Громадсько-політичний тижневик Кіцманщини

Громадянська мережа ОПОРА: «Рекордсменом по роботі з виборцями серед мажоритарників Чернівецької області залишається Максим Бурбак»

19 июн 2015

На минулому тижні громадянська мережа ОПОРА оприлюднила дані за результатами піврічної роботи депутатів-мажоритарників Буковини, де  спостерігачі ОПОРИ  відзначили, що співпраця народного депутата від 204-ого виборчого округу Максима Бурбака з громадянами — є чи не найактивнішою.  Народний депутат отримав 347 звернень від громадян з  усіх  округів області, на основі  яких  було підготовлено 302 депутатські звернення. Загалом, парламентарі від чернівецьких округів написали 513 депутатських звернень, скарг, клопотань, листів, 57 депутатських запитів, 44 законопроекти. Всього ж мажоритарники отримали 621-е звернення від громадян.
З цього приводу наші запитання адресуємо Максиму Бурбаку.

— Максиме Юрійовичу, з якими проханнями чи проблемами найчастіше звертаються громадяни? Яка подальша доля цих звернень?
— Поруч із законотворчою діяльністю найважливішим у діяльності народного депутата є робота на окрузі, зустрічі з людьми, трудовими колективами. Особисто цьогоріч зміг поспілкуватися на 24 особистих прийомах з понад двома сотнями буковинців.
Питання, які найчастіше піднімаються в зверненнях громадян, це — порушення чинного законодавства з боку посадовців різного рангу, благоустрій населених пунктів, отримання державних актів на право власності на землю, ремонт доріг, про соціальний захист (виплата пенсій, поновлення на роботі, призначення субсидій) тощо.
Звернення  громадян опрацьовуються, на їх основі готуються депутатські, надсилаються, розглядаються, вирішуються по суті. Зокрема, за  останні 5 місяців до різних інстанцій мною надіслано 302 депутатських звернення, спрямованих на усунення порушень чинного законодавства, вирішення злободенних та нагальних питань, які хвилюють буковинців. Ще 71-е на стадії підготовки.
— Який відсоток  позитивного вирішення питань на користь громадян?
— У відсотковому  еквіваленті точно сказати не можу, проте  всі питання  намагаюсь тримати на контролі і таки доводити до логічного завершення.
Щодо позитивних рішень, то деякі  проблеми вирішені, деякі — в процесі реалізації. До прикладу, на прохання громади села Веренчанка Заставнівського району посприяти з ремонтом  залізничної станції (влаштування водостічної системи, заміна віконних і дверних блоків, завершення внутрішніх оздоблювальних робіт), було підготовлено депутатське звернення до Укрзалізниці. Питання щодо продовження ремонтних робіт та виконання благоустрою прилеглої території було погоджено і,  наскільки  мені відомо,  вирішення  цієї проблеми — в процесі. Депутатське звернення  до тієї ж Укрзалізниці на основі звернення мешканців села Ленківці Кельменецького району допомогло зберегти в цьому населеному пункті зупинки приміських поїздів, які через нього курсують.
— Відомо, що Ви допомагаєте виборцям  не тільки свого округу. Є приклади успішних  вирішень проблем в  інших округах Буковини?
— Звичайно. Для мене не існує поділу на  свій округ, чужий. В допомозі та підтримці не відмовляю нікому. Щодо успішних вирішень, то є такі. Це і  нещодавно проголосовані парламентом поправки до законопроекту з  підвищення рівня соціального захисту, за яким  автомобіль, який був наданий державою людині з інвалідністю в якості гуманітарної допомоги, після її смерті залишається спадкоємцям — у відповідь на звернення  кіцманчан. Не забарилась і реакція на протест проти спорудження дериваційної міні-ГЕС громади села Підзахаричі  Путильського району, яку турбує  негативний вплив  такого будівництва на довкілля, що може призвести до руйнації екосистеми Черемошу. Депутатське звернення до Мінекології та природних ресурсів України допомогло призупинити будівництво. А екологічні інспекції в Івано-Франківській  та Чернівецькій областях наразі проводять перевірку будівництва малої ГЕС.
— Максиме Юрійовичу, на початку весни до Вас звернулися представники  ректорату ЧНУ, які поруч зі студентами цього навчального закладу опинилися в скрутній ситуації. Це питання  вирішене?
— Дійсно, через визнання неплатоспроможним банку «Надра», кошти близько  ста студентів-контрактників, внесені як  оплата за навчання через  цей банк, на рахунок університету не потрапили. Звернення університету до банку результатів не дали.  З цього приводу мною було направлено депутатське звернення на ім’я прем’єр-міністра  Арсенія Яценюка. В результаті відповідні доручення були дані міністру  освіти і науки  та міністру фінансів. Як повідомив міністр освіти і науки Сергій Квіт, Фонду гарантування вкладів фізичних осіб доручено перерахувати Чернівецькому національному університету кошти, які сплачені студентами-контрактниками за навчання.
— Ви розповіли про вирішення, здебільшого, колективних звернень. Чи з такою ж увагою Ви ставитеся до звернень індивідуальних?
— Безумовно.  Підтримка депутата допомагає заявникам вирішувати значну кількість особистих питань, в першу чергу соціального спрямування: це і отримання матеріальної допомоги на лікування, перерахунок пенсії, ліквідація заборгованості по заробітній платі тощо. Завдяки депутатським зверненням до органів прокуратури вдалося позитивно вирішити питання щодо представництва прокуратурою в судах інтересів тих громадян, які через незадовільний фізичний стан або похилий вік неспроможні самостійно захистити свої порушені права.
Індивідуальних звернень  дуже багато. Намагаюся реагувати на всі. Вдається.  З останніх таких, зокрема, нещодавно отримав інформацію, що завдяки моєму депутатському зверненню до кострижівського селищного голови та управління культури Чернівецької обласної державної адміністрації було відновлено на посаді одну з працівниць селищного будинку культури, яку безпідставно перевели з 0,5 ставки на 0,25. Також їй була нарахована невиплачена заробітна плата. Так що  працюємо.

Світлана ШАТКОВСЬКА.


Схожі новини:

Loading...
Щодо розгляду звернень громадян в Кіцманській місцевій прокуратурі

Щодо розгляду звернень громадян в Кіцманській місцевій прокуратурі

У статті 40 Конституції України зазначено, що усі громадяни мають право направляти індивідуальні чи колективні письмові звернення або особисто звертатися до
ОПОРА запрошує на серію публічних дискусій в районах  Чернівецької області на тему: «Робота народного депутата-мажоритарника за рік»

ОПОРА запрошує на серію публічних дискусій в районах Чернівецької області на тему: «Робота народного депутата-мажоритарника за рік»

15 грудня 2015 року о 14:00 годині у  приміщенні Герцаївської центральної районної бібліотеки (м. Герца, вул. Ломоносова, 1 ) відбудеться публічна
Що турбує людей?

Що турбує людей?

Розгляд звернень громадян був і залишається одним із важливих обов’язків органів місцевого самоврядування. Так до голови районної ради П.М.Лупула з
Люди звертаються за допомогою

Люди звертаються за допомогою

Протягом І півріччя 2012 року до райдержадміністрації надійшло 371 звернення (проти 680 звернень за аналогічний період 2011 року). Із них 230 письмових та 141
Земельні спори

Земельні спори

Відповідно до ст.12 Закону України «Про прокуратуру», в органах прокуратури вирішуються звернення про порушення прав громадян та юридичних осіб, крім скарг,
Щодо звернень громадян

Щодо звернень громадян

Один з важливих напрямків діяльності органів прокуратури — це захист прав і свобод людини і громадянина, зміцнення законності та правопорядку. Відповідно до

Додати коментар

Ваше Ім’я:
Ваш E-Mail:
Запитання:
Як звали Гагаріна
Відповідь:*
Код:
Кликните на изображение чтобы обновить код, если он неразборчив
Введіть код:

soc

Ми в соц.мережах
soc soc soc soc
Погода


ВХІД НА САЙТ