Громадсько-політичний тижневик Кіцманщини

Про касові апарати

23 фев 2015

З 1 січня 2015 року згідно з Законом України від 28.12.14 №71-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо податкової реформи» розширилося коло осіб, зобов’язаних застосовувати в своїй діяльності касові апарати при роботі з готівкою.
До таких осіб віднесено:
- всіх юридичних осіб, незалежно від обраної системи оподаткування (спрощена чи загальна), у разі продажу послуг/робіт за готівку, незалежно від того, в якому місці приймається готівка —  в касі підприємства чи на місці розташування торгової точки;

- всіх фізичних осіб — приватних підприємців, незалежно від обраної системи оподаткування (спрощена чи загальна), винятки стосуються лише фізичних осіб — приватних підприємців, які здійснюють свою діяльність на ринках, при продажу товарів дрібнороздрібної торговельної мережі через засоби пересувної мережі, а також платники єдиного податку першої групи.
Тобто, РРО не застосовують платники єдиного податку першої групи, а також другої-третьої груп, якщо вони здійснюють діяльність на ринках або продають товари дрібнороздрібної торговельної мережі через засоби пересувної мережі.
Всі інші платники єдиного податку при здійсненні готівкових розрахунків зобов’язані застосовувати РРО.
При цьому застосування РРО платниками єдиного податку третьої групи розпочинається з 1 липня 2015 року, другої групи — з 1 січня 2016 року.
Платники єдиного податку другої і третьої груп (крім тих, які здійснюють діяльність на ринках, продаж товарів дрібнороздрібної торговельної мережі через засоби пересувної мережі), які з 1 січня до 30 червня 2015 року почали застосовувати у власній господарській діяльності РРО, з дати такого застосування до 1 січня 2017 року звільняються від проведення перевірок з питань дотримання порядку застосування таких РРО.
Для реєстрації РРО суб'єкт господарювання подає до органу державної фіскальної служби: заяву про реєстрацію РРО за формою №1-РРО (додаток 1) (далі — реєстраційна заява); копію документа, що підтверджує факт купівлі або безоплатного отримання РРО у власність, іншого документа, що підтверджує право власності або користування РРО; копію документа на право власності або іншого документа, що дає право на розміщення господарської одиниці, де буде використовуватися РРО; копію договору суб'єкта господарювання з ЦСО про технічне обслуговування та ремонт РРО.
Реєстраційна заява має бути підписана керівником суб'єкта господарювання або фізичною особою — підприємцем із зазначенням дати подання. Усі розділи реєстраційної заяви підлягають обов'язковому заповненню.
Копії документів засвідчуються підписом керівника суб'єкта господарювання або особистим підписом фізичної особи — підприємця.
У разі подання реєстраційної заяви в паперовому вигляді суб'єктом господарювання пред'являються оригінали відповідних документів.
При поданні реєстраційної заяви в електронному вигляді оригінали таких документів пред'являються разом із довідкою ЦСО про опломбування РРО та актом введення в експлуатацію.
Оригінали документів, крім реєстраційної заяви, повертаються суб'єкту господарювання, копії залишаються в державній фіскальній службі.
І головне, щоб не помилитися при обранні реєстратора розрахункових операцій, дозволеного до використання, варто скористатися Державним реєстром реєстраторів розрахункових операцій (затверджений наказом ДФС України №362 від 11.12.14 року), який знаходиться на офіційному сайті ДФС України за посиланням http://sfs.gov.ua/dovidniki--reestri--perelik/reestri/94957.html.


Схожі новини:

Платники єдиного податку зобов'язані сплатити єдиний соціальний внесок

Платники єдиного податку зобов'язані сплатити єдиний соціальний внесок

Відповідно до Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування», фізичних
Терміни сплати єдиного податку

Терміни сплати єдиного податку

Фізична особа-підприємець першої і другої груп сплачує єдиний податок щомісяця не пізніше 20 числа за наступний місяць. Відповідно до ст.122 Податкового
Щодо особливостей   перевищення обсягу доходу

Щодо особливостей перевищення обсягу доходу

У разі перевищення обсягу доходу в календарному кварталі у розмірі 300 тис.грн., платник єдиного податку І групи з наступного кварталу зобов’язаний за
Зміни в спрощеній системі оподаткування

Зміни в спрощеній системі оподаткування

Згідно з Законом України №71-VІІІ «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законів України (щодо податкової реформи)»  від
Ставки єдиного податку для фізичних осіб, які здійснюють кілька видів господарської діяльності

Ставки єдиного податку для фізичних осіб, які здійснюють кілька видів господарської діяльності

Платники єдиного податку І та ІІ групи, які здійснюють декілька видів господарської діяльності, повинні застосовувати максимальний розмір ставки податку,
До уваги приватних підприємців — фізичних осіб

До уваги приватних підприємців — фізичних осіб

Звертаємо увагу приватних підприємців-фізичних осіб, які перебувають на спрощеній системі оподаткування, що відповідно до ст.299 п.2 Податкового кодексу

Додати коментар

Ваше Ім’я:
Ваш E-Mail:
Запитання:
Як звали Гагаріна
Відповідь:*
Код:
Кликните на изображение чтобы обновить код, если он неразборчив
Введіть код:

soc

Ми в соц.мережах
soc soc soc soc
Погода


ВХІД НА САЙТ