня, на Покрову Пресвятої Богородиці, в Кіцмані відбулося відкриття Пам’ятного хреста "Борцям за волю України" - воякам ОУН-УПА,
Голодомор 1932-33: українці пам’ятають

Голодомор 1932-33: українці пам’ятають

Минуло понад 80 років відтоді, як український народ спіткала жахлива трагедія — Голодомор. Цю скорботну сторінку нашої історії ми вшановуємо кожної
Кіцманщина відзначила День захисника України

Кіцманщина відзначила День захисника України

Цього року Указом Президента України на свято Покрови Пресвятої Богородиці, 14 жовтня, в якому символічно поєднались День Українського козацтва і день
Вшанували Степана Бандеру

Вшанували Степана Бандеру

9 січня на Штефана у читальному залі районної бібліотеки відбувся “круглий стіл”, присвячений пам’яті провідника ОУН-УПА Степана Бандери,
Борцям за волю України честь і шана

Борцям за волю України честь і шана

Здавна в день величного християнського свята Покрови Пресвятої Богородиці, 14 жовтня, ми вшановуємо воїнів-повстанців та українське козацтво, покровителькою
23 серпня — День  Державного Прапора

23 серпня — День Державного Прапора

Пошанувати синьо-жовте знамено, що є символом нашої держави України, вранці у четвер, 23 серпня, зібралися працівники держустанов і служб району. З вітальними

Додати коментар

Ваше Ім’я:
Ваш E-Mail:
Запитання:
Як звали Шевченка
Відповідь:*
Код:
Кликните на изображение чтобы обновить код, если он неразборчив
Введіть код:

soc

Ми в соц.мережах
soc soc soc soc
Погода


ВХІД НА САЙТ