Громадсько-політичний тижневик Кіцманщини

Що робити при зустрічі зі зміями

24 июн 2016
Активно відпочиваючи на природі, люди неодмінно стикаються зі зміями. Незалежно від того, отруйні плазуни чи ні, але внаслідок такої зустрічі відпочиваючі отримують зіпсований настрій і шок гарантовано. Часом необачність і легковажність призводять до небажаного контакту зі зміями.
З отруйних змій в Україні розповсюджені в основному гадюки звичайні. Загалом їх налічується 5 видів. Гадюка звичайна заселяє усі принагідні території від альпійських лук Карпат  на висотах 1800-2000 м над рівнем моря до рівнин Причорномор’я і боліт Полісся.

В Україні є 8 неотруйних змій: водяний та звичайний вужі, мідянка, леопардовий, чотирисмугий, лісовий і жовточеревий полози та безнога ящірка веретільниця.
Будь-яку змію треба вважати потенційно отруйною.
Гадюка за найменшої нагоди намагається утекти або, зачаївшись, перечекати присутність людини. Лише у випадку безпосередньої навмисної провокації з боку людини, або якщо  випадково наступили на цю істоту, вона застосовує останній рубіж оборони —  отруту.
Змії нападають без попередження. Гадюки, погрожуючи кидком, згортаються «тарілочкою», зигзагами вигинають передню частину тіла, сичать.
Якщо ви несподівано помітили змію, замріть, дайте можливість їй піти, не намагайтеся взяти її в руки, пнути ногою чи фотографувати з невеликої відстані, не провокуйте і не панікуйте, навіть якщо вона малого розміру і зовні млява. Уникайте різких рухів, котрі лякають змію. Якщо змія прийняла позу загрози, відступіть повільно, мирно розійдіться з нею.
Отруйні навіть ті змії, які щойно вилупилися з яйця. Слід дотримуватись обережності в поводженні з мертвими зміями. В деяких із них отрута зберігає свої властивості довгий час. Випадковий укол отруйним зубом може призвести до отруєння.
Особливо уважним треба бути у занедбаних кар’єрах, серед кам’яних руїн, у розвалених будинках. Змії іноді селяться у місцях, залишених людиною. Перед подорожжю треба вивчити особливості забарвлення змій, їхні відмінні риси і вміти розпізнавати отруйних і неотруйних.
Загальні симптоми отруєння: слабкість, головний біль, блювання, свербіння місця укусу, задишка, запаморочення, набряклість тканин (через 10-15 хвилин); запалення лімфатичних вузлів.
При укусах гадюки перш за все не потрібно панікувати. Людський організм здатен перебороти дію отрути змій, які живуть в Україні, — це може тривати кілька днів і супроводжуватиметься гарячкою і пропасницею. Тим, хто чутливий до алергічних подразників, необхідно прийняти антигістамінні засоби (супрастин, димедрол, кларетин, тавегіл тощо).
Ушкоджену кінцівку слід іммобілізувати, тобто знерухомити, наклавши шину на найближчі до місця укусу суглоби. Зняти усі перстні та браслети, якщо укус припав на руку, оскільки вони будуть діяти як джгути. Постраждалому потрібно пити багато рідини (але не алкоголю), можна — гарячий чай, тоді отрута швидше буде виводитися через нирки. На слід укусу покласти лід або щось холодне, що зменшить больові відчуття. Якщо є шприц і ліки для ін’єкції, то найбільш ефективним методом лікування буде миттєве введення протиотрутної сироватки або серцево-судинних засобів. І обов’язково доставити потерпілого до лікарні.

Ігор ІВАНЧИШИН,
головний інспектор Кіцманського РВ УДСНС,
майор  служби цивільного захисту.


Схожі новини:

Скажімо «Ні!» насильству в сім’ї та школі

Скажімо «Ні!» насильству в сім’ї та школі

Страшно казати, що ми вже звикаємо до повідомлень з екранів телевізорів, газетних шпальт про факти насильства в сім’ї та школі, з яких переважно
Обережно на льоду!

Обережно на льоду!

Нинішні морози покрили кригою ставки та озера, і багато хто з рибалок вийде на лід, а любителі зимових видів спорту почнуть кататися на ковзанах. Але лід, крім
Ні — насильству в сім’ї

Ні — насильству в сім’ї

Осередком суспільства є сім’я. В ній закладаються основи буття людини, а також її духовні, світоглядні якості. Від благополуччя родини багато в чому
Правила поведінки на льоду

Правила поведінки на льоду

Шановні кіцманчани! Розпочалася пора танення льоду. В цей період крига завжди небезпечна. Такий лід на вигляд здається товстим, але в період танення він
Грип: хвороби можна уникнути

Грип: хвороби можна уникнути

Клінічні ознаки грипу: головний біль (особливо в ділянці надбрівних дуг), біль у м'язах та горлі, підвищення температури тіла, кашель, нежить, закладення носа.
Заходи безпеки на льоду

Заходи безпеки на льоду

Подивіться заздалегідь, чи немає підозрілих місць, лід може бути слабким біля стоку води, тонким або крихким поблизу кущів, очерету, обминайте ділянки, покриті

Додати коментар

Ваше Ім’я:
Ваш E-Mail:
Запитання:
Як звали Гагаріна
Відповідь:*
Код:
Кликните на изображение чтобы обновить код, если он неразборчив
Введіть код:

soc

Ми в соц.мережах
soc soc soc soc
Погода


ВХІД НА САЙТ