Громадсько-політичний тижневик Кіцманщини

Свята і будні оршівського спортивного клубу

03 апр 2015

Свята і будні оршівського спортивного клубу

Фізкультурно-спортивний клуб “Атлетіко”, що вже більше року діє в Оршівцях, став виплеканою мрією цієї громади, яка при більш ніж двох тисячах населення, з них близько трьохсот — учні місцевої школи, довгий час не мала на території села хоч якогось пристойного спортивного залу. А той, що є в Оршовецькому ЗНЗ І-ІІІ ст., вже сам давно потребує ремонту і немає належних умов.
У минулому році сільський благодійний фонд “Соціум” та благодійний фонд “Зміцнення громад”, який працює під егідою агрокорпорації “Сварог Вест Груп”, а також небайдужі жителі села доклали всіх зусиль, аби в Оршівцях розпочав роботу сучасний і такий потрібний спортивний зал. Для цього довелося відновити занедбане приміщення адміністративно-культурного центру села: здійснено капітальні ремонтні та оздоблювальні роботи, встановлено потужну опалювальну систему та спортивне обладнання. Тож тут розмістився великий спортзал розміром 23х11,5 м, трибуни, зал для настільного тенісу, роздягальні, душові. На другому поверсі — зал із тренажерами та сектором зі спеціальним покриттям для занять боротьбою.

Нині діти та молодь села мають можливість відвідувати секції волейболу, баскетболу, міні-футболу, настільного тенісу. А також гуртки бойового мистецтва Айкідо, танців та аеробіки.
Голова правління благодійного фонду “Соціум” Микола Чередарик, який брав активну участь у втіленні цього задуму, з радістю спостерігає, як на заняття до спортивного клубу поспішають маленькі школярики, як, граючи у волейбол, проводять своє дозвілля учні старших класів і вивчають танцювальні па випускники.
— Це найкраще свідчення того, що наша громада живе і розвивається. Діти приходять сюди і потренуватись, і відпочити, зміцнити здоров’я і змістовно провести вільний час, — ділиться роздумами Микола Васильович. — Спрямовуючи свою енергію на заняття спортом, молодь стає осторонь шкідливих звичок і сумнівних компаній. Сподіваюся, що ми зможемо започаткувати гарну традицію у нашому селі і можливо з часом у Оршівцях з’являться цілі спортивні династії, на які багата Кіцманщина.
Задоволений діяльністю фізкультурно-спортивного клубу і його директор Віктор Огоньок, який водночас переймається поточними проблемами:
— Коли ми відкривали цей спортивний комплекс, то покладали надії, що у майбутньому він стане центром фізичної культури не тільки села, але й, можливо, району, адже іншого такого сучасного залу на Кіцманщині немає. Однак із плином часу далися взнаки фінансові труднощі, бо приміщення треба обігрівати, платити заробітну плату працівникам, забезпечувати спортивний інвентар. У минулому році ці питання вирішувалися за рахунок коштів, які надходили від відділу освіти за оренду спортзалу для учнів нашого Оршовецького загальноосвітнього навчального закладу. Шкільним автобусом дітей привозили до нас для занять фізкультурою. Та у зв’язку із ситуацією, що склалася в країні, шкільний автобус було передано на потреби АТО. А перетинати трасу Чернівці-Снятин навіть на пішохідному переході дітям небезпечно. Через брак фінансів доводиться перейматися тим, як утримати заклад. Опалюємо спортивний комплекс потужним твердопаливним котлом, що відповідає нинішнім українським реаліям і виправдовує себе економічно, та маємо проблему з твердим паливом — тирсою та дровами. Частково у цьому допомагає ВФСТ “Колос”, значну підтримку надає місцевий підприємець Іван Циганюк, який власним коштом турбується, щоб у спортивному залі було тепло. Спонсорську допомогу в оплаті за електроенергію надає приватний підприємець Сергій Танасійчук, підтримують й інші односельці, які вболівають за долю спортивного клубу. Щоб хоч якось зводити кінці з кінцями, започаткували символічну плату в сумі 6 грн. в годину з однієї особи. Це дозволяє хоча б покрити витрати на миючі засоби та господарський інвентар для прибирання у залі. Однак, наскільки знаю, і цей мізер викликає у багатьох невдоволення.
Дійсно, у селі вже тривалий час ведуться різні розмови про доцільність спортивного клубу, про джерела утримання тощо. Найкращим аргументом на користь “Атлетіко” є те, що у селі з’явився осередок, який об’єднує дітей різного віку довкола здорового способу життя і дає можливість спілкування поза школою та домом. Молодь також має можливість відволіктися від екранів комп’ютерів та телевізорів, і спрямувати свою енергію на оздоровлення, на активні види спорту в товаристві однолітків. А це означає пожвавлення соціального і культурного життя села, і його розвиток загалом. Тому дуже хотілося б, щоб цьому доброму починанню було приділено більше уваги. Адже фундамент для майбутнього нашого народу, для фізичного і духовного здоров’я нації закладається в наших дітях вже сьогодні. Як показав гіркий досвід, нам дуже потрібні сильні, витривалі і мужні захисники.

Янна НИКОЛАЙЧУК.
Фото автора.


Схожі новини:

Досягнення міського спортивного клубу

Досягнення міського спортивного клубу

Створений  у травні 2006 року, міський спортивний клуб «Кіцмань», який значну увагу у своїй роботі приділяє такому масовому і улюбленому
Вчимо і вчимося

Вчимо і вчимося

“Наш технікум” — так називається тема, яку вивчають студенти-першокурсники Кіцманського технікуму, коли приходять на заняття з іноземних мов.
В Оршівцях відкрито сучасний спортзал

В Оршівцях відкрито сучасний спортзал

Непересічна приємна подія відбулася минулого вівторка, 21 січня, в Оршівцях. Тут відкрили відбудований і реконструйований спорткомплекс із просторим залом,
Громада — за здоровий спосіб життя

Громада — за здоровий спосіб життя

Минулої неділі у нашому селі відбулася приємна подія: освячення нового дитячого спортивного майданчика на куті «Зарудка». Протягом певного часу
Спортивний зал повинен стати у школі класом №1

Спортивний зал повинен стати у школі класом №1

Традиційно  в другу суботу вересня в Україні відзначають День фізичної культури і спорту. Про розвиток фізкультури на Кіцманщині, досягнення спортсменів,
Дитячо-юнацькі спортивні школи запрошують

Дитячо-юнацькі спортивні школи запрошують

Протягом вересня-жовтня проводиться набір школярів у дитячі юнацько-спортивні школи Кіцманщини: при відділі освіти та ВФСТ «Колос». Важко

Додати коментар

Ваше Ім’я:
Ваш E-Mail:
Запитання:
Як звали Шевченка
Відповідь:*
Код:
Кликните на изображение чтобы обновить код, если он неразборчив
Введіть код:soc

Ми в соц.мережах
soc soc soc soc
Погода


ВХІД НА САЙТ