Громадсько-політичний тижневик Кіцманщини

Кіцмань відзначив День незалежності

26 авг 2016

Кіцмань відзначив День незалежності

Для вшанування 25 річниці незалежності України жителі міста зібралися в районному будинку народної творчості та дозвілля. Відкрив урочистий захід міський голова Сергій Булега, який звернувся до громади з вітальним словом:
— 25 років тому відбулася головна і доленосна подія в історії сучасної України. Наша благодатна земля одна з найкращих,  яка є на глобусі світу. Вона благодатна своєю природою, своїми ресурсами, людьми, морями, річками, землею. Тому століттями загарбники мріяли тут панувати. З кожним роком боротьба за незалежність, за волю, за здатність вирішувати самим свою долю, куди рухатись і як жити, мати свої встановлені і визнані в світі кордони загострювалася і наближалася до свого логічного завершення. Чим гострішою була ця боротьба, тим більших жертв зазнавала нація. Ця незалежність вистраждана, скроплена кров’ю сотень людей. На жаль, сьогодні основне — це мир і збереження цілісності кордонів України. Патріотизм і любов до своєї держави це те, що рухає нас вперед, це те, що допоможе нам вистояти. 

Міський голова подякував тим патріотам-кіцманчанам, які у 1991 році скористалися останніми подихами радянського союзу, взяли ініціативу в свої руки і не чекали, доки їм принесуть незалежність у місто. А вийшли на вулиці, наражаючись на переслідування,  взяли прапори в руки і підняли над адміністративними будівлями.
З нагоди 25 річниці незалежності України 25 жителям міста, які завжди займали активну громадянську позицію, своєю працею сприяли і сприяють утвердженню демократичних цінностей, були вручені почесні грамоти. Це — громадські діячі, патріоти, партійні лідери демократичних сил.
Мали нагоду привітати та звернутися до громади голова районної організації товариства дітей політв’язнів та репресованих Наталія Білова, депутат районної ради Орест Макидон та голова обласної організації народного руху України Степан Терновецький.
З музичними дарунками виступили солісти Олександр Кульчик та Яна Кушнірик,  аматорський театр фольклору «Кіцманчани», колектив троїстих музик «Гердан», народний аматорський хор РБНТД.
Не могло пройти повз увагу громадськості невдоволення загальним форматом відзначення Дня незалежності. Про це, зокрема, міський голова висловився так:
— Перший раз за шість років моєї роботи я маю можливість виступати в родинному колі, де немає примусу.  Всі, кого я бачу, прийшли сюди за покликанням серця, а не тому, що їх хтось зігнав. Зганяють в інші місця. Тут я бачу патріотів Кіцманя, тих людей, яким насправді небайдужа його доля. Мені дивно, чому приймаються рішення, коли 25 річниця відзначається у такому форматі, чому ми не можемо святкувати у нашому місті, яке чудове і прекрасне, є центром патріотичних думок, ініціатив Буковини. Чому ми маємо виборювати право, вступати в конфлікт, в дискусії стосовно того, що саме Кіцмань заслужив, щоб це свято було тут. У нас є чудовий стадіон, який ми готували до Дня міста, до Дня незалежності. Нам немає чого соромитись. У нас гарне місто, яке готове прийняти і технічно, і географічно, і будь-як всіх, хто бажає бути присутнім. Хочу побажати всім нам єдності. До тих пір, поки кожен з нас буде розуміти, що, відстоюючи інтереси свого маленького міста, ми не одні, до тих пір ми будемо сильні.
Позицію С.Булеги підтримали своїми виступами під час отримання грамот жителі Кіцманя Микола Подільчук, Іван Гешко, Іван Снятинчук та Орест Макидон.
Ввечері біля пам’ятника Володимиру Івасюку відбувся концерт за участю молодих естрадних виконавців та гурту «Форшлаг».

Янна НИКОЛАЙЧУК.


Схожі новини:

Кіцманщина відзначила День захисника України

Кіцманщина відзначила День захисника України

Цього року Указом Президента України на свято Покрови Пресвятої Богородиці, 14 жовтня, в якому символічно поєднались День Українського козацтва і день
У Кіцмані  вшанували борців за волю України

У Кіцмані вшанували борців за волю України

Уже полеглих і нині живих борців за волю України, які проливали кров за рідну землю під жовто-блакитними і червоно-чорними прапорами, традиційно вшановують у
Поповнення книгозбірні

Поповнення книгозбірні

В день Покрови Божої Матері з нагоди Дня українського козацтва та 70-ї річниці утворення Української Повстанської Армії у районній бібліотеці відбулася
Вибори будуть чесними

Вибори будуть чесними

Так висловився голова райдержадміністрації Олег Унгурян під час «Години спілкування з владою», яка традиційно відбувається в останній понеділок місяця.
Хто серцем любив Україну

Хто серцем любив Україну

Під такою назвою 24 травня, на Вознесіння, у Кіцманській музичній школі відбулася літературно-мистецька зустріч, присвячена К.А.Смалю, який був засновником
Кіцманьінформ

Кіцманьінформ

* * * Голова районної організації товариства „Діти політв’язнів і репресованих” Наталя Білова подала ідею організувати в Кіцмані творчу зустріч з відомим

Додати коментар

Ваше Ім’я:
Ваш E-Mail:
Запитання:
Як звали Шевченка
Відповідь:*
Код:
Кликните на изображение чтобы обновить код, если он неразборчив
Введіть код:

soc

Ми в соц.мережах
soc soc soc soc
Погода


ВХІД НА САЙТ