Громадсько-політичний тижневик Кіцманщини

Стерилізація — вирішення проблеми з безпритульними тваринами

15 авг 2014

Стерилізація — вирішення проблеми з безпритульними тваринами

Проблема бездоглядних собак давно хвилює жителів Кіцманя, і не тільки. З цього приводу громадяни звертаються до міської ради, скаржаться депутатам. Прикрощі, яких завдають подекуди бездомні тварини, змушують схилятися до жорстоких заходів, таких, як відлов чи відстріл, хімічне отруєння. Різноманітні громадські організації радять органам місцевого самоврядування створювати притулки для собак та котів і бажано за межами населеного пункту, на що у більшості місцевих  рад не вистачає коштів. Однак у всьому світі вже багато років діють спеціальні програми зі стерилізації тварин.

Саме для того, щоб ознайомити жителів нашого міста та депутатів міської ради з проектом допомоги безпритульним тваринам, минулого тижня до Кіцманя завітали представники Міжнародної благодійної зоозахисної організації «Чотири лапи» (FOUR PAWS International).
Фахівці «Чотирьох лап» підготували фільм та презентацію, де розповіли про діяльність цієї організації, яка  була заснована 1988 року, та результати цієї роботи, які можна простежити у багатьох країнах світу, таких, як Нідерланди, Германія, Польща, Болгарія, Бельгія, США та Австрія (тут знаходиться головний офіс).
Угоду про співпрацю з Україною Міжнародна організація підписала у 2012 році у рамках підготовки до «Євро-2012». Відтоді «Чотири лапи» зосередилися на таких проектах в Україні, як «Допомога безпритульним тваринам» і «Порятунок бурих ведмедів». Саме перший з них може стати вагомою допомогою у подоланні проблеми безпритульних тварин і що найголовніше, гуманним методом. Адже, як свідчать результати дослідження, що було проведено Міжнародною організацією охорони здоров’я, у жодному районі, де проводилося знищення  безпритульних тварин, не спостерігалося очевидного зменшення їх кількості у довгостроковій перспективі. Тобто, за короткий проміжок часу собаки розмножуються і їхня популяція відновлюється. Організація «Чотири лапи» пропонує для вирішення цієї проблеми перевірений і надійний метод — стерилізацію.
Як розповіли представники «Чотирьох лап», ці операції нескладні, їх здійснюють професійні ветеринари. Тваринам вводять загальний наркоз, роблять невеличкий розріз. Для самців операція займає 10 хвилин, для самок — 20. Після стерилізації одну ніч тварина перебуває під наглядом, а вже наступного дня може повернутися в звичне для неї місце, може харчуватися, добре себе почуває. Усім тваринам, яким проходять стерилізацію, вводять також щеплення проти сказу, антигельмінтозний препарат та антибіотик. Тобто убезпечують собак і котів від хвороб, і захищають таким чином людей. Крім того, після стерилізації агресивні тварини стають набагато спокійнішими, відсутність гормонів позбавляє їх необхідності боротися за самку, відстоювати територію чи захищати малят. Таким чином зменшується кількість конфліктних ситуацій і нападів на людей, тварини можуть гармонійно жити у соціумі. А вже через кілька років у тих районах, де було проведено масову стерилізацію, спостерігається відчутне зменшення популяції бездомних собак та котів.     
До участі у цьому проекті долучилися студенти ветеринарного відділення Кіцманського аграрного технікуму, які минулого року протягом 3 тижнів проходили практику у ветеринарів «Чотирьох лап». Цього разу студенти-ветеринари вже у своєму навчальному закладі провели показову стерилізацію собаки разом зі своїми наставниками та за сприяння викладача технікуму Віктора Марковського.
Операції зі стерилізації тварин повністю безкоштовні. Фахівці «Чотирьох лап» самостійно проводять відлов і працюють не лише з безпритульними собаками, а й з кішками. Кожен власник тварини може записатися на прийом і безкоштовно простерилізувати свого домашнього улюбленця чи привести безпритульного чотириногого друга. Проект фінансують донорські зоозахисні організації багатьох країн Європи, зокрема Великобританії, Австрії, Німеччини, Швейцарії.
Наступний візит до Кіцманя «Чотири лапи» планують здійснити вже у вересні. Тож єдине, що залишається зробити нам з вами — відгукнутися на цю допомогу і з вдячністю прийняти її.

Янна НИКОЛАЙЧУК.
Фото автора. 


Схожі новини:

На порядку денному сесії міської ради було понад 70 питань

На порядку денному сесії міської ради було понад 70 питань

Минулої п’ятниці, 25 березня, відбулася чергова сесія міської ради сьомого скликання. Вона, як і районна, вперше відбулася з поіменним голосуванням, як
У Чернівцях особам без громадянства надаватиметься безкоштовна правова допомога

У Чернівцях особам без громадянства надаватиметься безкоштовна правова допомога

Чернівецька обласна організація «Комітет виборців» започаткувала безкоштовну правову приймальню для осіб без громадянства, де можна отримати цілий
У Кіцмані діятиме організація з захисту тварин

У Кіцмані діятиме організація з захисту тварин

Проблема безпритульних тварин, особливо бродячих собак, є актуальною для кожного населеного пункту, незалежно від його розташування та кількості населення.
Народна рада має об’єднати зусилля громади для вирішення існуючих проблем

Народна рада має об’єднати зусилля громади для вирішення існуючих проблем

Нещодавні події в Україні довели, що для ефективної роботи влади потрібен контроль її дій  з боку громадськості та постійний діалог між ними. Саме для
Їхнє покликання — рятувати тварин

Їхнє покликання — рятувати тварин

Практичне навчання студентів – це одна з основних складових частин навчального процесу, метою якого є закріплення і поглиблення знань, а також розвиток
Відбулися семінари з представниками місцевого самоврядування

Відбулися семінари з представниками місцевого самоврядування

Минулого четверга в залі районної ради відбулися семінари під головуванням голови районної ради Василя Ящука за участі голів міської, селищних, сільських рад,

Додати коментар

Ваше Ім’я:
Ваш E-Mail:
Запитання:
Як звали Шевченка
Відповідь:*
Код:
Кликните на изображение чтобы обновить код, если он неразборчив
Введіть код:soc

Ми в соц.мережах
soc soc soc soc
Погода


ВХІД НА САЙТ