Громадсько-політичний тижневик Кіцманщини

Павло ЛУПУЛ: Ми маємо вистояти і побудувати істинно незалежну державу

16 мар 2015

Вже понад рік Україна переживає дуже складний період і майже стільки ж часу тривають бойові дії на Сході. Складна ситуація в державі позначається й на Кіцманщині. Так 2014 рік пройшов в умовах війни і жорсткої економії бюджетних коштів. Тож про те, як минулого року, попри всі труднощі, вдавалось забезпечувати життє-
діяльність району, на що в першу чергу була спрямована робота райради та які пріоритетні завдання заплановані на цей рік, нашому кореспондентові розповів голова районної ради П.М.Лупул, який рік тому, в такий нестабільний і тривожний час, очолив представницьку гілку влади на Кіцманщині.
— Спокій, мир і порозуміння були, є і продовжують залишатися для нас основним завданням. А досягти цього, знайти раціональне зерно можна тільки завдяки дискусії та досягненню компромісу. Зрештою, в результаті такого конструктивного діалогу та порозуміння на Кіцманщині було засновано громадський рух, який набув значного поширення — спочатку під час Революції гідності, а пізніше, більш масово, — під час антитерористичної операції на Сході.

Торік пріоритетними завданнями районної ради були допомога учасникам АТО та їх родинам, малозабезпеченим жителям району, а також турбота про дітей, зокрема, утримання та благоустрій закладів освіти, їх переведення на альтернативні види палива і ремонт дитячого відділення Кіцманської ЦРЛ, що протягом багатьох років перебувало в аварійному стані. Хочу наголосити, що в цьому році пріоритети залишаються незмінними.
— Що конкретно із запланованого вже вдалося реалізувати?
— Одним із прикладів, що вдалося зробити, є впровадження енергозберігаючих технологій. Постійне зростання цін на блакитне паливо та перебої в його постачанні довели, що комунальні заклади повинні стати енергонезалежними. Тому, щоб зменшити обсяги споживання природного газу бюджетними установами, зокрема закладами освіти та Кіцманською ЦРЛ, які в опалювальний сезон використовують найбільше газу, районна рада та райдержадміністрація прийняли рішення про необхідність переходу на альтернативні джерела енергії.
Першою в районі на обігрів з використанням твердого палива було переведено КУ «Кіцманська центральна районна лікарня». У 5-ти загальноосвітніх та 2-х дошкільних навчальних закладах уже завершується заміна газових котлів на твердопаливні і найближчим часом їх буде запущено в дію. Зокрема, в Ошихлібському, Валявському, Мамаївському №1, Шипинецькому ЗНЗ, Кіцманській районній гімназії, а також у Лужанському та Мамаївському ДНЗ. Це дасть змогу зменшити річне споживання блакитного палива. Практично на завершальній стадії і ремонт дитячого відділення райлікарні.
— Як Ви оцінюєте соціально-політичну ситуацію в країні?
— Згідний з людьми, що умови життя в Україні зараз дуже складні: усе дорожчає, витрати з кожним днем все більше перевищують доходи, стрімке неадекватне підняття тарифів на газ та електроенергію, знецінення гривні, висока інфляція лягають важким тягарем на плечі людей. Затягувати паски вже немає куди. Влада в такій ситуації мусить подумати про найбільш незахищених, простих українців та не залишити людей сам-на-сам з їхніми проблемами.
Після Революції гідності такого повороту подій не чекав ніхто. Всі вірили, що нарешті вдасться докорінно змінити країну, але, як виявилося, зробити це не так просто. Деякі кроки в цьому напрямку робляться, проте війна пригальмувала серйозні зміни в системі влади, економіці, монетарній політиці та проведенні реформ.
Але ж відомо, що Росія давно готувалася до вторгнення на нашу територію. Так, на долю України в ХХІ столітті випали тяжкі випробування, але ж свобода не дається легко. Лікування теж болісне, проте воно допомагає одужати. До того ж, ми нарешті не побоялися визнати, що незалежність нашої держави понад двадцять років була лише декларативною. Тож маємо вистояти в цій війні і побудувати істинно незалежну самодостатню демократичну державу.
— Важливу роль у вирішенні проблем жителів Кіцманщини відіграють депутати районної ради. Як можна охарактеризувати роботу депутатського корпусу?
— Діяльність депутатів розцінюю як надзвичайно ефективну. Вони — небайдужі, активні, патріотичні люди, чітко відстоюють позиції своїх громад. Такий підхід до справ і регулярна робота депутатських комісій є запорукою ефективного прийняття рішень ради. Основні питання життєдіяльності Кіцманщини обговорюємо на сесіях, постійних комісіях, засіданнях колегій районної ради. Також вважаю позитивним створення в районі ГО «Народна рада». Хоч дехто й критикує цю організацію, але, вважаю, що це той орган, який об’єднує думки і зусилля громадських організацій, політичних партій демократичного спрямування, громадян, які хочуть висловити свою позицію, подати тему для обговорення. Це — як дискусійний клуб з відпрацювання проектів різних рішень, вирішення проблем, які турбують громадськість.
У нинішніх складних умовах працювати дуже непросто. Відрадно, що люди з розумінням ставляться до проблем і, мирячись з матеріальними нестатками, усіма силами підтримують воїнів АТО, передаючи допомогу нашим бійцям і дітям Донбасу через волонтерів, зокрема, й через Кіцманський координаційний центр з надання матеріально-технічної допомоги Українському війську, що діє при районній раді.
Висловлюю велику подяку небайдужим жителям Кіцманщини, громадським активістам, волонтерам, керівникам місцевих рад, агрофірм, приватних і державних установ, депутатам усіх рівнів, громадським, політичним організаціям за порозуміння, співпрацю й чітке окреслення єдиного шляху в боротьбі за істинну, а не декларативну незалежність. Вірю в нашу перемогу, вірю в Україну! Слава Україні!

Інтерв’ю вела
Христина ФЕДИК.


Схожі новини:

Вдячні за допомогу!

Вдячні за допомогу!

Кіцманським територіальним центром постійно проводяться акції милосердя, метою яких є допомога малозабезпеченим громадянам району, в тому числі і підопічним
Бюджетні установи переходять на тверде  паливо

Бюджетні установи переходять на тверде паливо

Опалювальний сезон завершується, а на Кіцманщині вже підготувалися до нового. В семи освітніх закладах району ввели цього тижня в дію нові котельні на твердому
Мінімальний тариф на газ для населення зросте в 3,3 рази

Мінімальний тариф на газ для населення зросте в 3,3 рази

Нацкомісія, що здійснює регулювання у сфері енергетики і комунальних послуг, підвищила мінімальний тариф для населення на газ, використовуваний для опалення, в
Переходимо на твердопаливні системи обігріву

Переходимо на твердопаливні системи обігріву

Як уже повідомлялося, минулого тижня в Кіцманській центральній районній лікарні відбулась ознайомчо-презентаційна нарада з приводу завершення монтажних робіт
Вивчали, чи варто переходити на альтернативні види палива

Вивчали, чи варто переходити на альтернативні види палива

Минулого понеділка з метою вивчення доцільності переходу на альтернативні види палива делегація з Кіцманщини за участю голови районної ради Павла Лупула, в.о.
У райлікарні відремонтують дитяче відділення і переведуть котельню на тверде паливо

У райлікарні відремонтують дитяче відділення і переведуть котельню на тверде паливо

Першочергові потреби центральної районної лікарні — капітальний ремонт дитячого відділення та переведення котельні на тверде паливо —

Додати коментар

Ваше Ім’я:
Ваш E-Mail:
Запитання:
Як звали Гагаріна
Відповідь:*
Код:
Кликните на изображение чтобы обновить код, если он неразборчив
Введіть код:

soc

Ми в соц.мережах
soc soc soc soc
Погода


ВХІД НА САЙТ