Громадсько-політичний тижневик Кіцманщини

Головне в нашій роботі — забезпечення своєчасної виплати пенсій

06 ноя 2015

Робота управління Пенсійного фонду України в Кіцманському районі спрямована на забезпечення своєчасної виплати пенсій та допомог, підвищення якості обслуговування громадян, вдосконалення взаємодії з органами державної виконавчої влади з питань наповнення бюджету Пенсійного фонду. Проводиться інформаційно-роз’яснювальна робота серед населення району, вживаються заходи для забезпечення конституційного права громадян на звернення та створення умов для реалізації цього права.
Надходження власних коштів до бюджету Пенсійного фонду за 9 місяців ц.р. склали 942,26 тис. грн., що становить 141,4% планового завдання та у 1,7 раза більше, порівняно з відповідним періодом минулого року.

Надходження власних коштів з урахуванням сум єдиного соціального внеску, розподіленого на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування, за 9 місяців поточного року склало 61474,09 тис. грн. (102,5% планового завдання та 109,5% у порівнянні з відповідним періодом минулого року).
Станом на перше жовтня цього року пенсії отримували 19286 пенсіонерів.
Спеціалістами управління забезпечено своєчасне призначення та перерахунки пенсій. У відповідності до діючого законодавства України опрацьовано 2362 п.с., з них 678 нових призначень, 54 — по спецзаконах, 29 — на пільгових умовах, 30 —за вислугу років, 565 — інші види пенсій, 1684 перерахунки.
Управління Пенсійного фонду України в Кіцманському районі для забезпечення якісного обслуговування громадян працює за принципом «єдиного вікна». Протягом звітного періоду на прийом у відділ з обслуговування та розгляду звернень громадян звернулося 6774 громадян, яким було надано кваліфіковані консультації та вичерпні відповіді.
Управлінням вживаються усі заходи для недопущення виникнення боргів до Пенсійного фонду. На звітну дату недоїмка з невідшкодованих витрат Пенсійного фонду за пільговими пенсіями склала 303,9 тис. грн., що на 18,9 тис. грн. більше, ніж на 1.01.2015 р.
Заборгованість до Пенсійного фонду України станом на 1.10.2015 року зі сплати страхових внесків склала 64,3 тис. грн.
Сума заборгованості з наукових пенсій станом на 1.10.2015 року склала 155,7 тис. грн. (ДП «Лужанський експериментальний завод»). Ця заборгованість опрацьована в судовому порядку. Рішення суду знаходиться на виконанні в органах ДВС.
Усі суми боргів охоплені позовною роботою. Станом на 1 жовтня 2015 року на виконанні у відділі державної виконавчої служби перебуває 214 виконавчих документів на 851,4 тис. грн., з яких 106 судових рішень на 639,1 тис. грн., 29 вимог — 203,3 тис. грн. та 79 рішень про застосування фінансових санкцій на суму 8,9 тис. грн.
Із початку року до Чернівецького окружного адміністративного суду управлінням подано 29 позовних заяв на суму 74,8 тис. грн., задоволено позовів 12 на загальну суму 39,2 грн. Надійшло за позовами 74,8 тис. грн. Перебуває на розгляді 9 позовів на 40,4 тис. грн.
Станом на 1.10.2015 р. надходження через органи ДВС 52,8 тис. грн., з яких зі сплати єдиного соціального внеску — 22,0, зі сплати страхових внесків — 12,4 тис. грн., пільгової пенсії — 18,4 тис. грн.
Управлінням здійснюються контрольно-перевірочні функції, передбачені діючим законодавством. У зв’язку із змінами законодавства, спеціалістами управління перевірки суб’єктів господарювання проводяться виключно за їх заявами. В цьому році здійснено 79 позапланових документальних перевірок, виявлено 63 випадки порушень.
Відповідно до графіку проведено 29 перевірок поштових відділень, в т.ч. 3 — позапланові. Виявлено 3 випадки порушення на суму 7,6 тис. грн. (без відмітки літери «Д» по довгостроковому дорученні), що повністю відшкодовано.
Проведено 34 перевірки установ банків, в т.ч. — 2 позапланові. Порушень не виявлено.
Здійснюючи контроль за цільовим використанням коштів Фонду, спеціалісти провели 270 зустрічних перевірок достовірності довідок про стаж та заробіток (150 довідок про заробітну плату та 120 довідок про стаж) на 89 підприємствах, в установах та організаціях. Виявлено 25 порушень, з них: 7— завищення заробітку на суму 5545,4 тис. грн.; 7— заниження заробітку на суму 1,9 тис. грн.; 11— недостовірні дані про стаж. Враховуючи, що зустрічні перевірки проводяться одночасно з призначенням пенсій, переплати та недоплати упереджуються.
Так, впродовж звітного періоду було проведено 9 перевірок по додаткових ставках, з них всі з операцій з набуття права власності на легкові автомобілі, що підлягають першій державній реєстрації в Україні.
В управлінні ведеться Реєстр застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов’язкового державного соціального страхування, здійснюється постійний моніторинг поданих відомостей та аналіз їх достовірності.
З метою підвищення рівня інформування населення району щодо роз’яснення діючого пенсійного законодавства, працівники управління у звітному періоді взяли участь у 30 виїзних прийомах громадян в сільських та селищних радах району, проведено 20 виїздів до осіб з обмеженими фізичними можливостями та інвалідів першої групи за місцем їх проживання. Крім того, організовуються зустрічі в трудових колективах, проводяться семінари та «круглі столи» з керівниками та спеціалістами підприємств, установ, організацій та підприємцями району. Взято участь у семінарі з керівниками та спеціалістами підприємств, установ, організацій району щодо роз’яснення положень Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування». З початку року в районній газеті «Вільне життя» опубліковано 38 статей, розміщено 90 матеріалів на сайтах районної ради та райдержадміністрації.
Громадяни мають можливість отримати консультації та роз’яснення від спеціалістів управління на постійно діючій «гарячій» телефонній лінії, а також скористатися послугами інформаційного кіоску. На інформаційних стендах управління розміщено необхідні додаткові матеріали.
Веб-портал електронних послуг Пенсійного фонду України дозволяє всім бажаючим отримувати інформацію, яка накопичена в інформаційних базах даних Пенсійного фонду України. Впродовж січня – вересня 2015 року до управління надійшло 32 письмових звернень. Всі вони розглянуті у встановлені терміни.

Петро ЛУМЕЙ,
начальник управління
Пенсійного фонду України в районі.


Схожі новини:

Пенсії науковим працівникам після звільнення з роботи не зменшаться

Пенсії науковим працівникам після звільнення з роботи не зменшаться

З 1 квітня 2015 року набувають чинності зміни до законодавства щодо виплати пенсій «науковим» пенсіонерам в період роботи. У період роботи на
Фінансування виплати пенсій іде за графіком

Фінансування виплати пенсій іде за графіком

Управлінням Пенсійного фонду України в Кіцманському районі своєчасно розпочато фінансування виплати пенсій за березень 2014 року. Відповідно до Закону України
В управлінні Пенсійного фонду відкрито «Єдине вікно»

В управлінні Пенсійного фонду відкрито «Єдине вікно»

Відділ для обслуговування громадян за принципом "Єдиного вікна" урочисто відкрили минулого вівторка на першому поверсі в управлінні Пенсійного фонду в районі.
З 1 липня перераховано пенсії  колишніх військовослужбовців

З 1 липня перераховано пенсії колишніх військовослужбовців

На Буковині завершено черговий етап реалізації соціальних ініціатив Президента України В.Януковича у сфері пенсійного забезпечення. У порядку, визначеному
З 1 липня перераховано пенсії колишніх військовослужбовців

З 1 липня перераховано пенсії колишніх військовослужбовців

На Буковині завершено черговий етап реалізації соціальних ініціатив Президента України В.Януковича у сфері пенсійного забезпечення. У порядку, визначеному
Єдиний соціальний внесок

Єдиний соціальний внесок

Згідно ст. 4, 9 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування», платниками єдиного внеску є

Додати коментар

Ваше Ім’я:
Ваш E-Mail:
Запитання:
Як звали Гагаріна
Відповідь:*
Код:
Кликните на изображение чтобы обновить код, если он неразборчив
Введіть код:

soc

Ми в соц.мережах
soc soc soc soc
Погода


ВХІД НА САЙТ