Громадсько-політичний тижневик Кіцманщини

Сесія Лашківської сільської ради переросла в нічний пікет

04 июл 2014
Сесія Лашківської сільської ради переросла в нічний пікет
Жителі Лашківки і Витилівки на сесії Лашківської сільської ради 27 червня висловили депутатам наполегливу вимогу відновити повноваження лашківського сільського голови Івана Ванчуляка та написати заяви про складання депутатських мандатів. Люди наполягли, щоб сесію провели в їх присутності у вестибюлі сільради.
Проте депутати продовжували розглядати інші питання порядку денного, які були заплановані. Обурені люди скандували «Заяви на стіл!». Натомість народні обранці закрили сесію і зайшли в кабінет секретаря сільради.
 «До людей!» — вигукували їм з коридору. Однак ті ігнорували.

На це обурені представники територіальної громади, які підтримують сільського голову, відповіли пікетуванням сільської ради. Вони заблокували кабінет секретаря і не випускали депутатів, вимагаючи відновити повноваження сільського голови хоча б до винесення рішення суду (справа досі перебуває на розгляді в суді, а засідання два рази переносилися). Адже в селі є ряд питань, які потребують термінового вирішення. Одне з них — виплата заробітної плати працівникам дошкільних навчальних закладів Лашківки та Витилівки, а також працівникам Лашківської сільської ради за останні два місяці — було винесено на розгляд сесії. Адже печатка, якою завіряють платіжні документи, знаходиться в І.І.Ванчуляка.
На цьому фоні знову розгорілася суперечка щодо того, в кого має бути печатка, необхідна для завірення документів. Присутні наполягали, щоб печатка залишалася в сільського голови, і виступали проти надання секретарю сільради права першого підпису. За словами депутатів, щоб виплатити заборговану зарплату, І.І.Ванчуляку пропонували завірити печаткою платіжні документи і далі тримати печатку в себе. Але також це не було зроблено.
Ситуацію ніяк не вдавалося владнати. Верх взяли емоції, посипалися взаємні образи, докори і звинувачення.
Голова районної ради Павло Лупул і його заступник Василь Грекул, вислухавши учасників конфлікту, пропонували різні шляхи вирішення проблеми.
— Немає таких питань, які не можна було б вирішити. Тож ми сьогодні мусимо знайти компромісне рішення, щоб працівники дитячих садків і сільської ради отримали зарплату, щоб були розблоковані рахунки, а всі рішення сільради були чинні і їх можна було б подавати до інших інстанцій. Зараз основне — розблокувати роботу сільської ради, — наголосив заступник голови районної ради Василь Грекул.
— Якщо депутати і сільський голова не можуть знайти спільної мови, визначальне слово має сказати громада, — зазначив голова районної ради Павло Лупул. — Якщо конфлікт не вирішиться, доведеться проводити дострокові вибори. Наприклад, у жовтні, разом із парламентськими. Але в першу чергу необхідно виплатити людям зарплату. Для цього потрібно знайти хоч якийсь компроміс.
Порозуміння не було досягнуто, бо, за словами депутатів, у селах більше двох тисяч виборців, серед яких, запевняють, є й їхні прихильники.
— Але на пікет прийшли лише ті, які підтримують сільського голову. Ми ж людей, котрі поділяють нашу точку зору, попросили не приходити, щоб не розпалювати конфлікт, — кажуть депутати.
Деякі з них говорили, що нічого зі свого депутатства не мають і готові хоч зараз написати заяву про складання повноважень, але через принцип не поспішають цього робити.
Сельчани теж не відступали і продовжували відстоювати свою думку.
Позицію мітингувальників підтримували представники Кіцманського ГО «Майдан» і Самооборони в нашому районі. Активісти теж неодноразово спілкувалися з депутатами і рекомендували їм зважати на думку громади.
Минали хвилини, за ними — години... Час від часу люди патріотично співали Державний Гімн або скандували різні вигуки і гасла. Кілька разів вмикали сирену. До сільської ради сходилося, з’їжджалося все більше жителів Лашківки і Витилівки. Одні стояли в коридорі, інші — надворі і на дорозі, очікуючи розв’язання конфлікту.
Напруга зростала. Протести та непорозуміння між депутатами і громадою переросли в нічний пікет. Все це закінчилося під ранок тим, що нарешті депутати пішли назустріч мітингувальникам. Але заяви кілька разів переписували, бо спершу депутати вказали, що складають повноваження під тиском. Людей це не влаштувало, бо саме вони обирали депутатів і так само мають право їх усунути. Аж після 3-ї години ночі відповідні заяви таки були написані і внесені до журналу реєстрації. Однак, як повідомив в.о. начальника Кіцманського районного відділу міліції Микола Гладюк, для того, щоб ці документи мали юридичну силу, необхідно провести сесію сільської ради, на якій депутати мають проголосувати за рішення про складання ними своїх повноважень.
Начальник міліції також пояснив людям, що їхня вимога до депутатів скасувати рішення Лашківської сільської ради і повернути повноваження сільському голові, не може бути виконана, бо скасувати це рішення тепер може тільки суд.
Наступне судове засідання заплановане на 7 липня. Тож можливо служителі закону внесуть ясність до непростої і напруженої ситуації в Лашківці.

Христина ФЕДИК.
Фото автора.

Сесія Лашківської сільської ради переросла в нічний пікет
Сесія Лашківської сільської ради переросла в нічний пікет
Сесія Лашківської сільської ради переросла в нічний пікет

 


Схожі новини:

Лашківський конфлікт розглянули в суді

Лашківський конфлікт розглянули в суді

У понеділок, 7 липня, відбулося відкрите судове засідання по справі за позовом лашківського сільського голови І.І.Ванчуляка до Лашківської сільської ради про
Лашківський сільський голова пояснює ситуацію

Лашківський сільський голова пояснює ситуацію

Дорога громадо сіл Лашківка та Витилівка, а також всі небайдужі до ситуації, яка склалася на теренах наших сіл. Читаючи статті в газеті “Вільне
І знову про наболіле…

І знову про наболіле…

Щоб роз’яснити свою позицію, депутати Лашківської сільської ради принесли для опублікування матеріал, в якому пояснюють причини припинення повноважень
Громада Лашківки і Витилівки не розуміє, чому депутати усунули сільського голову

Громада Лашківки і Витилівки не розуміє, чому депутати усунули сільського голову

Вже три тижні в Лашківці та Витилівці вирують емоції та виникають гарячі суперечки. Села збурилися після того, як 15 травня на сесії сільської ради 12 із 16
Ще раз про конфлікт у Лашківці

Ще раз про конфлікт у Лашківці

У минулому номері «ВЖ» ми писали про те, що депутати у Лашківці відсторонили сільського голову від виконання обов’язків. Щоб отримати
У Лашківці депутати вирішили усунути сільського голову, а на громадських слуханнях люди його підтримали

У Лашківці депутати вирішили усунути сільського голову, а на громадських слуханнях люди його підтримали

18 травня у будинку культури с.Лашківка було проведено громадські слухання, на яких обговорювали рішення сесії сільської ради від 15 травня цього року, в якому

Додати коментар

Ваше Ім’я:
Ваш E-Mail:
Запитання:
Як звали Гагаріна
Відповідь:*
Код:
Кликните на изображение чтобы обновить код, если он неразборчив
Введіть код:

soc

Ми в соц.мережах
soc soc soc soc
Погода


ВХІД НА САЙТ