Громадсько-політичний тижневик Кіцманщини

Держсанепідслужба проаналізувала готовність навчальних закладів до нового навчального року

21 авг 2015

Під час розширеного засідання колегії Держсанепідслужби України фахівці з усіх регіонів проаналізували готовність навчальних закладів до нового навчального року 2015-2016. Учасники колегії ухвалили рішення проводити ґрунтовний моніторинг умов перебування, харчування, виховання та медичного обслуговування дітей у навчальних закладах постійно, а не тільки у період підготовки до нового навчального року.
«Якість отримання освіти в значній мірі залежить від стану здоров’я учнів та умов навчання, — зазначив у своїй доповіді Олексій Даниленко, начальник відділу санітарного нагляду та профілактики неінфекційних захворювань Держсанепідслужби України. — Для покращення показників здоров’я дітей різних вікових груп необхідно посилити профілактичну роботу. Особливу увагу слід приділяти формуванню здорового середовища у навчальних закладах».

Це можливо за умови неухильного дотримання санітарних норм і правил облаштування навчальних закладів та територій, що до них прилягають, та завдяки дотриманню режиму навчально-виховного процесу та відпочинку, умов здорового харчування.
Для приведення навчальних закладів до вимог санітарних правил і норм на початку серпня керівникам шкіл і дитсадків було направлено понад 13 тисяч пропозицій щодо зміцнення матеріально-технічної бази, з яких поки що виконано близько 50%.
Основні порушення санітарного законодавства традиційні. За результатами обстежень встановлено, що у неналежних умовах знаходяться 137 дошкільних та 379 загальноосвітніх навчальних закладів країни. Із загальної кількості навчальних закладів проведення реконструкції та капітального ремонту потребують 392 дошкільних навчальних заклади та 974 — загальноосвітніх. Зокрема, у Сумській області відповідно — 74 та 148, Одеській — 43 та 149, Закарпатській — 42 та 93, значних відновлюваних робіт потребують заклади, які постраждали від бойових дій у Луганській та Донецькій областях.
Відсутні джерела централізованого чи локального водопостачання у населених пунктах або невідповідність води з локальних джерел нормативам, через що на привозній воді працюють 267 (2,1%) дошкільних та 395 (2,3%) загальноосвітніх навчальних закладів. Найбільша кількість таких закладів у Миколаївській (71 і 68) та Одеській областях (44 та 65).
У ході підготовки до нового 2015-2016 навчального року було досліджено 3134 проби води за бактеріологічними та 2674 — за санітарно-хімічними показниками. Питома вага нестандартних проб за бактеріологічними показниками склала 3,5%, за санітарно-хімічними — 9,1% (у попередньому році 5,6% та 9,9%). Найгірші показники зафіксовано у Миколаївській (6,9% та 26%), Житомирській (8,9% та 27%) та Тернопільській областях (3% та 31%). Не проводився лабораторний контроль якості питної води взагалі у Запорізькій, Київській, Черкаській областях та м.Києві.
Спостерігаємо негативну динаміку в організації каналізування закладів. У 2014 році не були підключені до централізованого або локального каналізування, залишилися каналізовані на вигріб, 5,1 тис. (41,8%) дошкільних та 7,5 тис. (43,6%) загальноосвітніх навчальних закладів. До теперішнього часу залишаються неканалізованими взагалі 281 дошкільний та 791 загальноосвітній навчальні заклади.
Досі потребують облаштування внутрішніх санітарно-гігієнічних приміщень (туалетів) близько 10% загальноосвітніх навчальних закладів.
У цьому році на пічному опаленні взимку залишаються 784 (6,4%) дошкільних та 1111 (6,5%) загальноосвітніх навчальних закладів. У попередньому році цей показник складав 5,8% та 7,3% відповідно.
Довідково: відповідно до законодавства, нині під наглядом Держсанепідслужби знаходиться 12,3 тис. дошкільних та 17,1 тис. загальноосвітніх навчальних закладів.

Прес-служба
Держсанепідслужби України.
Тел. (044) 425-50-69.


Схожі новини:

Розпорядження №339 від 10 жовтня 2016 р. Кіцманської районної державної адміністрації

Розпорядження №339 від 10 жовтня 2016 р. Кіцманської районної державної адміністрації

Про прийняття рішень щодо початку опалювального сезону 2016-2017 років у населених пунктах району Керуючись пунктом 2 статті 20 Закону України «Про
Тиждень знань з основ безпеки життєдіяльності

Тиждень знань з основ безпеки життєдіяльності

З метою пропаганди здорового, активного способу життя, вивчення і використання на практиці правил основ безпеки життєдіяльності, попередження загибелі та
Про прийняття рішень щодо закінчення опалювального сезону

Про прийняття рішень щодо закінчення опалювального сезону

Розпорядження районної державної адміністрації щодо закінчення опалювального сезону 2013-2014 років на території Кіцманського району №80 зареєстровано 24
На Кіцманщині завідуючу дитсадочка звинувачують у вимаганні грошей у батьків

На Кіцманщині завідуючу дитсадочка звинувачують у вимаганні грошей у батьків

Органи прокуратури Чернівецької області в ході перевірки виявили, що завідуюча дошкільного навчального закладу одного із сіл Кіцманського району вимагала від
Правоосвітня робота

Правоосвітня робота

Минулого тижня відбулося чергове засідання координаційно-методичної ради з правової освіти населення, яке вела її голова — перший заступник голови
Дітям — особливу увагу!

Дітям — особливу увагу!

Протягом серпня Кіцманським РВ УДТБ у Чернівецькій області проведено позапланові перевірки протипожежного стану шкіл на території Кіцманського району (з метою

Додати коментар

Ваше Ім’я:
Ваш E-Mail:
Запитання:
Як звали Гагаріна
Відповідь:*
Код:
Кликните на изображение чтобы обновить код, если он неразборчив
Введіть код:

soc

Ми в соц.мережах
soc soc soc soc
Погода


ВХІД НА САЙТ