Громадсько-політичний тижневик Кіцманщини

Газета «Вільне життя» стає вільною

11 мар 2016

Газета «Вільне життя» стає вільною

Довгоочікуваний закон про реформування державних та комунальних друкованих засобів масової інформації діє з 1 січня 2016 року. Редакціям обласних, районних та міських видань, засновниками чи співзасновниками яких є органи влади і місцевого самоврядування (державні адміністрації і ради), дається три роки для реформування. Перший етап — для редакцій, які добровільно хочуть роздержавитися в пілотному проекті до жовтня 2016 року. Потім Держкомтелерадіо і Національна Спілка журналістів України обіцяють вивчити досвід «пілотників», врахувати недоліки закону, при потребі — запропонувати поправки до нього. З 1 січня 2017 року почнуть реформуватися всі інші видання, у співзасновниках яких є органи влади і місцевого самоврядування. Цей процес завершиться до кінця 2018.

Трудовий колектив редакції Кіцманської районної газети «Вільне життя» першим серед районок Буковини вирішив взяти участь у першому,  пілотному етапі реформування ЗМІ відповідно до Закону України «Про реформування державних і комунальних друкованих засобів масової інформації». Зваживши всі переваги та ризики цього кроку, у нас перемогло бажання бути самостійними та творити оновлену незалежну газету. Пропозиції щодо терміну і способу реформування передано райдержадміністрації та районній раді, які протягом місяця мають прийняти рішення про вихід із складу співзасновників газети «Вільне життя». Тоді редакція, відповідно до закону, буде перетворена членами трудового колективу у суб’єкт господарювання із збереженням назви, цільового призначення і тематичної спрямованості друкованого засобу масової інформації.
Зізнаємося чесно — цей крок непростий і доволі ризикований. Оскільки наша держава переживає серйозну кризу, це впливає і на стан ЗМІ. У зв’язку із значним зростанням курсу валют папір та друк газети за останній рік подорожчали удвічі. Адже і друкарська фарба, і газетний папір купуються за кордоном. А ще кілька років тому можна було придбати папір Жидачівського комбінату, який тепер практично не працює… Подорожчання енергоносіїв, зменшення обсягів реклами, зниження купівельної спроможності населення — все це призводить до того, що невеликі місцеві газети ледь зводять кінці з кінцями. Проте ми все ж з оптимізмом дивимося в майбутнє, і цього оптимізму нам додають наші віддані читачі. Адже «Вільне життя» передплачують понад 5 тисяч жителів Кіцманщини, ще кілька сотень купують газету у роздріб. Саме ці люди додають нам впевненості у потрібності нашої роботи і вселяють віру в майбутнє. Адже ми творимо газету для читачів, прагнемо робити її кращою і цікавішою.
Час  підтвердив: місцева преса має авторитет у читачів, її головна перевага – близькість до людей. А це створює неповторно теплу ауру довіри.
Іноді низьку популярність місцевих медіа пояснюють навалою офіціозу. Тож чи буде газета після роздержавлення писати про те, що робить влада? Це питання досить неоднозначне. Влада має бути прозорою? Безперечно. Людям цікаво й потрібно знати, які рішення приймаються владою, яким чином вони позначаться на житті громади і кожної людини. Тож і офіційні повідомлення, роз’яснення й консультації посадових осіб – річ необхідна й досить популярна. Наприклад, роз’яснення щодо отримання субсидій чи інформація про пільги, про харчування в школах або про розподіл місцевого бюджету. Ми прагнемо виробити узагальнені й розумні підходи до офіційних повідомлень. Вони мають сприяти прозорості, а не піару влади. Читачам цікаві не лише звіти про виконану роботу, а роз’яснення законів, нормативних актів, попередження, поради, з офіційних виступів — лише головне, найцікавіше, найгостріше. Ми розуміємо, що газета буде популярною й авторитетною за умови сміливого втручання в болючі місцеві проблеми,  критичних і аналітичних публікацій.
Попереду — нелегкий, але потрібний шлях реформування. Багато читачів нас запитують, чи виживе, чи збережеться газета «Вільне життя» після роздержавлення.
Кіцманська газета має більш як 70-літню історію. Її творили талановиті і віддані своїй професії люди. Газетні підшивки за ці десятиліття ми вважаємо найціннішим скарбом редакції, адже вони — справжній літопис життя району, кожного села, в них — розповіді про тисячі наших земляків та знакові події Кіцманщини. Перервати цю традицію ми не маємо права, тож робитимемо все, від нас залежне і незалежне, щоб «Вільне життя» й надалі було цікавою, потрібною, змістовною газетою. Йдучи у ногу з часом, наша редакція першою з районних видань Буковини створила сайт газети, на якому прочитати про новини Кіцманщини можуть не лише наші земляки, а й українці, які живуть в різних куточках світу.
Звісно, в редакції є чимало проблем. Одна з найголовніших — відсутність власного приміщення. До 1990 року редакція тоді «Радянського життя» знаходилась в окремій будівлі на вул.Червоноармійській, навпроти районної друкарні. Потім влада забрала редакцію поближче до себе, так би мовити «під крило» — в адмінбудинок. Тепер у колишній редакційній будівлі знаходиться церква. А навпроти — практично непрацююча друкарня з купою порожніх приміщень.
Розуміючи, що роздержавлення рано чи пізно стане реальністю, ми підшуковували приміщення в центрі Кіцманя. Із тих, які могла здати редакції в оренду районна рада, або й передати на баланс, нам виділили стареньку будівлю колишньої дитячої бібліотеки біля комунгоспу. Протягом п’яти років редакція за власні (зароблені, а не бюджетні) кошти робила там ремонт, витративши близько 250 тисяч гривень ще за старими цінами. Будівля потребує подальшого ремонту фасаду, у ній починає протікати дах. Тож коштів на ремонт треба ще чимало, але чи є сенс їх вкладати в орендоване приміщення? Тим більше, зараз грошей в редакції немає… Неодноразові прохання передати хоча би на баланс редакції цю будівлю поки що не були почуті.
Та ми віримо — все налагодиться. З вашими, шановні читачі, допомогою і підтримкою ми будемо творити «Вільне життя» разом, зробимо все, щоб газета була потрібною, цікавою і успішною. Побажайте нам удачі!

Ольга КУЛЬКО,
головний редактор газети
"Вільне життя".


Схожі новини:

Головне — не втратити читача в процесі реформування ЗМІ

Головне — не втратити читача в процесі реформування ЗМІ

11 березня в обласній державній адміністрації відбулося засідання круглого столу на тему: «Реформування державних і комунальних друкованих ЗМІ –
Журналістів районних ЗМІ вчили основам законодавчого забезпечення їх діяльності

Журналістів районних ЗМІ вчили основам законодавчого забезпечення їх діяльності

Про якісну журналістику, медіа-право, новітні медіа та інші корисні речі минулого понеділка говорили в Чернівцях під час семінару, який відбувся у рамках
Новий законопроект про роздержавлення комунальної преси винесено на громадське обговорення

Новий законопроект про роздержавлення комунальної преси винесено на громадське обговорення

Державний комітет телебачення і радіомовлення виніс на громадське обговорення доопрацьований законопроект «Про реформування державних і комунальних
Наша газета буде роздержавлюватися

Наша газета буде роздержавлюватися

Феномен українського Майдану — це зародження громадянського свідомого суспільства. Люди вимагають системних змін у всіх сферах життя України. Навіть ті,
Позиція  редактора  газети

Позиція редактора газети

У минулому номері газети «Вільне життя» були надруковані матеріали, які стосувалися державної мови. Один із них — стаття депутата райради Івана Гулея «До
Свобода слова: перспективи та реалії

Свобода слова: перспективи та реалії

Такою була тема «круглого столу» з нагоди Дня журналіста, в якому взяли участь голова райдержадміністрації Олег Унгурян, голова районної ради Василь Ящук,

Додати коментар

Ваше Ім’я:
Ваш E-Mail:
Запитання:
Як звали Гагаріна
Відповідь:*
Код:
Кликните на изображение чтобы обновить код, если он неразборчив
Введіть код:

soc

Ми в соц.мережах
soc soc soc soc
Погода


ВХІД НА САЙТ