Громадсько-політичний тижневик Кіцманщини

Слідами Тарасового слова

21 мар 2014

Слідами Тарасового слова

Відгомоніли на Кіцманщині урочисті заходи з нагоди 200-річчя від дня народження Т.Г.Шевченка, а до редакції продовжують надходити розповіді про те, як відзначалася ця дата.
Так вчителька української мови та літератури, керівник театрального гуртка “Паростки надії” районного будинку дитячої творчості Світлана Вакарюк повідомила, що у Реваківському ЗНЗ І-ІІІ ст. пройшов тиждень української літератури, присвячений Великому Кобзареві.

Багато цікавого про Шевченка учні дізналися на виховних годинах, під час відкритих уроків, конкурсу читців, тематичних книжкових виставок та вікторин. Учні старших класів активно включилися у пошукову роботу, опрацьовували додаткову літературу про Тараса Шевченка, писали науково-дослідні роботи, які із задоволенням презентували перед своїми ровесниками.
Слід відмітити активність учнів 5-6-х класів, які  малювали ілюстрації до творів Кобзаря, вчили його поезії, а Наталія Щербан та Максим Яровий (5-А кл.) написали власні вірші на честь поета.
Тиждень видався цікавим і насиченим. Завершився він святом “Тарасовими шляхами”, на якому лунали пророчі слова  поета, його безсмертний “Заповіт”.  Учні переглянули  дійство у виконанні учасників театрального гуртка “Паростки надії”, де було відтворено життєвий шлях Тараса Шевченка, його нелегку долю. Кожен з присутніх ще раз доторкнувся до великої спадщини поета й взяв для себе багато цікавого та корисного.

*  *  *

У Глиницькому сільському клубі за участі учнів місцевої школи відбулася  година пам’яті, присвячена ювілею Т.Г.Шевченка та вшануванню героїв Небесної сотні. Школярі читали вірші, тужливо співали. Сільський бібліотекар О.М.Злотар підготувала книжкову виставку, присвячену життю і творчій діяльності Великого Кобзаря. Найактивнішими учасниками були Володимир Йоник, Вероніка Козловська, Ольга Довганюк, Ольга Козак.
*  *  *
Про проведену творчу виховну годину на тему “Живуть, Тарасе любий, поміж нас і голос твій, і пензель твій, і слово” повідомила редакцію бібліотекарка с.Нижні Станівці Олеся Романович. Мета цього заходу полягала у тому, щоб глибше познайомити дітей з життям великого українського поета і художника Т.Г.Шевченка, виховувати інтерес до його поезії, бажання слухати і вивчати вірші Великого Кобзаря, прищеплювати любов до рідного слова, до українського народу та рідної землі.

*  *  *

Відбувся Шевченківський тиждень і в Стрілецькокутському загальноосвітньому навчальному закладі I-ІII ст. Його підготували й провели з учнями 1-11-х класів вчителі української мови та літератури М.В.Косован, М.І.Комендат, Г.Г.Боднарюк, Л.Д.Манолова.
У рамках тижня пройшли тематична лінійка “І слово твоє буде вічно з нами”, конкурсна програма “Чи знаємо ми творчість Т.Г.Шевченка?”, виставка малюнків до Шевченківських днів “Дотик пензля до творів Великого Кобзаря”.
Завершився тиждень вечором пам’яті Т.Г.Шевченка “Великий син великого народу”. Незабутні враження подарували присутнім дев’ятикласники інсценізацією твору Т.Г.Шевченка “Наймичка”. Учасники заходу усвідомили, що Шевченкова поезія давно стала найважливішим і нетлінним складником духовного єства українського народу. “Тараса Шевченка не тільки вивчають — ним живуть, черпають у ньому силу й надію”, — закінчила свою розповідь бібліотекар Стрілецькокутського ЗНЗ Галина Бурсук.

*  *  *

Літературний вечір на честь Шевченка провела бібліотекар с.Берегомет Алла Храпко. Розпочався він хвилиною мовчання в пам’ять героїв Небесної сотні.
Літературний монтаж підготували учасники вітальної групи будинку культури. Гурт “Друзі” виступив з композицією “Ми любимо тебе, Тарасе” та акапельно виконав пісню на слова Шевченка “Не тополю високую вітер нагинає”. Кращі читачі бібліотеки декламували вірші “Лілея”, “На панщині пшеницю жала”, “Заповіт”, “Садок вишневий коло хати” та інші.
Всі присутні переглянули виставку книг та малюнків Т.Г.Шевченка. Зокрема, картини “Селянська родина”, “Автопортрет”, “Козацький бенкет”, “Циганка-ворожка”.

Добірку підготувала
Янна НИКОЛАЙЧУК. 

 

Присвята Т.Г.Шевченкові

Шевченкові доземно я вклонюся,
У пам’яті всі збережу рядки.
В Тарасові слова я огорнуся,
Нап’юся,  мов з цілющої ріки.

Тарасе, батьку, твоє щире слово,
Неначе другий подих для життя.
Твої вірші –  то наша рідна мова,
Якою розмовляє немовля.

У пам’яті народу будь назавжди,
В людських серцях  лунають хай твої рядки.
І наша славна,  рідна Україна
Тебе не раз згадає крізь віки.

Наталія ЩЕРБАН,
учениця 5-А класу
Реваківського ЗНЗ І-ІІІ ст.


Схожі новини:

“Рідна мова — гроно калинове”

“Рідна мова — гроно калинове”

Саме таку назву мав Тиждень української мови в Шишківському ЗНЗ I-III ст., приурочений Дню писемності (9 листопада). Цей день ще зовсім юний в історії, 
Світло Шевченкового слова

Світло Шевченкового слова

У кожному прочитаному вірші Великого Кобзаря учасниками районного дитячого конкурсу “Повернена святиня”, присвяченого перепохованню Тараса Шевченка
Святої правди голос новий

Святої правди голос новий

Саме так, по-новому, звучало могутнє поетичне слово нашого національного пророка Тараса Григоровича Шевченка впродовж кількох днів у Киселівському ЗНЗ. Тепла,
Долучилися до вшанування пам’яті Кобзаря

Долучилися до вшанування пам’яті Кобзаря

2014 рік оголошено в Україні роком Тараса Григоровича Шевченка, видатного українського поета, письменника, художника. Його вірші не менш важливі та актуальні й
І корисне, і цікаве дозвілля

І корисне, і цікаве дозвілля

Організацією цікавого дозвілля дітей та прищепленням любові до читання займається клуб за інтересами “У світі казки”, що діє при бібліотеці
Відзначили 199 річницю Пророка

Відзначили 199 річницю Пророка

Щороку 9 і 10 березня українці в усьому світі вшановують пам’ять великого сина українського народу, могутнього поета Тараса Шевченка, який прийшов з

Додати коментар

Ваше Ім’я:
Ваш E-Mail:
Запитання:
Як звали Шевченка
Відповідь:*
Код:
Кликните на изображение чтобы обновить код, если он неразборчив
Введіть код:

soc

Ми в соц.мережах
soc soc soc soc
Погода


ВХІД НА САЙТ