Громадсько-політичний тижневик Кіцманщини

Весняний призов 2016 року розпочато

13 май 2016
Для проходження строкової служби відправлено 37 буковинців

Минулої середи у Кіцманському об’єднаному військовому комісаріаті відбулася перша відправка призовників строкової служби весняного призову 2016 року. З цієї нагоди була проведена розширена нарада, об’єднана з засіданням обласної призовної комісії, за участі першого заступника губернатора області Володимира Куліша, начальника департаменту охорони здоров’я ОДА Івана Тріски, військового комісара Чернівецького обласного комісаріату Віталія Чурая, голів та заступників голів районних державних адміністрацій, в тому числі першого заступника голови Кіцманської райдержадміністрації Юрія Косара.

Весняний призов 2016 року розпочато

Серед питань, які розглядалися під час наради, були аналіз стану виконання заходів призову громадян України на строкову військову службу, взаємодія військових комісаріатів з органами державної влади, місцевого самоврядування та правоохоронними органами та завдання щодо покращення стану справ у забезпеченні гарантованого виконання визначеного плану.
Першочергова інформація, яку хотіли донести представники військових комісаріатів, стосувалася рішення Національної ради безпеки та оборони України, яким заборонено залучати військово-службовців строкової служби до виконання бойових дій в антитерористичній операції в Донецькій та Луганській областях. З часу прийняття цього положення у серпні 2014 року жоден строковець не брав участь у бойових діях, крім тих, хто потім за своїм бажанням підписав контракт.
Заступник обласного комісара Юрій Миронець у своїй доповіді зазначив, що жодного разу за період незалежності Чернівецька область не зривала загальнодержавне завдання з призову на військову службу. За 2015 рік до військових частин було направлено 789 чоловік. Планове завдання для Чернівецької області, визначене Кабінетом Міністрів на 2015 рік, складало 309 осіб. Неймовірними зусиллями особового складу військових комісаріатів за допомогою органів державної влади та місцевого самоврядування воно було виконане. До військкоматів у рамках призову викликалися 11376 чоловік, 6894 осіб не з’явилися, а це 60% від кількості тих, хто підлягав призову. З’явилися 4482 чоловік, визнано придатними 3763, відправлено у війська 309 призовників. Найпоширенішою причиною неявки до військкоматів, що властиво для всіх населених пунктів області, було повернення повісток органами місцевого самоврядування та житлово-експлуатаційними підприємствами, на які покладено обов’язок з оповіщення, у зв’язку з неможливістю інформувати призовників. При перевірках виявлялося, що ця інформація не завжди була достовірною. Є і такі призовники, хто не з’явився на відправку вже після того, як пройшов обласну медкомісію. Як наслідок, у 2015 році п’ятьох призовників притягнуто до кримінальної відповідальності і засуджено. 94 призовників було притягнуто до адміністративної відповідальності.
Незважаючи на всі труднощі, приємно визнати, що Чернівецький обласний військовий комісаріат планове завдання виконав. У повному обсязі з покладеними на них завданнями справилися комісаріати та призовні комісії Кіцманського, Заставнівського, Путильського та Хотинського районів.
У ході мітингу, присвяченого урочистій відправці призовників до лав Збройних Сил України, перший заступник голови обласної державної адміністрації Володимир Куліш так звернувся до призовників: «Ви призвані до виконання свого державного обов’язку в оновлених ЗСУ, адже складна ситуація на Сході України змусила передивитися ставлення до військовослужбовців і їхнього забезпечення. Хочу запевнити вас і ваших батьків, що ви не будете направлені у Донецьку та Луганську області, адже це заборонено Указом Президента. Впевнений, що ви з гідністю справитеся з поставленими керівництвом завданнями і повернетесь змужнілими, сильними та здоровими».
Військовий комісар Чернівецької області Віталій Чурай розповів про початок чергового призову громадян на строкову службу, який розпочався 5 травня і триватиме до 30 червня. Планове завдання, визначене Кабміном для Чернівецької області, становить 444 особи. З них у Збройні Сили України буде направлено 191 чоловік, у Національну гвардію — 110, у державну прикордонну службу — 119 чоловік, у державну спеціальну службу транспорту — 24 чоловіки.
— Виклику на призовні комісії підлягають всі призовники від 18 до 27 років, а відправці у війська — особи віком від 20 років. Сьогодні здійснюється перша відправка молодого поповнення до лав Збройних Сил України у навчальні центри Повітряних сил с.Васильків (Київська обл.) та Старич (Львівська обл.) — сухопутні війська. Хочу наголосити, що призовники забезпечені соціальним пакетом: на картку кожен отримає 2 мінімальні заробітні плати, тобто 2900 гривень. При завершенні проходження служби ті, хто має вищу освіту, через органи соцзахисту за поданням військових комісаріатів отримають ще 1 мінімальну заробітну платню, або середню заробітну плату, якщо призовник працював. За тими, хто до проходження військової служби працював, зберігається робоче місце.
Також було відзначено якісну роботу посадових осіб Кіцманського ОРВК та органів державної влади, які зуміли налагодити взаємодію між усіма підрозділами та правоохоронними органами і виконати планові завдання. Зокрема, першому заступнику голови Кіцманської РДА Юрію Косару було вручено подяку за сприяння та активну участь у проведенні призову 2015 року.
Того дня для проходження військової служби було відправлено 37 чоловік, які спершу вирушать у навчальні частини, а потім — в основні, за якими закріплені.
Під час урочистостей для призовників лунали музичні композиції, на успішну службу юнаків благословив священнослужитель та військовий капелан о.Сергій.
Янна НИКОЛАЙЧУК.

Схожі новини:

Рейтинг високий, потенціал — вищий

Рейтинг високий, потенціал — вищий

За результатами діяльності районних державних адміністрацій, виконавчих комітетів Чернівецької та Новодністровської міських рад за січень-грудень 2013 року
Сесія районної ради була динамічною та результативною

Сесія районної ради була динамічною та результативною

Учора відбулася чергова, XVI сесія районної ради VI скликання, яку провів голова районної ради Василь Ящук. Депутати розглянули 46 питань порядку денного. В
За нормами Закону України «Про звернення громадян»

За нормами Закону України «Про звернення громадян»

Запорукою успішного виконання передбачених Конституцією України та Законом України «Про прокуратуру» функцій органів прокуратури є належна
Стисло, дієво, оперативно

Стисло, дієво, оперативно

На черговому засіданні колегії РДА було розглянуто проекти рішень, що виносяться на сесію Кіцманської районної ради. Зокрема, інформували: начальник
Громадяни  звертаються  до влади

Громадяни звертаються до влади

Робота із зверненнями громадян в районній державній адміністрації проводиться відповідно до вимог Закону України "Про звернення громадян", Указу Президента
Державна кадрова політика запобігання та протидії корупції

Державна кадрова політика запобігання та протидії корупції

 Управлінням державної служби Головдержслужби України у Чернівецькій області спільно з сектором з питань запобігання та протидії корупції апарату

Додати коментар

Ваше Ім’я:
Ваш E-Mail:
Запитання:
Як звали Шевченка
Відповідь:*
Код:
Кликните на изображение чтобы обновить код, если он неразборчив
Введіть код:

soc

Ми в соц.мережах
soc soc soc soc
Погода


ВХІД НА САЙТ