Громадсько-політичний тижневик Кіцманщини

З любов’ю до Івана…

24 июн 2016

З любов’ю до Івана…

 

Дружина Івана, народна артистка України Марія Миколайчук:
— Ця хата освячена, і не один раз. А освячена вона вами, тому що ви сьогодні пам’ятаєте, що у Івана день народження, і ви всі прийшли сюди, до Івана. І мені це дуже приємно. З цієї хати вилетіло 10 лелеченят, тут розпочалася робота над сценарієм «Білий птах з чорною ознакою», саме в цій хаті. Дай, Боже, вам здоров’я. Вітаю всіх із днем народження Івана.

З любов’ю до Івана…

Видатний режисер, побратим Івана Миколайчука Роман Балаян:
— На відміну від багатьох кінематографістів і людей мистецтва, мені завжди здавалося, що Іван ніколи, і до кінця життя, не відривався від материнської груді, материнського молока. Тому що все, що він творив, було так натурально, органічно, з тієї атмосфери, в якій він виріс, що я завжди цьому заздрив. Якби у свій час йому дали можливість зняти «Небилиці про Івана», то ми б набагато раніше мали такого знаменитого режисера, як Емір Кустуріца. Я дуже люблю Івана, любив і буду любити. Ці слова так само стосуються і Марічки Миколайчук.

З любов’ю до Івана…

Актриса театру і кіно, народна артистка України Лариса Кадочникова:
— Я дуже хвилююся, тому що тут світ сповнений хвилюванням і любов’ю до геніального актора Івана Миколайчука. Я в цій хаті не була, тому звичайно зайду, подивлюся, як же жив Іван. Заради «Тіней забутих предків» Параджанова, Миколайчука та Ільєнка я переїхала з Москви в Україну. І дуже вдячна Україні, вона мене прийняла, вона мене любить. І згадую найпрекрасніші моменти нашої зустрічі з Іваном. Коли я вперше його побачила, це був гарний хлопець, високий, колір очей я досі не можу зрозуміти: чи то зелені, чи карі… Коли мене затвердили на роль, я переїхала до Києва, і потім ми поїхали на Буковину. Коли я не знімалася, ми сиділи з Марічкою на березі Черемошу, і вона щось в’язала чи вишивала, розказувала притчу про цю геніальну людину. Це було так красиво, що з її слів я собі уявляла унікальний образ цього філософа, генія, мудреця.

 

З любов’ю до Івана…

Міністр культури України  Євген НИЩУК:
— Під час спілкування з Марічкою Миколайчук та іншими акторами, зокрема з Костянтином Степанковим, вони розповідали про особливий стан душі Івана, який був надзвичайно відкритий, любив, коли навколо нього багато людей, коли життя вирує. Те, що я тут побачив, коли ще на шляху до Чорториї у Мамаївцях та Лужанах люди зустрічали нас і казали, що чекають всіх на гостини до Івана —  це певна сатисфакція його любові до людей. І це цінно, бо Миколайчук — видатна постать. Тепер ми маємо доступ до архівних документів і, думаю, що особливо для молоді це буде цікаво, що Івана у свій час запрошували до Голівуду. Але ж вони не могли йому просто зателефонувати, тому зверталися через офіційний лист, який попав у Національну спілку кінематографістів радянського союзу і звідти робили відписку, що він дуже зайнятий в репертуарі театру і в зйомках. Тож він навіть не знав про це… Миколайчук — величина світового рівня. Сьогодні йому було б 75 років. Ще могла би бути ціла плеяда учнів, стільки сценаріїв і фільмів... Дуже боляче за це. Треба доносити його в сучасну освіту, бо сам знаю, що не тільки Івана, а й Леся Курбаса ніхто не викладав, інших наших митців теж, тому що це було під забороною. На жаль, ця система продовжилася в незалежній Україні і цих видатних митців немає в програмі навчання. Тоді, коли треба просто покадрово показувати студентам, як органічно, правдиво поводив себе в кадрі І.Миколайчук, і більшої науки не треба.

 

З любов’ю до Івана…

Влада  ЛИТОВЧЕНКО, громадський діяч:
— Я вперше на цьому фестивалі і приїхала у складі делегації від Національної спілки кінематографістів України. Дуже пишаюся тим, що можу бути сьогодні на батьківщині Івана, де так гостинно усіх частують смачними пампушками. Така масовість на цьому святі — свідчення пам’яті і людської шани до нашого видатного кіномитця, який залишив знакові ролі і знакові фільми, що мали не тільки всесоюзне значення тоді, а й здобули багато кінематографічних нагород. Адже тільки роль Івана у «Тінях забутих предків» має понад 100 нагород на різних фестивалях, а «Вавілон ХХ»  — це взагалі культовий фільм і належить до класики не тільки українського кіно, а й світового кінематографа. Мої улюблені ролі Івана у фільмах «Сон», «Тінях…», «Кам’яний хрест», «Білий птах…»  і як режисерська робота «Вавілон ХХ». У його праці всюди людяність, братерство, простота, близькість до землі і рідної культури. І мабуть ця щирість та простота і роблять його таким знаним.

З любов’ю до Івана…

Олександр,  Чернівці:
— Ми з товаришем останній раз були в Чорториї 15 років тому. І тоді мій колега по захопленню велоспортом розповів, що тут народився Іван Миколайчук, показав його рідну хату і озера, на яких живуть лебеді. Тепер нам знову захотілося побувати тут, і подивитися на тих лебедів… Фільми з участю Івана Миколайчука знаємо і вважаємо, що його вклад у кінематограф надзвичайний.


З любов’ю до Івана…

Заслужений  артист України Олександр ЧУХ:
— Ми приїхали «На гостини до Івана» всією сім’єю з дружиною та синами. Ми  співоча сім’я, адже дружина — солістка Національної філармонії України,  а я разом з синами створив сімейний гурт, адже так само, як і Іван Миколайчук, дуже любимо і прагнемо поширити на весь світ українську пісню. Приїхали разом з делегацією з Києва на «Миколайчук Фест» і дізналися, що сьогодні у Чорториї свято. Тут дуже гарно нас зустріли буковинські музики і дівчата у вишиванках.

Записали Христина ФЕДИК
та Янна НИКОЛАЙЧУК.


Схожі новини:

Loading...
Урочистості  та фестиваль творчості  «На гостини до Івана»

Урочистості та фестиваль творчості «На гостини до Івана»

Урочистості та фестиваль творчості «На гостини до Івана», приурочені 75-й річниці від дня народження видатного українського актора, режисера, сценариста Івана
«Ти дивишся з екрану, ти — живий…»

«Ти дивишся з екрану, ти — живий…»

У Брусницькому ЗНЗ І-ІІІ ст. відбулось урочисте свято «Ти дивишся з екрану, ти — живий…», приурочене 75-річчю з дня народження нашого земляка Івана
Зібрались родина та гості

Зібрались родина та гості

3 серпня минуло 28 років, як відійшов у вічність наш земляк, все-світньо відомий кіноактор, режисер та сценарист, заслужений артист України, лауреат премії
У Чорториї відзначили день народження Івана Миколайчука (+фоторепортаж)

У Чорториї відзначили день народження Івана Миколайчука (+фоторепортаж)

Сьогодні, 15 червня, у день 74-ліття легенди українського кіно, нашого знаменитого земляка Івана Миколайчука в його рідному селі Чорториї відбулися урочистості.
Марія Миколайчук: «Найбільшим подарунком для нас з Іваном був час, який ми проводили разом»

Марія Миколайчук: «Найбільшим подарунком для нас з Іваном був час, який ми проводили разом»

Інтерв’ю з дружиною Івана Миколайчука народною  артисткою України Марією Миколайчук під час етнофестивалю «На гостини до Івана» 15
«Іван мріяв про такий день народження»

«Іван мріяв про такий день народження»

Під час етнофестивалю «На гостини до Івана» наш кореспондент поспілкувався з дружиною Івана Миколайчука, народною артисткою України Марією Миколайчук.

Додати коментар

Ваше Ім’я:
Ваш E-Mail:
Запитання:
Як звали Гагаріна
Відповідь:*
Код:
Кликните на изображение чтобы обновить код, если он неразборчив
Введіть код:

soc

Ми в соц.мережах
soc soc soc soc
Погода


ВХІД НА САЙТ