Громадсько-політичний тижневик Кіцманщини

Громада Лашківки і Витилівки не розуміє, чому депутати усунули сільського голову

06 июн 2014

Вже три тижні в Лашківці та Витилівці вирують емоції та виникають гарячі суперечки. Села збурилися після того, як 15 травня на сесії сільської ради 12 із 16 депутатів Лашківської сільської ради прийняли рішення «достроково припинити повноваження сільського голови Івана Ванчуляка у зв’язку із порушенням ним Конституції України, законів України та незабезпечення здійснення наданих йому повноважень». Конфліктні ситуації виникали між головою та частиною депутатів і раніше, але для його відставки не вистачало голосів.

І лише після цьогорічних довиборів депутатів у Витилівці І.І.Ванчуляка усунули з посади. За аналогічним «сценарієм» у 2011 році депутати Чернівецької міської ради достроково припинили повноваження міського голови Миколи Федорука.
Нагадаємо, що в 2010 році Івана Ванчуляка обрали сільським головою з-поміж 9 кандидатів. Непорозуміння виникли вже під час першої сесії, коли депутати вибрали секретарем сільради Наталію Сорохан, а не кандидатуру, запропоновану сільським головою. Здавалось би, після цього потрібно всім заспокоїтись і працювати далі, виконуючи передвиборні обіцянки і допомагаючи вирішувати проблеми жителів сіл. Але, на жаль, за ці роки сільський голова і деякі депутати загрузли у взаємних образах, сварках, поставивши цим свої особисті конфлікти вище інтересів громади, яка їх обрала. На адресу правоохоронних і контролюючих органів посипалися різні заяви, скарги, звернення. Все це заважало нормальній роботі сільської ради та інших комунальних підприємств сіл, а конфлікт час від часу загострювався, про що вже не раз писала наша газета та інші ЗМІ.
Минулої неділі, 1 червня, обговорити ситуацію, що склалася, в Лашківський будинок культури зі-
йшлося близько 500 жителів територіальної громади, сільські депутати і вже усунутий з посади сільський голова Іван Ванчуляк. На початку зборів звіт за період своєї роботи зачитав сільський голова, якого присутні у залі мешканці села зустріли оплесками. І.І.Ванчуляку запропонували відповідати на питання людей, тримаючи руку на Біблії.
Виступали і відповідали на запитання присутніх також і депутати, які зазначали, що теж не стояли осторонь проблем сіл і по можливості допомагали їх вирішувати, особливо ті з депутатів, які є підприємцями і фінансово допомагали у ремонті доріг, комунальних закладів. Але люди так і не зрозуміли, чому їх обранці, які мали б спільно працювати на благо громади, конфліктують, і чому, не порадившись із виборцями, депутати вирішили усунути сільського голову.
Після цього, пояснюючи, чому депутати відсторонили сільського голову, секретар сільради Н.Д.Сорохан почала читати обґрунтування підстав для припинення повноважень лашківського сільського голови, яке підписало 10 депутатів. Але присутні в залі не дослухали шість сторінок обґрунтування і почали вимагати, щоб їм стисло, простою мовою назвали причини усунення сільського голови.
Тоді із залу пролунала пропозиція, щоб заяви на складання своїх повноважень написали і депутати, бо вони, не порадившись із виборцями, звільнили з посади І.І.Ванчуляка. Цю пропозицію підтримали більшість присутніх у будинку культури, але заяв ніхто не писав.
Тим часом Іван Ванчуляк подав позов до суду за неправомірне рішення сесії Лашківської сільради про його звільнення з посади.
Вибори, особливо позачергові, які відбуватимуться за півроку–рік до запланованих загальнодержавних виборів органів місцевого самоврядування — це важкий фінансовий тягар на і так невеликий сільський бюджет. Ці кошти краще спрямувати на вирішення проблем жителів сіл. Але поки що невідомо, чи зможуть депутати і сільський голова знайти компромісний вихід із ситуації, що склалася.

Ольга КУЛЬКО.


Схожі новини:

Лашківський конфлікт розглянули в суді

Лашківський конфлікт розглянули в суді

У понеділок, 7 липня, відбулося відкрите судове засідання по справі за позовом лашківського сільського голови І.І.Ванчуляка до Лашківської сільської ради про
Сесія Лашківської сільської ради переросла в нічний пікет

Сесія Лашківської сільської ради переросла в нічний пікет

Жителі Лашківки і Витилівки на сесії Лашківської сільської ради 27 червня висловили депутатам наполегливу вимогу відновити повноваження лашківського сільського
Лашківський сільський голова пояснює ситуацію

Лашківський сільський голова пояснює ситуацію

Дорога громадо сіл Лашківка та Витилівка, а також всі небайдужі до ситуації, яка склалася на теренах наших сіл. Читаючи статті в газеті “Вільне
Ще раз про конфлікт у Лашківці

Ще раз про конфлікт у Лашківці

У минулому номері «ВЖ» ми писали про те, що депутати у Лашківці відсторонили сільського голову від виконання обов’язків. Щоб отримати
У Лашківці депутати вирішили усунути сільського голову, а на громадських слуханнях люди його підтримали

У Лашківці депутати вирішили усунути сільського голову, а на громадських слуханнях люди його підтримали

18 травня у будинку культури с.Лашківка було проведено громадські слухання, на яких обговорювали рішення сесії сільської ради від 15 травня цього року, в якому
Самооборона Кіцманщини підтримує студентів

Самооборона Кіцманщини підтримує студентів

Учора, 27 березня, студенти пікетували Чернівецьку міську раду перед початком сесії. Вони вимагали, щоби депутати, які підписали "донос" на студентів, що

Додати коментар

Ваше Ім’я:
Ваш E-Mail:
Запитання:
Як звали Гагаріна
Відповідь:*
Код:
Кликните на изображение чтобы обновить код, если он неразборчив
Введіть код:

soc

Ми в соц.мережах
soc soc soc soc
Погода


ВХІД НА САЙТ