Громадсько-політичний тижневик Кіцманщини

«Надра Банк» — банкрут, а що робити ошуканим?

20 фев 2015


Я одна з них. Моя донька, п’ятикурсниця ЧНУ, разом зі своїм однокурсником 21 січня скористалася послугами ПАТ «КБ «НАДРА» при оплаті за другий семестр навчання. Отримавши квитанцію, вони навіть не підозрювали, що в той день їх просто пограбували. Адже гроші на університетський рахунок не надійшли, а в деканаті попередили: не оплатите знову, буде наказ про відрахування. Приміщення банку закрите, а працівники, з якими зв’язалися телефоном, обмежуються словами: «Поки що нічого не знаємо, передзвоніть з понеділка». Звернення до обласного УМВС в Чернівецькій області не дало жодних результатів.  Довелося йти в обласне відділення Національного банку і писати заяву. І в такій ситуації опинилися чимало студентів і клієнтів ПАТ «КБ «НАДРА», який з 5 лютого 2015 р. став неплатоспроможним. Як ще можна діяти в цій ситуації, щоб все-таки повернути кошти? З цим запитанням звернулася в управління юстиції.

— На сьогоднішній день функціонує Фонд гарантування вкладів фізичних осіб, —розповів начальник Кіцманського районного управління юстиції Василь Маковійчук, — який діє на засадах, встановлених Законом України від 23 лютого 2012 року №4452-VI «Про систему гарантування вкладів фізичних осіб», і набув чинності 22 вересня 2012 року (із змінами та доповненнями, внесеними пізніше). Цим Законом розширено повноваження Фонду гарантування вкладів фізичних осіб, зокрема в частині щодо виведення неплатоспроможних банків з ринку шляхом здійснення тимчасової адміністрації та ліквідації. Також Законом передбачено умови, при настанні яких банк може бути віднесено до категорії проблемних та неплатоспроможних. Водночас скорочено до 7 днів термін початку виплат коштів вкладникам у випадку прийняття рішення про відкликання банківської ліцензії та ліквідацію банків.
Відповідно до ст.26 цього Закону, Фонд гарантує кожному вкладнику банку відшкодування коштів за його вкладом. Фонд відшкодовує кошти в розмірі вкладу, включаючи відсотки, нараховані на день початку процедури виведення Фондом банку з ринку, але не більше суми граничного розміру відшкодування коштів за вкладами, встановленого на дату прийняття такого рішення, незалежно від кількості вкладів в одному банку. Сума граничного розміру відшкодування коштів за вкладами не може бути меншою 200000 гривень. Адміністративна рада Фонду не має права приймати рішення про зменшення граничної суми відшкодування коштів за вкладами.
Отже,  виконання зобов'язань Фонду перед вкладниками здійснюється Фондом з дотриманням вимог щодо найменших витрат Фонду та збитків для вкладників у спосіб, визначений цим Законом, у тому числі шляхом передачі активів і зобов'язань банку приймаючому банку, продажу банку, створення перехідного банку протягом дії тимчасової адміністрації або виплати відшкодування вкладникам після ухвалення рішення про відкликання банківської ліцензії та ліквідації банку. Виплата відшкодування здійснюється з урахуванням сум, сплачених вкладнику протягом дії тимчасової адміністрації у банку. Вкладник набуває право на одержання гарантованої суми відшкодування за вкладами за рахунок коштів Фонду в межах граничного розміру відшкодування за вкладами після прийняття рішення про відкликання банківської ліцензії та ліквідацію банку.
Фонд гарантування вкладів фізичних осіб ввів тимчасову адміністрацію ПАТ «КБ «НАДРА» на 3 місяці з 6 лютого.
Поцікавилась я інформацією, розміщеною на сайті Національного банку. Як повідомляється, основна причина віднесення ПАТ «КБ «НАДРА» до категорії неплатоспроможних — недокапіталізація банку відповідно до вимог стрес-тестування та неприведення діяльності у відповідність до вимог законодавства України.
Національний банк наголошує, що 99% усіх вкладників ПАТ «КБ «НАДРА» мають вклади в межах 200 тис.грн. — суми, гарантованої Фондом гарантування вкладів фізичних осіб. Отже вони отримають свої вклади в повному обсязі.
Частина клієнтів зі значними обсягами вкладів (близько 1% від усіх вкладників) отримає свої вклади лише в межах суми, гарантованої Фондом.
Надія, що ошукані клієнти отримають свої кошти, є, а ось довіри  до банків поменшало.

Галина СКУЛЕБА.


Схожі новини:

Пільги та гарантії мобілізованим

Пільги та гарантії мобілізованим

20 травня 2014 року Верховна Рада України ухвалила закон «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення
Порядок державної реєстрації

Порядок державної реєстрації

Порядок державної реєстрації юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців, а також порядок внесення змін до відомостей про них, які містяться в Єдиному
“Про усунення негативних наслідків та недопущення переслідування та покарання осіб з приводу подій, які мали місце під час проведення мирних зібрань”

“Про усунення негативних наслідків та недопущення переслідування та покарання осіб з приводу подій, які мали місце під час проведення мирних зібрань”

29.01.2014 року Верховною Радою України прийнято Закон України “Про усунення негативних наслідків та недопущення переслідування та покарання осіб з
До уваги підприємців

До уваги підприємців

Відповідно до наказу Державного комітету України з питань технічного регулювання та споживчої політики від 11.10.2010 №457 «Про затвердження та
Сплата єдиного соціального внеску підприємцями-«спрощенцями»

Сплата єдиного соціального внеску підприємцями-«спрощенцями»

Управління Пенсійного фонду України в Кіцманському районі звертається до всіх приватних підприємців району, щоб не забули розрахуватися зі сплати єдиного
Сплата єдиного соціального внеску підприємцями «спрощенцями»

Сплата єдиного соціального внеску підприємцями «спрощенцями»

Управління Фонду в районі звертається до усіх приватних підприємців району з проханням до 20 квітня 2013 року провести розрахунок із Пенсійним фондом зі сплати
Говоря, что снаряд в одну воронку дважды не попадает ? Банк "Надра" это блестяще опроверг !!!

Додати коментар

Ваше Ім’я:
Ваш E-Mail:
Запитання:
Як звали Гагаріна
Відповідь:*
Код:
Кликните на изображение чтобы обновить код, если он неразборчив
Введіть код:soc

Ми в соц.мережах
soc soc soc soc
Погода


ВХІД НА САЙТ