Громадсько-політичний тижневик Кіцманщини

Тези звіту голови районної державної адміністрації про хід виконання Програми економічного і соціального розвитку Кіцманського району на 2015 рік

15 апр 2016

Тези звіту голови районної державної адміністрації про хід виконання Програми економічного і соціального розвитку Кіцманського району на 2015 рік

За результатами оцінки соціально-економічного розвитку районних державних адміністрацій, виконавчих комітетів Чернівецької і Новодністровської міських рад, Кіцманський район посів друге місце (перше – м.Чернівці).
Робота районної державної адміністрації у 2015 році була спрямована на неухильне виконання законів України, указів та розпоряджень Президента України, актів і доручень Кабінету Міністрів України, центральних органів виконавчої влади, обласної державної адміністрації, рішень обласної та районної ради, програми економічного і соціального розвитку Кіцманського району та бюджету району.
Аналіз соціально-економічного розвитку свідчить, що завдяки вжитим заходам і спільним діям райдержадміністрації та органів місцевого самоврядування в районі вдалося не тільки утримати позитивні тенденції розвитку, але і забезпечити економічне зростання.
У 2015 році досягнуто приросту обсягів валової продукції сільського господарства, виробленої та реалізованої промислової продукції, обороту роздрібної торгівлі, реалізованих платних послуг, забезпечено зростання середньомісячної заробітної плати, забезпечено своєчасну виплату пенсій, відсутня заборгованість із виплати заробітної плати перед працівниками бюджетної сфери, збережено мережу об’єктів освіти, охорони здоров’я, культури, фізкультури і спорту.

БЮДЖЕТ
У 2015 році основною метою районної влади у бюджетній сфері було збільшення рівня надходжень до місцевих бюджетів, забезпечення нормального функціонування бюджетних установ.
Дохідна частина місцевих бюджетів Кіцманського району за січень-грудень 2015 року виконана в сумі 351,3 млн.  грн., що становить 93,6% до уточненого плану на рік (375,5 млн. грн.), в тому числі до загального фонду надійшло 343,1 млн. грн. або 101,5% до уточненого плану на рік (338,2 млн. грн.) та до спеціального фонду – 8,2 млн. грн. або 22% до уточненого плану на рік (37,3 млн. грн.).
За 12 місяців 2015 року до загального фонду місцевих бюджетів району надійшло доходів (без урахування трансфертів) на суму 52,7 млн. грн., при уточненому плані на рік 46,6 млн. грн., що становить 113,2%, або зверх плану надійшло 6,2 млн. грн.
За даний період всі місцеві ради забезпечили виконання дохідної частини.
Виконання видаткової частини бюджету Кіцманського району за 12 місяців 2015 року становить 363,6 млн. грн., або 92,7% до уточненого плану на рік (392,3 млн. грн.), в тому числі загальний фонд бюджету виконано в сумі 329,9 млн. грн., або 98,7% до уточненого плану на рік (334,2 млн. грн.), спеціальний фонд виконано в сумі 33,7 млн. грн., або 57,9% до уточненого плану на  рік (58133966 грн.). Протягом звітного періоду 2015 року забезпечувалась пріоритетність фінансування захищених статей бюджету. Станом на 1.01.2016 року простроченої заборгованості по заробітній платі працівникам бюджетної сфери немає. 

БУДІВНИЦТВО
Будівельними підприємствами та організаціями усіх форм власності за січень-грудень 2015 року виконано будівельних робіт на суму 3321 тис. грн., що на 2129 тис. грн. більше у порівнянні до обсягів виконаних будівельних робіт за 2014 рік.
Згідно з постановою Кабінету Міністрів України «Деякі питання використання у 2015 році державних капітальних видатків» від 3.08.2015 року №543 Кіцманському району виділено 5189,7 тис. грн.: капітальний ремонт благоустрою ЗНЗ I-III ст. по вул.О.Кобилянської, 2-А, в с.Мамаївці. Вартість робіт – 235,8 тис. грн. Підрядник – ТОВ «Зелендорбуд»; капітальний ремонт (заміна) покрівлі ДНЗ в с.Витилівка. Вартість робіт – 197,4 тис. грн. Підрядник – ФОП «Столярчук Ю.О.»; капітальний ремонт (заміна) покрівлі ЗНЗ в с.Драчинці. Вартість робіт – 732,1 тис. грн. Підрядник - ТОВ «КМ-БУД» м.Чернівці; капітальний ремонт (заміна) покрівлі ЗНЗ в с.Борівці. Вартість робіт – 845,7 тис. грн. Підрядник – ФОП «Столярчук Ю.О.»; капітальний ремонт Киселівського ДНЗ “ясла-садок” по вул.О.Задорожної, 27а, с.Киселів. Вартість робіт – 850,7 тис. грн. Підрядник – ТОВ «ПМК-311»; капітальний ремонт покрівлі ДНЗ, с.Южинець. Вартість робіт – 385,7 тис. грн. Підрядник – ФОП «Столярчук Ю.О.»; будівництво лікарської амбулаторії загальної практики сімейної медицини, с.Брусниця. Вартість робіт – 1942,3 тис. грн. Підрядник – ТОВ «ПМК-311».
За січень-грудень 2015 року індивідуальними забудовниками району введено в експлуатацію 179 житлових будинків загальною площею 34284 м.кв., (38 будинків загальною площею 8783 м.кв. за січень-грудень 2014 року). Темп зростання обсягу введення житла в експлуатацію складає 390,3% до показника відповідного періоду 2014 року.

Дорожнє господарство
За 2015 рік дорожніми організаціями за рахунок коштів Служби автомобільних доріг виконано робіт із експлуатаційного утримання доріг загального користування на суму 2501,9 тис. грн. За ці кошти відремонтовано 6,48 тис. м2 дорожнього покриття, для чого використано 934 тонни асфальтної суміші, з яких 5,29 тис. м2 ямковості ліквідовано на дорогах державного значення та 1,2 тис. м2 на дорогах загального користування місцевого значення. Проведено капітальний ремонт асфальтного покриття автомобільних мостів в с.Зеленів та с.Глиниця.
Всього залучено на ремонт доріг близько 540 тис. грн. із різних позабюджетних джерел
Окрім ремонтних робіт проведено укріплення узбіч доріг протяжністю 5 км та замінено і додатково встановлено 50 дорожніх знаків. Також за рахунок коштів Укравтодору в районі проведено ремонт двох головних шляхів, а саме відремонтовано автодорогу М-19 «Доманове – Ковель – Чернівці – Тереблече» (ділянка дороги від с.Мамаївці до м.Заліщики), де за сучасними технологіями, струменевим методом, ліквідовано ямковість за допомогою спеціалізованих машин «Madpatcher» (МЕДПАЧЕР). Замовником та розпорядником коштів є Служба автомобільних доріг у Чернівецькій області. Всього витрачено на ремонт цієї дороги 2,88 млн. грн. В рамках проекту з ремонту шляхів Єврокарпатського регіону в районі тривають роботи із реконструкції автомобільної дороги державного значення Н-10 «Стрий – Івано-Франківськ – Чернівці – Мамалига», де на сьогоднішній день влаштовано нове асфальтне покриття на ділянці дороги від м.Снятин до с.Мамаївці Кіцманського району. Вартість ремонтних робіт на території району становить 62,3 млн. грн. За рахунок коштів обласного дорожнього фонду в 2015 році виділено асигнування в розмірі 1,7 млн. грн., з яких 498 тис. грн. на капітальний ремонт та 1,208 млн. грн. – на поточний. За рахунок цих коштів відремонтовано 26 вулиць в 19 населених пунктах району загальною протяжністю 25,3 км. За кошти місцевих рад на проведення робіт, пов’язаних із будівництвом, реконструкцією, ремонтом та утриманням автомобільних доріг, профінансовано понад 2 млн. грн., на сьогоднішній день залишки на рахунках дорожніх фондів становлять 400,9 тис. грн.

ІНВЕСТИЦІЙНА ДІЯЛЬНІСТЬ
У розвиток економіки району за рахунок усіх джерел фінансування за січень-грудень 2015 року вкладено 196 млн. грн., що складає 206,5% відносно відповідного періоду 2014 року (94,9 млн. грн.).
Станом на 1.01.2016 року загальний обсяг прямих іноземних інвестицій підприємств району склав 14924,3 тис. дол. США. Темп зростання обсягу прямих іноземних інвестицій до початку року становить 94,9% (на зменшення показника вплинула від’ємна курсова різниця). За обсягом прямих іноземних інвестицій в розрахунку на одиницю населення район займає лідируючу позицію в області із показником 215,4 дол. США.
На території району триває реалізація проекту транскордонного співробітництва «Використання європейського досвіду по боротьбі з ерозією ґрунтів». Кіцманській райдержадміністрації надано грантових коштів в сумі 1 171 720,61 євро (сума співфінансування зі сторони Кіцманської райдержадміністрації – 159 666,39 євро).
В рамках проекту: проведено дослідження стосовно ерозії ґрунтів в Кіцманському районі; забезпечено роботу офісу; закуплено 6 одиниць спецтехніки (2 землерозрихлювачі без тракторів, 2 вантажівки КРАЗ, 2 екскаватори (на колісному та гусеничному ходу); визначено організатора тренінгу та семінару щодо набуття досвіду у боротьбі з ерозією грунтів; 28-29 жовтня 2015 року відбулася робоча поїздка делегації Кіцманського району до Сучавського повіту (Румунія) з метою участі у семінарі-тренінгу на тему: «Ерозія ґрунту в Сучавському повіті та стандарт управління сільського господарства в Румунії і в Європейському Союзі».
Оголошено відкриті торги, предметом закупівлі яких є: автогрейдер - 2 шт.; екскаватор канальний - 2 шт.; дизельне паливо (для експериментальної ферми, тобто буде вибрана ділянка сільськогосподарських земель – найбільш еродованих (згідно з проведеними дослідженнями), на якій будуть здійснюватися заходи з боротьби з ерозією ґрунтів).
Також у рамках програми підтримки територіального співробітництва країн Східного партнерства «Україна-Молдова» від Кіцманського району було підготовлено та направлено на конкурсний відбір такі проектні пропозиції: «Використання європейського досвіду у боротьбі з ерозією ґрунтів» для закупівлі додаткового обладнання на Кіцманський район; «Проведення берегоукріплюючих робіт для мінімізації наслідків повеней в низинах Кіцманського району Чернівецької області та району Фалєшти»; «Впровадження європейського досвіду в сфері переробки сміття в сільській місцевості».
З метою залучення державної підтримки для реалізації проектів будівництва об’єктів соціально-економічної сфери у травні-червні 2015 року на розгляд регіональної конкурсної комісії було надано перелік інвестиційних проектів, що можуть реалізовуватися за рахунок коштів державного фонду регіонального розвитку в Кіцманському районі в 2015 році, а саме:
- Будівництво загальноосвітньої школи І-ІІ ступенів в с.Глиниця Кіцманського району;
- Будівництво резервуарів чистої води та реконструкція каналізаційно-насосної станції по провулку Сторожинецькому в м.Кіцмань;
- Реконструкція силового електрообладнання і автоматизація електродвигунів насосів ВНС Кіцманського ВУЖКГ;
- Будівництво другої нитки водогону Лужани-Кіцмань Чернівецької області.
Протягом 2015 року райдержадміністрацією було активізовано роботу щодо залучення в економіку району коштів міжнародної технічної допомоги та з інших джерел.
На території району реалізується інфраструктурний компонент ІІІ Фази Проекту ЄС/ПРООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду»: в громадах с.Глиниця, с.Драчинці, смт.Неполоківці та с.Стрілецький Кут.
Також для покращення розвитку інфраструктури аграрного ринку шляхом залучення коштів європейського співтовариства район бере участь і в економічному компоненті проекту ЄС/ПРООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду» (створення сільськогосподарських обслуговуючих кооперативів). Так, в селі Шишківці створено СОК «ЕКО ПЕРСПЕКТИВА» та відкрито техніко-інформаційний центр.
СІЛЬСЬКЕ ГОСПОДАРСТВО
Сільгоспвиробниками району в 2015 році одержано 559 млн. грн. валової продукції, що майже на рівні минулого року.
В сільськогосподарських підприємствах району в 2015 році урожайність зернових склала 47,9 ц/га, зокрема:
Озима пшениця – 52,3 ц/га
Озимий ячмінь – 42,3 ц/га
Яра пшениця – 34,3 ц/га
Ярий ячмінь – 32,9 ц/га
Кукурудза – 49,7 ц/га
Озимий ріпак – 19,5 ц/га.
Урожайність, більшу ніж районний показник, отримали: ТОВ «Агрофірма Оршівська» – 82,4 ц/га, СВК «Зоря» – 65 ц/га, ТОВ «Колосок-1» – 61 ц/га, ТОВ «Валявське» – 49,6 ц/га.
Під урожай 2016 року сільськогосподарськими підприємствами посіяно 5112 га озимої пшениці, що на рівні минулого року. Виорано на зяб 8133 га.
В сільськогосподарських підприємствах району на 1.01.2016 року нараховується 4597 голів ВРХ, це на 479 голів менше до 1.01.2015 року.
Виробництво молока складає 9485 тонн, що на 461 тонну менше від минулорічного показника. Продуктивність корів по сільськогосподарських підприємствах району складає 5279 кг молока, що на 259 кг менше від показника минулого року, зокрема в СВК «Зоря» – 6025 кг, ТОВ «Валявське» – 5724 кг, ТОВ «АТЗТ Мирне» – 5096 кг.
За 2015 рік по сільськогосподарських підприємствах обсяг реалізації м’яса худоби та птиці в живій вазі складає 11745 тонн, що на 975 тонн більше ніж у 2014 році.

ПРОМИСЛОВІСТЬ
Промисловими підприємствами району за 2015 рік вироблено промислової продукції в діючих цінах на суму 447,82 млн. грн., що на 136,34 млн. грн. більше, порівняно з 2014 роком. Темп росту виробництва промислової продукції в діючих цінах склав 143,8%.
Значний обсяг виробництва промислової продукції досягнуто: ТОВ “УПГ-Інвест”- у сумі 280,63 млн.грн.; ТОВ “Дьолер Буковина” - на 108,14 млн.грн; ДП “Неполоковецький комбінат хлібопродуктів” - на 22,75 млн.грн.
Обсяг реалізованої продукції у 2015 році становив 433,15 млн. грн., що на 101,79 млн. грн. більше, ніж у 2014 році. Темп росту обсягу реалізованої продукції склав 130,7%.

ЕНЕРГЕТИКА
За липень-грудень 2015 року споживачами району використано 11,5 млн. м3 газу на загальну суму 52 млн. грн. Рівень оплати за спожитий газ становить 41,8 млн. грн. або 80,4%. Рівень розрахунків населення (без пільг і субсидій) становить 33,3 млн. грн., або 74,8%. Кіцманським УЕГГ у рамках інвестиційних програм у 2015 році було замінено 45 шт. побутових газових лічильників у населення, замінено обладнання ШГРП – 7шт. та реконструйовано ГРП – 1шт. В 2015 році в районі здійснено капітальний ремонт котелень із заміщенням природного газу альтернативними видами палива в 10-ти бюджетних установах. Вартість робіт із різних джерел фінансування склала 4,1 млн. грн.
У 2015 році усіма абонентами району спожито електроенергії 84,6 млн. кВт/год. на суму
70 млн. грн., розрахунок становить 67,8 млн. грн., або 96,9%. Рівень оплати за електроенергію населенням склав 94,8%.

ЖИТЛОВО-КОМУНАЛЬНЕ ГОСПОДАРСТВО
З метою покращення якості надання житлово-комунальних послуг населенню проводиться робота зі створення альтернативних підприємств з обслуговування та утримання житлового фонду. На даний час в районі створено 21 об’єднання співвласників багатоквартирних будинків та 1 житлово-будівельний кооператив, які обслуговують 22 будинки загальною площею 17,3 тис.м2. В 2015 році в м.Кіцмань створено 2 ОСББ.
Відповідно до програми державної підтримки населення, ОСББ та ЖБК для впровадження енергозберігаючих заходів в Кіцманському районі банківськими установами оформлено 182 кредити для здійснення енергозберігаючих заходів.
За 2015 рік в районі населенню надано житлово-комунальних послуг на загальну суму 41,2 млн. грн., фактично оплата за послуги становить 40,9 млн. грн., або 99,2%.
Заборгованість станом на 1.01.2016 року складає 7,65 млн. грн. та 16,42 млн. грн. переплата за послуги із газопостачання. За 2015 рік темп зростання (зменшення) заборгованості населення з оплати житлово-комунальних послуг у порівнянні з відповідним періодом попереднього року становить 83,4%.

СПОЖИВЧИЙ РИНОК
Загальний обсяг роздрібного товарообороту торгової мережі та ресторанного господарства (з урахуванням міжрайонного обміну) за січень-вересень 2015 року становить 204,4 млн. грн., що на 16 млн. грн. або на 8,5% більше від обсягів січня-вересня 2014 року.
Обсяг реалізованих платних послуг за січень-грудень 2015 року складає 38749 тис. грн., що більше на 11610,3 тис. грн. або на 42,8% проти відповідного показника 2014 року.

ПІДПРИЄМНИЦТВО
Станом на 1.01.2016 року в районі у сфері малого і середнього бізнесу функціонувало 242 малих підприємства, що більше проти 2014 року на 3% (+7), та 10 середніх підприємств, що на рівні минулорічного показника.
Загальна чисельність суб’єктів підприємницької діяльності - фізичних осіб станом на 1.01.2016 року складає 2949, або менше на 6,3% до 2014 року (- 199).
За 2015 рік в районі відкрито 9 магазинів, 2 кіоски, 2 торгових павільйони з продажу хлібобулочних виробів Чернівецького хлібокомбінату, аптеку та CТО “Шиномонтаж”.
За 2015 рік суб’єктами малого та середнього підприємництва району сплачено всього податкових платежів 43206,7 тис.грн., що складає 52,3% до бюджетів усіх рівнів. Сплачено єдиного внеску на загальнообов’язкове соціальне страхування на суму 97397,9 тис.грн., що на 9817,2 тис.грн. більше проти 2014 року.

РИНОК ПРАЦІ
Впродовж 2015 року соціальними послугами центру зайнятості скористалося 2615 осіб, які мали статус безробітного, що на 7,5% (на 212 осіб) менше, ніж у 2014 році. Статус безробітного набуло 1547 осіб, з числа тих, що звернулися в службу зайнятості в пошуках роботи, що на 7 осіб менше в порівнянні із минулим роком.
За сприяння центру зайнятості у 2015 році працевлаштовані 848 осіб, з них 681 безробітний.

СОЦІАЛЬНИЙ ЗАХИСТ ТА СОЦІАЛЬНЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ
З метою забезпечення ефективного соціального захисту населення району станом на 1 січня 2016 року відділом адресних соціальних допомог прийнято 15409 заяв від громадян на призначення всіх видів допомог та субсидій, що на 6992 чи на 83% більше, ніж за 2014 рік (8417).
Станом на 1 січня 2016 року субсидію на оплату житлово-комунальних послуг отримує 7267 сімей. Загальна сума нарахованих субсидій за 2015 рік складає 46291,9 тис. грн., в тому числі на СГТП – 1382,5 тис. грн. Профінансовано допомог сім’ям з дітьми та малозабезпеченим сім’ям, інвалідам дитинства в сумі 73135,04 тис. грн., це становить 100,1% проти 2014 року. Будинкам сімейного типу в 2015 році профінансовано 1099,15 тис. грн.
Виплачено компенсації громадянам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи - 986,8 тис.грн. Нараховано пільг населенню по енергетичній субвенції станом на 1.01.2016 року – 12074 тис. грн. Надано пільг на перевезення автомобільним транспортом станом на 1.01.2016 року – 1365,4 тис.грн., залізничним – 465 тис.грн. Інші пільги станом на 1.01.2016 року: нараховано – 288,4 тис. грн., профінансовано в сумі 227,9 тис. грн.
За 12 місяців 2015 року виплачено компенсації на оплату житлово-комунальних послуг особам, які переселилися з зони проведення АТО, в сумі 561,3 тис.грн.
За квітень-грудень 2015 року виплачено щорічну разову грошову допомогу ветеранам війни та жертвам нацистських переслідувань у сумі 956,3 тис.грн. Компенсовано установам витрати по середньомісячній заробітній платі, виплаченої учасникам АТО – 717,8 тис. грн. Виплачено військовослужбовцям, звільненим з військової строкової служби – 45,7 тис.грн.
Протягом 2015 року згідно з рішенням районної комісії з розподілу коштів, виділених на районну комплексну програму соціальної підтримки малозабезпечених верств населення «Турбота», надано одноразову грошову допомогу 1148 громадянам на загальну суму 617150 грн. Соціальними робітниками відділення соціальної допомоги вдома впродовж 2015 року було відвідано одиноких непрацездатних громадян 95 480 разів і надано 334 180 послуг.

ЗАРОБІТНА ПЛАТА
Відповідно до останніх наданих управлінням статистики даних середньомісячна заробітна плата на одного штатного працівника економіки району за 2015 рік збільшилась порівняно з відповідним періодом 2014 року (2206 грн.) на 378 грн. і становить 2584 грн. Співвідношення до 2014 року складає 117,1%.

ПЕНСІЙНЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ
Станом на 1.01.2016 на обліку в управлінні Пенсійного фонду в Кіцманському районі перебуває 19206 пенсіонерів. Середній розмір пенсії в 2015 році по району в порівнянні з 2014 роком зріс на 115,13 грн. і становить 1384,53 грн.

ОСВІТА
В районі функціонує 39 загальноосвітніх навчальних закладів (19 – ЗНЗ І-ІІІ ст., 1 – заклад нового типу – Кіцманська районна гімназія, 13  – ЗНЗ І-ІІ ст., 6 – ЗНЗ І ст., в тому числі 2 школи-сад та НВК), 29 дошкільних навчальних закладів та 2 позашкільні навчальні заклади. Станом на 1.09.2015 року в загальноосвітніх навчальних закладах навчається 7173 учні, з яких сформовано 409 класів. За шкільну парту вперше сіли 834 першокласники. З вересня 2015 року у навчальні заклади району прийнято на роботу 23 молодих педагоги.
В районі дошкільною освітою охоплено 2387 дітей у 106 групах. Охоплення дітей дошкільного віку (від 3-х до 6-ти років) дошкільною освітою становить 87%. Значно оновлено та поповнено навчально-матеріальну базу шкіл. На виконання заходів з енергозбереження у навчальних закладах району проведено заміну віконних та дверних блоків на енергозберігаючі металопластикові у кількості 418 штук.
На підготовку всіх освітніх установ району до нового навчального року було використано всього 5574403 грн., з них: бюджетних коштів – 2793816 грн., спонсорських коштів – 935112 грн., батьківських коштів – 1088643 грн., інше – 756832 грн.

КУЛЬТУРА
За 2015 рік на покращення матеріально-технічної бази закладів культури було витрачено 459,969 тис.грн., з них – 324,178 тис.грн. бюджетні кошти, 35,2 тис.грн. спонсорські кошти та 4,29 тис.грн – кошти спец. рахунків. Протягом 2015 року у 33 закладах культури було проведено ремонтні роботи, на які витрачено 1216,28 тис. грн., з них 1194,83 тис. грн – бюджетні кошти, 21,8 тис.грн. – спонсорські кошти.
Протягом 2015 року відбулися різні культурно-масові заходи, які відображали мистецьке життя району: відзначення державних свят, пам’ятних дат, місцевих свят. У закладах культури району проведено тематичні вечори, бесіди, усні журнали, присвячені 73 річниці Повстанської Армії та Дню українського козацтва, мітинги-реквієми, вечори-пам’яті, вечори-спомини до Дня вшанування жертв Голодомору та другої річниці Революції Гідності.
В 2015 році у с.Мамаївці по вул.О.Кобилянської, 4, навпроти старої школи, встановлено пам’ятник Дмитру Гнатюку – Герою України, Народному артисту України, всесвітньо відомому баритону, академіку Академії мистецтв України.

ДІТИ, СІМ’Я ТА МОЛОДЬ
Проведено ряд обстежень сімей, які опинилися в СЖО; семінарів з питань попередження насильства в сім’ї; заходів, спрямованих на попередження торгівлі людьми, обстеження будинків сімейного типу; надано допомогу для сім’ї, яка опинилася в СЖО, також сім’ї з дітьми, які є ВПО із зони АТО, малозабезпеченим сім’ям; організовано відпочинок дітей, батьки яких перебували в зоні АТО.

ФІЗИЧНА КУЛЬТУРА І СПОРТ
Збірні команди району успішно виступають в обласних та державних змаганнях. В обласній спартакіаді школярів наш район посів ІV загальнокомандне місце. У вересні проводились фінальні обласні сільські спортивні ігри, де збірні команди нашого району в загальнокомандному заліку посіли ІІ місце. Члени збірної команди України Петро Ілик та Уляна Деревенко посіли І місце у чемпіонаті Європи з гирьового спорту.
В червні 2015 року проведено обласну спартакіаду в м.Новоселиця з волейболу, міні–футболу, шахів, шашок, настільного тенісу серед державних службовців. Команда нашого району посіла ІІ загальнокомандне місце.
У вересні 2015 року проведено обласну спартакіаду серед людей з обмеженими фізичними можливостями з таких видів спорту: кидки баскетбольного м’яча в кільце, городки, спортивна гра «Боче», фігурне водіння на колясці, «Дартц». На Всеукраїнській спартакіаді серед людей з обмеженими фізичними можливостями команда Кіцманського району, в складі збірної області, посіла ІІ загальнокомандне місце.
Успішно виступили спортсмени с.Шишківці в обласних змаганнях “Краще спортивне село Буковини”, де посіли ІІ загальнокомандне місце. З 25 по 27 вересня 2015 року в смт.Немішаєво Бородянського району Київської області відбулися Всеукраїнські змагання «Краще спортивне село України 2015 року», присвячені 65-річчю ВФСТ «Колос». За підсумками загальнокомандного заліку збірна команда с.Шишківців зайняла 4 місце на Всеукраїнських змаганнях «Краще спортивне село України 2015 року». За підсумками всіх етапів з мотокросу юний спортсмен з Киселівського ЗНЗ І-ІІІ ст. Максим Купіна посів І місце серед юнаків України.

ОХОРОНА ЗДОРОВ’Я
В 2015 році в ЦРЛ виконано 98301 ліжко/день, при середньому перебуванні на ліжку 10,2 днів, проліковано 9676 хворих. Обіг ліжка складає 32,8. Середній відсоток виконання роботи ліжка 93,8 по ЦРЛ.
Показники діяльності галузі: прийнято в поліклінічному відділі та амбулаторіях - 578779 осіб; відвідування вдома – 60247 осіб; проліковано в стаціонарі – 9676 осіб; оперативна активність складає 66%; проліковано в денному стаціонарі та вдома – 10863 особи; обстежено флюрографічно – 27938 особи; відвідування ФАПів – 179476.
На утримання закладів охорони здоров’я використано 44,8 млн.грн.

ТЕХНОГЕННА БЕЗПЕКА
У рамках відпрацювання завдань функціонування системи цивільного захисту району в особливий період 3 лютого 2015 року на базі Кіцманського райавтодору проведено штабне тренування, з залученням всіх служб цивільного захисту району, на тему: «Організація управління заходами цивільного захисту населення і територій від надзвичайних ситуацій у мирний час та в особливий період», а 10 грудня 2015 року на базі Кіцманського АТП 17739 було проведено спеціальне тренування формувань цивільного захисту району на тему: «Дії органів управління та сил спеціалізованих служб цивільного захисту при загрозі та виникненні надзвичайних ситуацій на автодорогах району за наслідками складних погодних умов у осінньо-зимовий період 2015-2016 років».
Також було проведено тактико-спеціальні навчання з ліквідації лісових пожеж 19 травня на території лісонасадження Драчинецького лісництва Урочище «Луги» та 30 червня у селі Нижні Станівці. Протягом 2015 року проведено 18 засідань районної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій.

Протипожежне забезпечення
Протягом 2015 року в Кіцманському районі виникло 57 пожеж, що на 9,5% менше, ніж в 2014 році (в 2014 році було 63 пожежі). В рамках акції «Збережемо житло від пожеж» охоплено всі населені пункти району та перевірено 1785 житлових будинків громадян. На утримання 12 місцевих пожежних команд району протягом 2015 року витрачено 896 тис. 216 грн. Рішеннями сесій районної ради для потреб районного пожежно-рятувального підрозділу в 2015 році було виділено 89 тис. 280 грн., на які закуплено паливно-мастильні матеріали та 8 комплектів бойового одягу.
ЗЕМЕЛЬНІ РЕСУРСИ
Станом на 31.12.2015 по Кіцманському району проведено реформування 63-ох агроформувань. Унаслідок реформування створено 190 нових агроформувань.
На території району розпайовано і передано у приватну власність 26,1 тис. га. Станом на 31.12.2015 набули право на земельну частку (пай) 18566 громадян та всі (100%) отримали сертифікати на право на земельну частку (пай). 16700 громадянам оформлено державні акти на право власності на земельні ділянки.
За 2015 рік продано 16 земельних ділянок загальною площею 20952 кв. м на суму 784806 грн., з яких 394579 грн. надійшло від продажу розстрочених платежів за минулий рік.
Станом на 31.12.2015 року виготовлено та видано громадянам 1193 витягів з нормативної грошової оцінки земельних ділянок та довідок. Також продано право оренди на 4 земельні ділянки сільськогосподарського призначення державної власності для ведення товарного сільськогосподарського виробництва (Оршовецька сільська рада – земельна ділянка площею 12,0000 га; Шипинецька сільська рада – 2,6084 га; Стрілецькокутська сільська рада – земельна ділянка площею 0,3073 га, Кіцманська міська рада – 70,8339 га). Переможцями земельних торгів у формі аукціону з продажу права оренди земельних ділянок укладені та зареєстровані договори оренди вищезазначених земельних ділянок в установленому законодавством порядку.

АДМІНІСТРАТИВНІ ПОСЛУГИ ТА СТАН РОЗГЛЯДУ ЗВЕРНЕНЬ ГРОМАДЯН
За 2015 рік Центром надано 6597 результатів адміністративних послуг, що у 7,5 раза більше, ніж за 2014 рік. Крім того, надано 77 документів дозвільного характеру. За 2015 рік надано 12980 консультацій. Кількість послуг, що надається в Центрі, в середньому за місяць становить 550. Кількість відмов у наданні адмінпослуг становить 313, що становить 4,5% до загальної кількості наданих позитивних результатів адміністративних послуг.
Протягом 2015 року до райдержадміністрації надійшло 694 звернення громадян (проти 456 звернень за 2014 рік).
З усіх звернень, які надійшли, найбільше (358) стосуються виділення матеріальної допомоги та соціального захисту населення, 88 – аграрної політики та земельних відносин, 83 – комунального господарства, 41 – житлової політики, 26 – забезпечення дотримання законності та правопорядку.

ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ЗАКОННОСТІ, ПРАВОПОРЯДКУ,ПРАВ І СВОБОД ГРОМАДЯН
Станом на 31.12.2015 року на території Кіцманського району зареєстровано 443 злочини проти 306 за 2014 рік, тобто спостерігається збільшення злочинності на 44,8% (по області збільшення на 17,1%). Із 443 зареєстрованих злочинів особи встановлено по 227, питома вага встановлених осіб складає 51,2% (по області 41,1%).
Повна версія звіту голови районної державної адміністрації про хід виконання Програми економічного і соціального розвитку Кіцманського району на 2015 рік є на сайті Kitsman.bukoda. gov. ua в розділі документи – звіти голови райдерж-адміністрації.


Схожі новини:

Бюджет Кіцманського району за 9 місяців перевиконано

Бюджет Кіцманського району за 9 місяців перевиконано

18 жовтня відбулося засідання колегії райдержадміністрації під керівництвом голови районної державної адміністрації Івана Друцула, у якому взяли участь
Бюджет Кіцманського району за 9 місяців перевиконано

Бюджет Кіцманського району за 9 місяців перевиконано

18 жовтня 2016 року відбулося чергове засідання Колегії райдержадміністрації під керівництвом голови районної державної адміністрації Івана Друцула, у якій
Відбулося засідання колегії РДА

Відбулося засідання колегії РДА

Минулого понеділка, під головуванням Івана Друцула, відбулося чергове засідання колегії районної державної адміністрації. Звертаючись до присутніх, керівник
Рейтинг високий, потенціал — вищий

Рейтинг високий, потенціал — вищий

За результатами діяльності районних державних адміністрацій, виконавчих комітетів Чернівецької та Новодністровської міських рад за січень-грудень 2013 року
Працювати відповідально

Працювати відповідально

Учора, 22 листопада, під головуванням першого заступника голови райдержадміністрації Валентини Рухтурак відбулося чергове засідання колегії
Громада — велика сила

Громада — велика сила

19 квітня на базі Драчинської та Глиницької сільських рад відбулася Координаційна рада з питань місцевого самоврядування при голові Кіцманської районної ради.

Додати коментар

Ваше Ім’я:
Ваш E-Mail:
Запитання:
Як звали Шевченка
Відповідь:*
Код:
Кликните на изображение чтобы обновить код, если он неразборчив
Введіть код:

soc

Ми в соц.мережах
soc soc soc soc
Погода


ВХІД НА САЙТ