Громадсько-політичний тижневик Кіцманщини

Грошова допомога при виході на пенсію за віком працівникам освіти, охорони здоров’я та соціального захисту, а також спортсменам та артистам

26 фев 2016

Пунктом 7-1 розділу XV «Прикінцеві положення» Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» передбачено, що особам, які на день досягнення пенсійного віку, передбаченого статтею 26 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», працювали в закладах та установах державної та комунальної форми власності, на посадах, робота на яких дає право на призначення пенсії за вислугу років відповідно до пунктів „е”-„ж” статті 55 Закону України «Про пенсійне забезпечення», і мають страховий стаж (для чоловіків — 35 років, для жінок — 30 років) на таких посадах, а також якщо вони до цього не отримували будь-яку пенсію, при призначенні пенсії за віком виплачується грошова допомога, яка не підлягає оподаткуванню, у розмірі їх десяти місячних пенсій станом на день її призначення.
Порядок обчислення страхового стажу, що дає право на призначення грошової допомоги, та її виплати, затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 23.11.2011 р. №1191.

Згідно з вказаним Порядком до страхового стажу, що визначає право на виплату грошової допомоги, зараховуються періоди роботи в закладах та установах державної та комунальної форми власності на посадах, робота на яких дає право на призначення пенсії за вислугу років відповідно до пунктів „е” і „ж” статті 55 Закону України «Про пенсійне забезпечення», що передбачені:
- переліком закладів і установ освіти, охорони здоров’я та соціального захисту і посад, робота на яких дає право на пенсію за вислугу років, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 4.11.1993 р. №909;
- переліком посад артистів театрально-концертних та інших видовищних закладів, підприємств і колективів, які мають право на пенсію за вислугу років, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 12.10.1992 №583.
Для осіб, які мають право на призначення пенсії за вислугу років відповідно до пункту „є” статті 55 Закону України «Про пенсійне забезпечення», до страхового стажу для визначення права на виплату грошової допомоги зараховується час перебування таких осіб у складі збірних команд України, а також колишньої Української РСР.
Страховий стаж, що дає право на призначення грошової допомоги, враховується в календарному обчисленні. При цьому допускається підсумовування страхового стажу за періоди роботи, які дають право на призначення пенсії відповідно до пунктів „е” — „ж” статті 55 Закону України «Про пенсійне забезпечення».
 Грошова допомога надається особам, яким, починаючи з 1 жовтня 2011 року, призначається пенсія за віком відповідно до Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування».
Для визначення розміру грошової допомоги враховується місячний розмір пенсії, обчислений згідно із статтями 27 і 28 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», станом на день її призначення.
Виплата грошової допомоги здійснюється органами Пенсійного фонду України одноразово у розмірі десяти місячних пенсій за рахунок коштів Державного бюджету України одночасно з першою виплатою пенсії, яка призначена до виплати.


Схожі новини:

Стосується учасників бойових дій

Стосується учасників бойових дій

Згідно зі ст.12  ЗУ «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» особи, які належать до учасників бойових дій, мають право на
Роз’яснює податківець

Роз’яснює податківець

Чи звільняються від сплати земельного податку  юридичні особи — власники земельних ділянок у разі надання земельних ділянок в оренду платнику ФСП?
Виплата пенсії за минулий час

Виплата пенсії за минулий час

Нараховані суми пенсії, на виплату яких пенсіонер мав право, але не отримав своєчасно з власної вини, відповідно до статті 46 Закону України “Про
Право на пенсію за особливі заслуги

Право на пенсію за особливі заслуги

З 1 січня 2014 багатодітні батьки матимуть право на призначення пенсії за особливі заслуги перед Україною З 1 січня 2014 року набирає чинності Закон №170-VII
Для обчислення розміру пенсії застосовується поняття «страховий стаж», а для визначення права на пільгову пенсію та на пенсію за вислугу років — «стаж роботи за спеціальністю»

Для обчислення розміру пенсії застосовується поняття «страховий стаж», а для визначення права на пільгову пенсію та на пенсію за вислугу років — «стаж роботи за спеціальністю»

Відповідно до п.1 ст.24 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування», який набув чинності з 1 січня 2004 року,
Інваліди війни, зверніть увагу!

Інваліди війни, зверніть увагу!

Управління пенсійного забезпечення військовослужбовців та деяких інших категорій громадян головного управління Пенсійного фонду України в Чернівецькій області

Додати коментар

Ваше Ім’я:
Ваш E-Mail:
Запитання:
Як звали Гагаріна
Відповідь:*
Код:
Кликните на изображение чтобы обновить код, если он неразборчив
Введіть код:

soc

Ми в соц.мережах
soc soc soc soc
Погода


ВХІД НА САЙТ