Громадсько-політичний тижневик Кіцманщини

Сесія районної ради була насиченою

29 июл 2016

Сесія районної ради була насиченою

Вчора, 28 липня, відбулася чергова восьма сесія районної ради, на якій розглянули 30 питань. Вів сесію голова районної ради Петро Лумей, участь у ній взяли народний депутат Іван Рибак,  заступник голови ОДА Олег Стецевич, голова райдержадміністрації Іван Друцул.
Спершу депутати і всі присутні вшанували пам’ять наших співвітчизників, які загинули і, на жаль, продовжують гинути на Сході України.
Заступник голови ОДА Олег Стецевич подякував жителям району за підготовку і проведення фестивалю «На гостини до Івана» і вручив ряд грамот і подяк від обласної державної адміністрації організаторам дійства. Посадовець висловив сподівання, що фестиваль буде щорічним, і повідомив, що з обласного бюджету будуть виділені кошти на заміну покрівлі музею, для будівництва музею-стодоли на обійсті Миколайчука і на ремонт клубу в селі Глиниця.

Народний депутат Іван Рибак відзвітував про свою роботу за 6 місяців цього року. За цей час він зареєстрував у Верховній Раді 74 законопроекти, понад 400 правок до законопроектів, зокрема, про регулювання ринку вживаних автомобілів, який прийнятий і підписаний Президентом. Також планується створення дорожного фонду, відповідний законопроект буде розглянутий у вересні-жовтні. Згідно з цим законопроектом наступного року кожен район і область  будуть мати свої дорожні фонди, що дасть серйозний поштовх для розвитку інфраструктури. 
Про роботу комунальної установи «Кіцманський районний Центр первинної медико-санітарної допомоги» доповідав головний лікар Мирослав Заліщук.  Він, зокрема, повідомив, що в районі функціонують 17 амбулаторій та 27 ФАПів, але не всі повністю укомплектовані кадрами (не вистачає 39,5 штатних одиниць або 13,2%). Забезпечення автотранспортом складає 17%, обладнанням для надання медичної допомоги — 23%. Із 45 закладів 5 перебувають в аварійному стані, 7 потребують капітального ремонту. «Заробітна плата медичних працівників у Кіцманському районі є найнижчою в Чернівецькій області, яка, в свою чергу, займає за цим показником останнє місце в Україні», — сказав М.М.Заліщук.
Тривожить  те, що третій рік підряд знижується народжуваність, зростає смертність, щорічно населення району скорочується на 200-300 осіб.
Головний лікар районного центру ПМСД повідомив, що на Кіцманщині захворюваність на туберкульоз зросла з 47,6 випадків на 100 тисяч населення у 2013 році  до 67,7 на 100 тисяч у 2015 році. Фактично в районі повноцінна епідемія туберкульозу, що свідчить про проблеми в організації раннього виявлення хворих на туберкульоз. Цього року вперше в районі буде працювати цифровий пересувний флюорограф Чернівецького протитуберкульозного диспансеру, тож необхідно організувати проходження флюорографії якомога більшої кількості жителів Кіцманщини.
Захворюваність на злоякісні новоутворення дещо знизилась і становить 230,6 випадків на 100 тисяч населення.  Через нестачу вакцин протягом останніх двох років програма вакцинації реалізується лише на 19-23%.
З питання «Про виконання районного бюджету за перше півріччя 2016 року та внесення змін до нього на  2016 рік» доповідала начальник фінансового управління райдержадміністрації Ганна Курилюк. Зокрема, вона повідомила, що перевиконання районного бюджету за 6 місяців становить близько 40% (4 млн.грн.). Найбільше дискусій викликало питання виділення 400 тисяч гривень відділу культури для придбання сцени, освітлення та обладнання. Депутат Леся Олійник сказала, що зараз недоцільно купувати сцену, адже держава веде війну, не вистачає коштів на утримання садочків, шкіл. Тож вона запропонувала ці кошти перекинути в резервний фонд. Депутат Юрій Косар сказав, що в районі проводиться багато різних масових заходів, і щоразу таку сцену доводиться брати в оренду, що коштує 20 тисяч за добу. Крім того, за ці кошти  передбачено купівлю апаратури і освітлення, які давно необхідні закладам культури. Після обговорення депутати вирішили відкласти купівлю сцени, а кошти передати в резервний фонд.
Детальніше про  зміни до районного бюджету буде надруковано в наступному номері «ВЖ».
Про стан  ремонту доріг на території Кіцманського району  доповідав перший заступник голови райдержадміністрації Юрій Косар.  Він повідомив, що цього року вже ліквідовано ямковість на всіх дорогах державного значення, аналогічні роботи продовжуються на автошляхах місцевого значення. Дорогу до Чорториї ремонтували до дня народження І.В.Миколайчука, на що витрачено близько 2,2 млн. грн. 2 серпня відбудеться розкриття тендерних пропозицій з поточного ремонту дороги Н-10 від Чернівців до Мамаївців та Лужан, де передбачено провести роботи на суму близько 44 млн. грн., які надійшли від перевиконання митних надходжень.
Очікується відновлення робіт з фрезерування дороги в Зеленеві, де в рамках ремонту дороги Чернівці-Вашківці-Путила-КПП «Руська» на шляхи Кіцманського району буде витрачено 11 млн. гривень.
Депутати також заслухали і затвердили програму розвитку футболу в районі на 2016-2019 роки та призначили директором КУ «Кіцманська дитячо-юнацька комплексна спортивна школа» Василя Маковія.
На сесії районної ради прийняли звернення до Верховної Ради України та Кабінету Міністрів з вимогою впровадити мораторій на підвищення з 1 липня 2016 року тарифів на житлово-комунальні послуги до покращення соціально-економічної ситуації в країні і встановлення прозорого механізму ціноутворення.

Ольга КУЛЬКО.


Схожі новини:

Засідала медична рада Комунальної установи «Кіцманська ЦРЛ»

Засідала медична рада Комунальної установи «Кіцманська ЦРЛ»

5 лютого ц.р. відбулося підсумкове засідання медичної ради КУ «Кіцманська ЦРЛ», під час якого головний лікар КУ «Кіцманська ЦРЛ» Василь
Медики звітували

Медики звітували

Позаду залишилися новорічно-різдвяні свята і, як завжди, з приходом нового року настав час підбити підсумки і намітити нові плани, окреслити цілі та завдання.
Про реформування первинної медико-санітарної допомоги в районі

Про реформування первинної медико-санітарної допомоги в районі

Основною проблемою системи охорони здоров’я є невідповідність сучасним реаліям діючої радянської моделі охорони здоров’я, яка функціонувала в
Реформа має наблизити  медицину до людей

Реформа має наблизити медицину до людей

Медичну реформу, яка триває в нашій державі, широко обговорюють. І медики, і жителі району цікавляться, яку користь принесе реформа, адже медицина піклується
Сесія районної ради була динамічною та результативною

Сесія районної ради була динамічною та результативною

Учора відбулася чергова, XVI сесія районної ради VI скликання, яку провів голова районної ради Василь Ящук. Депутати розглянули 46 питань порядку денного. В
Делегація Кіцманського району вивчала досвід Сторожинеччини щодо втілення медичної реформи

Делегація Кіцманського району вивчала досвід Сторожинеччини щодо втілення медичної реформи

Делегація Кіцманського району у складі голови райдержадміністрації Олега Унгуряна, голови районної ради Василя Ящука, головного лікаря Кіцманської ЦРЛ Василя

Додати коментар

Ваше Ім’я:
Ваш E-Mail:
Запитання:
Як звали Шевченка
Відповідь:*
Код:
Кликните на изображение чтобы обновить код, если он неразборчив
Введіть код:soc

Ми в соц.мережах
soc soc soc soc
Погода


ВХІД НА САЙТ