Громадсько-політичний тижневик Кіцманщини

Податкова і бізнес — партнери

31 янв 2014

Сьогодні Міністерство доходів і зборів України, його структурні підрозділи на місцях та бізнес є стратегічними партнерами, які працюють заради однієї мети – розвитку підприємництва в країні та, відповідно, стабільного економічного зростання держави в цілому. Саме на виконання цих завдань спрямовані всі ініціативи та новації Міністерства, яке в жовтні 2013 року отримало Стратегічний план свого розвитку до 2018 року, у якому чітко виписані всі напрями, цілі та перспективи, а також шляхи їх досягнення та реалізації.

Перш за все Міністерство орієнтувалось на потреби вітчизняного бізнесу, саме тому основними стратегічними напрямами були визначені розвиток партнерських відносин з громадянами і бізнесом, а також надання їм високоякісних сервісів та послуг.
Центр обслуговування платників податків Кіцманської ОДПІ працює за принципом «єдиного вікна», платники мають можливість отримати більше 30 адміністративних послуг. Все більше підприємців користуються безкоштовним цифровим підписом, що в перспективі дасть їм можливість економити час та витрати на поїздки до податкової інспекції.
Серед наших завдань, взначених стратегією роз-
витку, контроль за сплатою податків, зборів та єдиного внеску на загально-обов’язкове державне соціальне страхування. Стабільне виконання бюджетних призначень за рахунок підвищення добровільної сплати податків — таким є формат виконання цього завдання.
Переважна більшість суб’єктів господарювання чітко дотримується чинного законодавства щодо нарахування і сплати податків та інших платежів, своєчасного подання звітності, і, що характерно, ті, що більше сплачують коштів до бюджетів усіх рівнів, краще дотримуються положень Податкового Кодексу України, ніж ті, які сплачують мізерні суми або взагалі ухиляються від сплати податків.
Кращими платниками податків серед підприємств у нашому районі є Чернівецький гравійно-піщаний кар’єр (керівник Фукс Леонід Шаєвич), Кіцманське АТП 17-739 (керівник Стефюк Дмитро Михайлович), ТОВ «Буковинська цегла» (керівник Харик Ярослав Адамович), ДП Неполоковецький КХП (керівник Чопик Володимир Казимирович), Чернівецький бальнеологічний санаторій «Брусниця» (керівник Бойко Дмитро Ілліч), Кіцманське ГРКП (керівник Скорейко Олександр Олександрович).
Серед приватних підприємців кращими платниками податків є Марчук Ігор Іванович та Маковей Дмитро Георгійович з с.Мамаївці, Фліківчук Людмила Деонізіївна з с.Біла та Олійник Марія Іванівна з Неполоківців.
Аналізуючи результати роботи названих підприємств і їхніх керівників, кращих приватних підприємців, їх ставлення до сплати податків та ставлення районного підрозділу Міндоходів до них, можна з впевненістю констатувати, що між нами дійсно налагоджені партнерські стосунки.
В той же час у районі є ряд як юридичних, так і фізичних осіб — підприємців, які сплачують до бюджетів мізерні суми або взагалі ухиляються від сплати податків, чим грубо порушують норми Основного Закону України, посягають на права інших законослухняних громадян у вигляді права на освіту, медичне та пенсійне забезпечення, фінансування заходів, спрямованих на зміцнення обороноспроможності країни, охорони громадського порядку і т. ін.
Станом на сьогодні заборгованість по місцевих податках, єдиному соціальному внеску та інших належних до сплати платежах мають 70 юридичних та 1438 фізичних осіб на загальну суму 1 млн. 673 тис. 394 грн.
Найбільше боржників проживає чи здійснює підприємницьку діяльність на території Кіцманської міської ради — 120 боржників, за якими рахується борг в сумі 227 тис. грн., Лужанської селищної ради — 54 боржники на суму 169 тис. грн. та Мамаївської сільської ради — 63 боржники із сумою боргу 135,5 тис. грн.
Дбаючи про наповнення дохідної частини бюджетів очолюваних ними населених пунктів, органи місцевого самоврядування могли б вживати певних заходів до таких суб’єктів. Наприклад, заслуховувати боржників на засіданнях виконкомів, сесіях рад та приймати певні рішення аж до розірвання договорів оренди землі з тими, хто не сплачує земельний податок, або ставити питання про позбавлення права власності на земельні ділянки.
Виходячи з викладеного, хотів би наголосити: реалізовуючи стратегічні напрями розвитку Міндоходів, ми продовжуємо розвивати партнерські відносини з громадянами і бізнесом. Але щодо тих, хто, використовуючи різні схеми, ухиляється від сплати податків або мінімізує їх, не погашає наявну заборгованість по сплаті податків, — будемо вживати всіх заходів впливу, передбачених чинним законодавством.

Микола Іванович,
перший заступник начальника
Кіцманської ОДПІ.


Схожі новини:

Платники єдиного податку зобов'язані сплатити єдиний соціальний внесок

Платники єдиного податку зобов'язані сплатити єдиний соціальний внесок

Відповідно до Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування», фізичних
«Спрощенці»-пенсіонери та інваліди звільняються від сплати єдиного внеску

«Спрощенці»-пенсіонери та інваліди звільняються від сплати єдиного внеску

Фізична особа-підприємець на спрощеній системі оподаткування, яка набула права на пенсію за віком, або є інвалідом та отримує відповідно до закону пенсію або
Електронні сервіси Міндоходів

Електронні сервіси Міндоходів

Кіцманська ОДПІ нагадує, що на офіційному веб-порталі Міндоходів України розміщено чимало електронних сервісів, за допомогою яких платники можуть знайти багато
Припиняєте підприємницьку реєстрацію – відзвітуйте за єдиним внеском

Припиняєте підприємницьку реєстрацію – відзвітуйте за єдиним внеском

Кіцманська ОДПІ звертає увагу платників на те, що у випадку зняття з обліку в органах доходів і зборів, страхувальник зобов’язаний подавати звіт за
До уваги приватних підприємців — фізичних осіб

До уваги приватних підприємців — фізичних осіб

Звертаємо увагу приватних підприємців-фізичних осіб, які перебувають на спрощеній системі оподаткування, що відповідно до ст.299 п.2 Податкового кодексу
Зміни до Порядку обліку платників податків і зборів

Зміни до Порядку обліку платників податків і зборів

Міністерствo фінансів Украї-ни наказом від 6.11.2012 р. №1146, який набув чинності з 24.12.2012 р., запровадило низку змін до Порядку обліку платників податків

Додати коментар

Ваше Ім’я:
Ваш E-Mail:
Запитання:
Як звали Шевченка
Відповідь:*
Код:
Кликните на изображение чтобы обновить код, если он неразборчив
Введіть код:

soc

Ми в соц.мережах
soc soc soc soc
Погода


ВХІД НА САЙТ