Громадсько-політичний тижневик Кіцманщини

Про досвід об’єднання громад розповів консультант з Німеччини

29 апр 2016
Минулого четверга, 21 квітня, на зустрічі з керівниками Кіцманщини та місцевих громад району про досвід децентралізації в Німеччині розповів німецький експерт з питань децентралізації, старший радник у сфері комунального господарства, бургомістр у відставці міста Зінген пан Олівер Ерет.
Про досвід об’єднання громад  розповів консультант з Німеччини

Участь у обговоренні перспектив об’єднання територіальних громад взяли експерт з децентралізації Ірина Банковська та начальник відділу з питань містобудівного кадастру та регіонального розвитку управління регіонального розвитку, містобудування та архітектури обласної державної адміністрації Христина Марчук. Вона зазначила, що 159 об’єднаним територіальним громадам, що першими створені на Україні, вже спрямовано 1 млд.грн., а об’єднані громади Чернівецької області отримали 95 млн.грн. Крім того, ЄС на оснащення ЦНАПів у громадах виділив 60 мільйонів євро.
Про досвід об’єднання громад  розповів консультант з Німеччини


Німецький консультант Олівер Ерет детально розповів про досвід об’єднання громад в Німеччині. Адже після війни Німеччині дали поштовх до розвитку планом Маршала з умовою децентралізації системи, яка існувала до того часу. Німеччина складається із 16 федеративних земель, серед яких є багатші «донори», які дають кошти на розвиток бідніших регіонів. Завдяки цьому країна розвивається рівномірно, наприклад, дотаційна Пруссія на Сході країни перетворилася на туристичний край, де відпочивають жителі усієї країни.
На початку 70-х років, коли стартувало об’єднання громад в Німеччині, малі села побоювалися, що вони будуть занепадати після приєднання до міст. А міста — що вони витрачатимуть великі кошти на розвиток сіл після їх приєднання. Але час показав, що це об’єднання було взаємовигідним, адже в селах покращилась інфраструктура, а міста отримали більше земель та робочої сили в своїй громаді, що сприяло залученню інвестицій та економічному розвитку.
В Німеччині було розраховано, що для нормального функціонування громади мінімальна кількість жителів у ній має становити 8 тисяч. Це дає змогу утримувати дитсадок, школу і необхідні організації. Усього за 5 років реформи з 3500 громад було утворено близько 100.
Рада громади утворюється шляхом пропорційного представництва у ній членів кожного населеного пункту. Розподіл фінансових ресурсів відбувається шляхом фінансового вирівнювання. Тобто громаду сприймають як єдине ціле і її керівництво дбає про добробут усієї території без надання преференцій окремим населеним пунктам. Інтереси жителів 45-тисячної громади Зінгена представляють в раді 33 депутати.
Але, за словами німецького експерта, в Україні немає стільки часу на проведення децентралізації, адже ця реформа у нас розпочинається пізно. І громади, які об’єднаються першими, отримають більше коштів на розвиток інфраструктури.
Присутні на засіданні круглого столу представники органів місцевого самоврядування, депутати районної та місцевих рад, представники районної влади та установ, організацій запитували пана Олівера Ерета про функціонування закладів освіти, культури та медицини в умовах децентралізації в Німеччині.
Олівер Ерет розповів, що, наприклад, місто Зінген має 37 тисяч населення, а приєднані села — ще 8 тисяч. У кожному селі є дитсадок, на всю громаду — 10 початкових шкіл і 10 дев’ятикласних, 2 гімназії, 2 реальні школи, 2 ПТУ (районний рівень), для навчання дорослих функціонує вища школа, яку теж фінансує район. Є одна міська бібліотека і три її філіали, три будинки для молоді.
Доповідач зазначив, що на прикладі його країни можна стверджувати, що реформа з децентралізації потрібна для подальшого ефективного розвитку України як Європейської країни. «Завдяки проведеній реформі Німеччина є найпотужнішою країною Європейського Союзу. Цей досвід буде корисний і для України. Адже поки Україна не наведе лад у своїй державі, доти не зможе долучитися до ЄС», — розповів Олівер Ерет.
Ольга КУЛЬКО.

Схожі новини:

Влада має дослухатися до думки громадськості

Влада має дослухатися до думки громадськості

Першим питанням порядку денного чергового засідання Громадської ради при Кіцманській районній державній адміністрації, що відбулося минулого тижня, було
На карті району не повинно  залишитися «білих плям»

На карті району не повинно залишитися «білих плям»

Відбулося чергове засідання робочої групи з підготовки перспективного плану формування територій громад Кіцманського району за участю голови
Скільки об’єднаних громад буде на Кіцманщині?

Скільки об’єднаних громад буде на Кіцманщині?

6 квітня відбулося засідання Кіцманської районної робочої групи з розробки Перспективного плану формування територій громад Кіцманщини. У засіданні взяли
Реалізація проекту ЄС  ПРООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду»

Реалізація проекту ЄС ПРООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду»

24 грудня в районній державній адміністрації відбулося засідання форуму місцевого розвитку з реалізації проекту ЄС/ПРООН «Місцевий розвиток, орієнтований на
Визначилися з пропозиціями

Визначилися з пропозиціями

Учора відбулося чергове засідання робочої групи з підготовки перспективного плану формування територій громад Кіцманського району. Після емоційних дискусій,
Михайло Папієв зустрівся з керівниками релігійних громад області

Михайло Папієв зустрівся з керівниками релігійних громад області

Голова обласної державної адміністрації Михайло Папієв 23 липня провів ряд зустрічей з керівниками релігійних організацій Буковини. Він поспілкувався з

Додати коментар

Ваше Ім’я:
Ваш E-Mail:
Запитання:
Як звали Шевченка
Відповідь:*
Код:
Кликните на изображение чтобы обновить код, если он неразборчив
Введіть код:

soc

Ми в соц.мережах
soc soc soc soc
Погода


ВХІД НА САЙТ