Громадсько-політичний тижневик Кіцманщини

Соціальна небезпека нелегальної зайнятості

01 июл 2016

Соціальна небезпека нелегальної зайнятості

Ні для кого не секрет, що значна частина працездатного населення області працює нелегально як за кордоном, так і на території області (України).
Понад 15% населення області у віці від 15 до 60 років не задіяні у жодній сфері економічної діяльності та не перебувають на обліку в міських чи районних центрах зайнятості Чернівецької області.
У Чернівецькій області, як у регіоні з несприятливою ситуацією на ринку праці (з причин відсутності великих обсягів промислового виробництва) та ще й з близьким розташуванням кордону з країнами, що значно розвиненіші за Україну, понад двадцять останніх років спостерігається тенденція до переміщення значної кількості робочої сили у формі нелегальної трудової міграції.

Нелегальна праця без належного оформлення, незалежно від місця (країни) її здійснення, має негативні наслідки для майбутнього соціального та пенсійного забезпечення працюючих, адже період такої роботи не зараховується до стажу, який разом із заробітною платою необхідний при розрахунку соціальних та пенсійних виплат.
Для офіційно не оформлених працівників іншої альтернативи, ніж вимагати від роботодавців офіційного працевлаштування та декларування заробітної плати, не нижче за мінімальну, та, відповідно, сплати єдиного внеску з неї, — немає. Для заробітчан — гідне пенсійне забезпечення можливе за рахунок добровільної участі  в системі загальнообов'язкового соціального страхування.
Крім того, в області налічується понад 176 тисяч членів особистих селянських господарств, які за рахунок, знову ж таки, добровільної участі у системі загальнообов’язкового державного соціального страхування, мають змогу набути статусу застрахованих осіб.
З метою набуття страхового стажу закликаємо заробітчан, які повертаються додому, та членів особистих селянських господарств області укласти договір добровільної участі у системі загальнообов'язкового державного соціального страхування для забезпечення гідної старості.

Борис БІЛАН,
заступник начальника управління Пенсійного фонду України
в Кіцманському районі.


Схожі новини:

«Добровільні» учасники

«Добровільні» учасники

Право на добровільну участь у системі загально-обов'язкового державного пенсійного страхування мають особи, які досягли 16-літнього віку та не належать до кола
Добровільна участь у системі загальнообов’язкового державного соціального та пенсійного страхування

Добровільна участь у системі загальнообов’язкового державного соціального та пенсійного страхування

Значна кількість громадян України працює за межами держави і не бере участі у системі загальнообов’язкового державного пенсійного страхування. Таким
Куди необхідно звернутись  для укладення договору  про добровільну участь  у системі загальнообов'язкового  державного пенсійного страхування?

Куди необхідно звернутись для укладення договору про добровільну участь у системі загальнообов'язкового державного пенсійного страхування?

Особи, які бажають взяти добровільну участь у системі загальнообов'язкового державного пенсійного страхування, повинні звернутись до територіального органу
Які умови добровільної участі в обов'язковій  системі пенсійного  страхування?

Які умови добровільної участі в обов'язковій системі пенсійного страхування?

Особи, які бажають взяти добровільну участь у системі загальнообов'язкового державного пенсійного страхування, повинні укласти відповідний договір, типова
Єдиний соціальний внесок

Єдиний соціальний внесок

Згідно ст. 4, 9 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування», платниками єдиного внеску є
Добровільне страхування членів фермерських та селянських господарств

Добровільне страхування членів фермерських та селянських господарств

Багатьом уже зрозуміло, щоб заробити пенсію, необхідно не лише працювати, а й щомісячно сплачувати внески до Пенсійного фонду. У зв’язку з введенням у дію з

Додати коментар

Ваше Ім’я:
Ваш E-Mail:
Запитання:
Як звали Шевченка
Відповідь:*
Код:
Кликните на изображение чтобы обновить код, если он неразборчив
Введіть код:

soc

Ми в соц.мережах
soc soc soc soc
Погода


ВХІД НА САЙТ