Громадсько-політичний тижневик Кіцманщини

Артеріальна гіпертензія

29 май 2015

Щороку у другу суботу травня за ініціативи ВООЗ оголошується день боротьби з артеріальною гіпертензією. В Кіцманському районі з 9 по 15 травня був оголошений тиждень боротьби з артеріальною гіпертензією, впродовж якого увагу населення до цієї проблеми медики привертали численними заходами. Так впродовж тижня у КУ «Кіцманська ЦРЛ» були організовані пункти вимірювання артеріального тиску, у відділеннях — виставки літератури з питань профілактики гіпертонії та дотримання здорового способу життя. Також постійно проводились бесіди та лекції.

Артеріальна гіпертензія або гіпертонічна хвороба — це хронічне захворювання, проявом якого є підвищення артеріального тиску.
Зазвичай її діагностують у людей після 40 років, як у чоловіків, так і в жінок. Підвищення тиску може не супроводжуватися жодними симптомами і з’ясуватися випадково при його вимірюванні. В деяких випадках може турбувати пульсуючий або стискаючий головний біль, який локалізується переважно в лобній, скроневій і потиличній ділянках. Можливе запаморочення, мерехтіння «мурашок» перед очима. Іноді з’являються дратівливість, безсоння, ниючий та колючий біль у серці.
Тому, щоб вчасно виявити гіпертонічну хворобу, слід регулярно вимірювати артеріальний тиск, оптимальний його рівень у дорослої людини в межах 120/90, постійне перевищення рівня тиску вище 140/90 мм.рт.ст. свідчить про наявність гіпертонії.
Отже, при виявленні у себе по-дібних симптомів, слід негайно звертатися до лікаря. При необхідності лікар призначить потрібний препарат, випише рецепт і спостерігатиме за перебігом захворювання.
Проте статистика показує, що лише 60% хворих на гіпертонічну хворобу  знають про своє захворювання, системно лікуватися починають лише 40%, а продовжують — 14%. Тобто, тільки кожен 3 хворий, який знає, що в нього АГ, починає лікуватись. Ось чому хворим на гіпертонічну хворобу потрібно усвідомити, що їм необхідне пожиттєве лікування.
Основними факторами, які сприяють розвитку артеріальної гіпертензії, є надлишкова вага тіла (більше 40% населення України має надмірну вагу, 20% має ожиріння, тобто це кожен 5–й українець), куріння, зловживання алкоголем, малорухливий спосіб життя, стреси.
В Україні зареєстровано понад 12 млн. осіб, хворих на артеріальну гіпертензію, що становить 32% дорослого населення. У Кіцманському районі за 2014 р. зареєстровано  19910 осіб, що становить 33,4%.
Аналіз загальної смертності населення нашої країни свідчить: 66,3% випадків смертей стаються через хвороби системи кровообігу, найважчими ускладненнями ГХ є інфаркти та інсульти. За 2014 р. в Кіцманському районі зареєстровано 51 випадок захворювання на гострий інфаркт міокарду (4 з цих людей померли), і 98 випадків інсультів (20 осіб померли). Саме тому своєчасне та адекватне лікування артеріальної гіпертензії сприятиме поліпшенню стану здоров’я суспільства в цілому.
Всесвітній день боротьби з артеріальною гіпертонією дає унікальну можливість ще раз звернути увагу на цю проблему, на важливість попередження серцево-судинних захворювань, допоможе підвищити рівень поінформованості населення і стимулювати обговорення в суспільстві питань збереження здоров’я та профілактики серцево-судинних захворювань.

Ірина Залявська,
завідуюча кардіологічним відділенням
Кіцманської ЦРЛ.


Схожі новини:

Глаукома — підступне захворювання

Глаукома — підступне захворювання

Починаючи з 2008 року, 6 березня оголошено Всесвітнім днем боротьби з глаукомою. Кількість хворих на глаукому у світі збільшується кожні 10 років приблизно на
Що потрібно знати про інсульт

Що потрібно знати про інсульт

В останні десятиріччя в Україні відбувається значне поширення цереброваскулярних (судинно-мозкових) захворювань (ЦВЗ) та патології серед осіб працездатного
Пілотний проект щодо протидії артеріальній гіпертензії

Пілотний проект щодо протидії артеріальній гіпертензії

Артеріальна гіпертензія – одна з найактуальніших проблем у медицині. Щорічно в Україні вперше виявляється понад 1 млн жителів з артеріальною
Високий тиск — у центрі уваги!

Високий тиск — у центрі уваги!

Чи вимірювали ви свій артеріальний тиск (АТ)? Оптимальним є АТ 120/80 мм рт.ст., а після позначки 140/90 людина поповнює список хворих на артеріальну
Гіпертонія: як попередити і як з нею жити?

Гіпертонія: як попередити і як з нею жити?

Небезпека полягає в тому, що в більшості випадків хвороба починається безсимптомно. Люди ії не відчувають і тому не вважають необхідним лікуватися, поки не
Як тримати артеріальний тиск у нормі

Як тримати артеріальний тиск у нормі

Чи вимірювали ви свій артеріальний тиск? Якщо тонометр показав вам 120/80 мм рт. ст., можете вважати себе щасливцем, бо це — норма. Оптимальним вважають тиск,

Додати коментар

Ваше Ім’я:
Ваш E-Mail:
Запитання:
Як звали Гагаріна
Відповідь:*
Код:
Кликните на изображение чтобы обновить код, если он неразборчив
Введіть код:soc

Ми в соц.мережах
soc soc soc soc
Погода


ВХІД НА САЙТ